Sylwia Wicemistrzynią Polski

0

W dniu 09.04.2016r. w Ustrzykach Dolnych na bardzo trudnych górskich trasach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów oraz Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w Biegach Górskich. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Pucharu Świata Juniorów Młodszych i Mistrzostw Europy, które odbędą się 02.07.2016r. w Arco – Włochy. W mistrzostwach udział wzięli zawodnicy sekcji MKS – STAL Nowa Dęba.

Najlepiej zaprezentowała się jak zwykle utalentowana biegaczka Sylwia Bąba, która dzielnie walczyła do ostatnich metrów o zwycięstwo w biegu na 2500m z przewyższeniem +150m. Trasa była bardzo trudna i wymagała od zawodniczek dużo siły. Ostatecznie Sylwia zajęła drugie miejsce i zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski oraz zakwalifikowała się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegach Górskich, które odbędą się 02.07.2016.
w Arco –Włochy. W biegu tym medale zdobyły: złoty Paulina Górak – ML UKS Tarnów, srebrny Sylwia Bąba, brązowy Natalia Grzegorczyk – Opoczno Sport Team.

W Mistrzostwach Podkarpacia zawodnicy naszego klubu zajęli następujące miejsca:

najlepiej w tych mistrzostwach zaprezentowała się Zuzanna Milczanowska, która w kategorii dzieci młodszych zdobyła srebrny medal na dystansie 600m przewyższenie +35m, w biegu tym 8 miejsce zajęła Agata Puzio.

W biegu dzieci starszych na 1000m przewyższenie +55m, 5 miejsce zajął Ślęzak Sebastian, na tym samym dystansie i w tej samej kategorii 8 miejsce zajęła Dagmara Letniowska, a Wiktoria Puk zajęła 10 miejsce.