Ukradł portfel i zakopał go przy drzewie

25

01.06.2012O tym, że okazja czyni złodzieja przekonała się kobieta, która na krótką chwilę pozostawiła w wózku dziecięcym portfel z gotówką. Straciła 900 złotych i dokumenty. Kradzieży dopuścił się 44-letni mieszkaniec Nowej Dęby. Swój łup zakopał pod drzewem w miejskich zaroślach. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę i odzyskali skradzione mienie. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci z Nowej Dęby zostali powiadomieni o kradzieży portfela. Do przestępstwa miało dojść kilka dni temu w klatce schodowej jednego z bloków. Tam kobieta pozostawiła swój wózek dziecięcy bez opieki. W jego kieszeni miała portfel z dokumentami i 900 złotych. Okazję tą wykorzystał złodziej. Gdy kobieta zauważyła utratę portfela o zdarzeniu niezwłocznie powiadomiła policjantów.

Funkcjonariusze natychmiast udali się w miejsce przestępstwa. Przeszukując teren funkcjonariusze zwrócili uwagę na nietrzeźwego mężczyznę. Stróże prawa rozpytali go na temat zaistniałego zdarzenia. Człowiek ten jednak stanowczo zaprzeczał, aby miał związek z kradzieżą. Policjanci sprawdzili kieszenie mężczyzny. W jednej z nich znaleźli 100 złotych. Mężczyzna w dalszym ciągu stanowczo zaprzeczał, aby cokolwiek ukradł. Policjanci nie dali się zwieść tym zapewnieniom.

Mężczyzna został przewieziony do komisariatu Policji. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest nim 44-letni mieszkaniec Nowej Dęby. Policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Badanie wykazało 2,82 promila alkoholu w organizmie. Prowadząc dalsze czynności operacyjne stróże prawa zebrali dowody świadczące przeciwko 44-latkowi. Sprawca został przesłuchany. Przyznał się do kradzieży portfela.

Wskazał policjantom miejsce ukrycia łupu – miejskie zarośla, zakopane w dołku pod drzewem. Funkcjonariusze znaleźli tam dokument tożsamości i pieniądze. Odzyskane mienie zwrócili prawowitej właścicielce.

Podejrzamenu o kradzież mężczyźnie przedstawiono zarzuty. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

POLICJA

.

25 KOMENTARZE

 1. Burmistrzu -Jesteśmy biedni i to jest wasza, a nie nasza wina – mieszkańcy Nowej Dęby pytają :dlaczego podnieślicie cenę wody ?

 2. [size=20]Burmistrzu -Jesteśmy biedni i to jest wasza, a nie nasza wina – mieszkańcy Nowej Dęby pytają :dlaczego podnieślicie cenę wody ?[/size]

 3. do mieszkańców Nowej Dęby-wybierajcie go nadal i nie narzekajcie przecież macie grilla z daszkiem w Rozalinie i sadzawkę w Cyganach…

 4. Zuch złodziej."uczciwy":D S****le w białych koszulach od H,Boss'a, korzyści majątkowe bez skrupułów pobierają i są markotni,że kryzys..
  ps.H.B- na Allegro sobie sprawiłem. Tylko na święta,pogrzeb…..;)

 5. ZA ORDONA ZGINELISMY MARNIE. GMINA ZADŁUŻONA, WOCIĄGI SIĘ SYPIĄ, KUPIŁ UJĘCIE KTÓRE SIĘ WALI, CHMIELÓW SIĘ ODŁĄCZY DO TARNOBRZEGA I ZOSTANIEMY Z DŁUGAMI. MARNY NASZ LOS. BYŁO FAJNE MIASTO. NIECH PRZYJDZIE KTOŚ KTO TO NAPRAWI…!!!!

 6. WIWAT WIESLAW ORDON ,ZYJ I BADZ BURMISTRZEM JESZCZE DLUGO BO JESTES NAJLEPSZY I PO TOBIE TYLKO BEDA KLESKI:o Boze nie pozwol by szarancza ratuszowa dorwala sie do WLADZY bo zginiemy marnie:(

 7. Mieszkańcy miasta już nadali za zasługi dla miasta nową nazwę ulicy (pomiedzy przystankiem a Biedronką). Nowa nazwa to Aleja Ordona.

  A co do złodziejaszka to nasze sądy ostro pogrożą mu palcem i na tym to się zakończy!

 8. robią łuzyk w cyganach a ja wstaję sobie rano zrypany po ciężkim tygodniu pracy i co…..nie mam k*rwa wody, nie mam k*rwa wody:o

 9. no pewnie, za kradzież portfela może dostać aż 5 lat, a za pedofilie czasami dostają tylko 10 lat, no co z tym prawem jest nie tak ?!?!?!?!?

 10. Skoro za takie coś jest 5 lat więzienia… to ile jest dla tych co ciągle- nazywając rzeczy po imieniu- znęcają się nad biednymi ludźmi, co nie mają za co płacić rachunków, ciągle podnoszać opłaty i coraz więcej, drożej, więcej, drożej, więcej, drożej…………………………???

 11. NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY,NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY,NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY,NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY,NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY,NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY,NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY,NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY,NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY,NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY,NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY, NIE DLA LUBERY

 12. # 20 ,czy ty oszalales /, chcesz by P. Lubera i Ostapko popadli w TRAUME ? ale wywaliles tekst to pewnie po wczorajszych prochach:|

 13. Powiem wam że opisana przez redaktora afera to jak kryminał Agathy Christie. Mrozi krew w żyłach, włosy dęba stają i zęby cierpnął. Niesamowita historia. Myslę że znajdzie się w kronice Nowej Dęby. Najlepsze jest zdanie: "Swój łup zakopał pod drzewem w miejskich zaroślach". Ku…..wa Sherlock Holmes by sie nie połapał. Weź się "redaktor" w garść i na przyszłość nie pisz o takich pier…. dołach

 14. Szkoda że tak szybko nie wykrywają prawdziwych bandytów, społeczeństwo jeszcze tylko dołorzy do tego całego nie miłego zajścia, zapłaci za jego 5 letni "urlop"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here