Grand Prix Nowej Dęby Amatorów w badmintonie rozegrane

4

W dniu 22 marca 2014 r., przy udziale 30 zawodników,  z: Baranowa Sandomierskiego, Lubaczowa, Mielca, Ropczyc, Tarnowa oraz Nowej Dęby rozegrany został pierwszy o takim wymiarze turniej badmintona pod nazwą „Grand Prix Nowej Dęby Amatorów w badmintonie”. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych oraz w grze podwójnej rozgrywanej w formule „open”.

Swoją obecnością na badmintonowych kortach w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP Mirosław Pluta, Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Powiatu  Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra, Dyrektor Dyrektor  SP ZOZ  w Nowej Dębie Bogdan Tomczyk, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie Witold Gimlewicz.

Wśród zaproszonych gości i widzów znaleźli się: Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba Zygmunt Żołądź, Wiceprezes Podkarpackiego Związku Badmintona Władysław Kruk, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie Adam Szurgociński,  Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie Ryszard Szafran, ksiądz wikariusz Andrzej Łach oraz twórca sekcji badmintona w Nowej Dębie Antoni Malcharek.

Otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Wiesław Ordon. W imieniu Podkarpackiego Związku Badmintona Wiceprezes Władysław Kruk uhonorował okolicznościowymi statuetkami i listami gratulacyjnymi „za wspieranie i promocję badmintona w środowisku Nowej Dęby oraz regionie tarnobrzeskim” –  następujące instytucje: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, Urząd Miasta i Gminy w Nowej Dębie, Zespół Szkół Nr w Nowej Dębie oraz Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie.

Po ceremonii otwarcia na korty wkroczyli główni aktorzy sobotnich zmagań badmintonowi amatorzy, a zmagania w Grand Prix rozpoczął mecz pokazowy w grze podwójnej pomiędzy deblami: Mirosław Pluta / Krzysztof Pitra oraz Kazimierz Moskal / Władysław Ortyl. Takiego meczu badmintonowego jeszcze w Nowej Dębie nie było. Zawodnicy wykazali się niemałymi – jak na klasycznych amatorów – umiejętnościami, zbierając od widowni oraz pozostałych uczestników wiele braw.

grandpribad2014b

grandpribadm2014a

Wyniki Grand Prix Nowej Dęby Amatorów w badmintonie:

 

Gra pojedyncza mężczyzn kategoria wiekowa do 30 lat:

1. Bunio Łukasz (Nowa Dęba)

2. Bajda Mateusz (Nowa Dęba)

3 – 4. Bunio Sylwester (Nowa Dęba)

Zieliński Tomasz (Nowa Dęba)

 

Gra pojedyncza mężczyzn kategoria wiekowa 30 – 40 lat:

1. Kieroński Grzegorz (Tarnów)

2. Dudek Konrad (Mielec)

3 – 4. Ordon Grzegorz (Nowa Dęba)

Lewandowski Rafał (Nowa Dęba)

 

Gra pojedyncza mężczyzn kategoria wiekowa 40 – 50 lat:

1. Szymański Janusz (Nowa Dęba)

2. Kwolek Wojciech (Mielec)

3. Fryc Bogusław (Nowa dęba)
Gra pojedyncza mężczyzn kategoria wiekowa powyżej 50 lat:

1. Krasowski Zbysław (Nowa Dęba)

2. Gimlewicz Witold (Lubaczów)

3 – 4. Ostrowski Krzysztof (Mielec)

Bal Witold (Nowa Dęba)

 

 Gra podwójna kategoria „open”:

1. Lewandowski Rafał / Ordon Grzegorz (Nowa Dęba)

2. Bunio Łukasz / Bunio Sylwester (Nowa Dęba)

3. Dudek Konrad / Kwolek Wojciech (Mielec)

 

Jak widać po wynikach w zawodach prym wiedli badmintonowi amatorzy z Nowej Dęby. Wiele pojedynków stało na doskonałym poziomie sportowym, jak na tą kategorię i dostarczyło widowni wiele emocji, a zwłaszcza ostatnia gra – finał debla, który stał na wysokim poziomie sportowym i obfitował w wiele ciekawych zagrań z obu stron badmintonowej siatki.

Sponsorami oraz instytucjami wpierającymi logistycznie organizację Grand Prix Nowej Dęby Amatorów w badmintonie pod patronatem Starosty Tarnobrzeskiego byli:

 

1. Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

2. Urząd Miasta i Gminy w Nowej Dębie

3. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

4. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie

5. PHU PALEN Andrzej Kołodziej Nowa Dęba

6. Zespół Szkół Nr 2 w Nowej Dębie

7. MKS „Stal” Nowa Dęba

8. Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie.

 

Dotychczas w Nowej Dębie nie były jeszcze organizowane zawody badmintonowe o takim wymiarze. Wszyscy uczestnicy sobotnich zmagań podkreślali znakomitą organizację, atmosferę oraz oprawę logistyczno – sędziowską. Dał temu wyraz na ceremonii dekoracji zwycięzców Krzysztof Ostrowski z Mielca (były wiceprezes Polskiego Związku Badmintona, były Prezes Podkarpackiego Związku Badmintona, Prezes UKS Badmintona „Volant” Mielec), który w imieniu uczestników serdecznie podziękował organizatorom za stworzenie fantastycznego badmintonowego widowiska w Nowej Dębie, pierwszego w historii, o takim wydźwięku sportowo – osobowo – logistycznym.

grandpribadm2014c

Wszyscy na koniec zgodnie stwierdzili o zamiarze kontynuacji badmintonowych zmagań amatorów, a Wiceprezes Władysław Kruk zapowiedział organizację w miesiącu czerwcu Mistrzostw Podkarpacia Amatorów i Weteranów w Ropczycach.

Autor: Adam Bunio
Źródło: SOSiR

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here