TRANSMISJA NA ŻYWO: Trwa absolutoryjna sesja Rady Miejskiej. xvideo

11

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, każdego roku Rada Miejska musi dokonać oceny pracy organu wykonawczego – w tym przypadku burmistrza – w zakresie wypełniania przez niego swoich obowiązków i prawidłowego wykonania budżetu. Pierwsza ocena jest ściśle związana z prezentacją „Raportu o stanie miasta”, oraz polityczną oceną działań i zaniechań burmistrza. Druga kwestia czyli głosowanie nad udzieleniem absolutorium ma bardziej formalny charakter, opiera się na przepisach dotyczących finansów publicznych i w dużej mierze jest uzależniona od stanowiska Regionalnej Izby Obrachunkowej, która pod kątem merytorycznym ocenia wykonanie budżetu.
Będzie to już trzecie głosowanie nad wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Wiesława Ordona w tej kadencji. W poprzednich dwóch „rozdaniach” większość radnych była przeciwko wotum zaufania dla burmistrza, a uchwały o udzieleniu absolutorium nie były przyjęte ze względu na brak wymaganej ustawą bezwzględnej większości. Jak będzie tym razem?


11 KOMENTARZE

 1. Wolan powinien wrócić się do młodszych klas szkoły podstawowej po to, żeby opanowac podstawy języka polskiego, bo jak można powiedzieć że” uczy się jedenaście dzieci” czy ’ urodziło się pięć dzieci” wstyd i hańba.
  Ten cyrk zaczyna sie w 01:28:10 materiału.

 2. Cytując: wam kury paś a nie politykę robić. Alfredówkę traktujecie jak bękarta gminy. Już nie ma co w niej zniszczyć to za szkołę się zabieracie ,ciekawe kto ma ochotę na budynku zrobić interes? (Może jakiś dom starców) Prawdą jest jednak że dzieci jest mało ale czy w Tarnowskiej W. urodziło się więcej? W Dębie wielki gmach stoi zebrać z wszystkich miejscowości dzieci i normalna szkoła by była a nie ratujecie szkółkę w TW ceną innych szkół.Szczyt chamstwa i bezczelności jest plucie na przeczkole w Alfredówce zazdrość wam mieszczuchy że jest o wiele lepsza od waszych miejskich pod każdym względem i to was boli i musicie się nawet do niego przyje…. Wara wam od szkoły i przeczkola!!!

  • Jak na wikarego to strasznie kiepsko ci idzie używanie języka polskiego…. Zupełnie jakbym Anonima czytał…

  • MILITARIADA w tym roku na Porębach, w obejściu domu Anonima. Pokazy na strzelnicy, a zabawa w miejscu wyciętego lasu… Zaopatrzenie bufetu indywidualne….

 3. Widać ,,mieszczuch,, wielki poliglota trzy języki… Jeden w gębie a dwa w butach. Poza tym w butach jeszcze słoma. Ale to już tak jest prawda boli, a świni ja w pysk napluje to mówi że deszcz pada. Jeżeli chciałbyś porozmawiać o mojej gramatyce proszę o kontakt porozmawiamy.A jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to nie czepiają się ludzi , lepiej zrobisz jak psa na spacer wyprowadzisz.

  • Wikary, co to jest -przeczkole ? Co to znaczy – kury paś ?…. To więc jak to było z tą słomą w butach ?

 4. Anonim: wiem że to nie jest portal randkowy i powinno się zastanowić co się pisze. Ja za zbyt mocne sformułowania przepraszam mogę się jedynie usprawiedliwić gniewem i oburzeniem po obejrzeniu relacji z sesji rady miejskiej. a cytat … ,,Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić” – te słowa Józef Piłsudski miał skierować do członków Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej pod przewodnictwem Ignacego Daszyńskiego. Wydawało mi się że jak przystało na wikarego nie wypada mi pisać słowa ,,szczać,, Żarty żartami ale za zbyt mocne słowa i nie odpowiednie jeszcze raz bardzo przepraszam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here