POLSKIE RADIO RZESZÓW: Próbował skorumpować radnego?

30

RADIO RZESZÓW: Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu prowadzi śledztwo w sprawie propozycji korupcyjnej, jaką wykonawca inwestycji miejskich w Nowej Dębie miał złożyć radnemu Markowi Ostapko.

Radny szeroko nagłaśniał liczne nieprawidłowości dotyczące wykonania oraz użytych materiałów w przebudowie nowodębskich Plant i Parku Koziołka – Matołka za łączną kwotę 5,5 mln. zł. Przyczynił się w ten sposób m.in. do wstrzymania wypłaty za te inwestycje – trzeciej transzy dotacji unijnej w wysokości ponad jednego mln. zł. O niedoróbkach i zamianie materiałów budowlanych informował Podkarpacki Urząd Marszałkowski, władze Nowej Dęby, organa ścigania oraz media. Dlatego telefoniczną ofertę od wykonawcy, który zaproponował mu pieniądze za bliżej nieokreśloną usługę.

Marek Ostapko potraktował jako próbę przekupstwa za zaprzestanie swoich dalszych działań. Zarejestrował rozmowę i przekazał nagranie prokuraturze. Składający radnemu propozycję przedsiębiorca odmówił nam komentarza w tej sprawie.

WYSŁUCHAJ AUDYCJI RADIA RZESZÓW. RELACJA WANDY PIASEK.
ŹRÓDŁO: youtube.com
Radio Rzeszów: http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/item/28482-probowal-skorumpowac-radnego

———-

Przypominamy także materiał wyemitowany w TVP RZESZÓW:

30 KOMENTARZE

 1. Zdecydowanie najlepsza wypowiedź należy do pana Zygmunta Żołędzia który mówi, „jeżeli byłbym na miejscu pana marka postąpiłbym tak samo” ;)))

  • Pan Radny Ostapko od początku miał rację. Próbowali go zdyskredytować, obrażali go. Rozsiewali kłamstwa i plotki. On się jednak nie poddał. Teraz próbowano go kupić. Też się nie dał. Boję się, żeby nie zrobiono mu krzywdy. Tutaj w grę wchodzą miliony złotych. Oni mogą użyć różnych środków żeby go zneutralizować „w majestacie prawa”.

 2. Nie chce mi się wierzyć, że tylko jemu złożono taką propozycję co prowadzi mnie do przerażających wniosków.. Ehhhh

  • Na tym filmie z tvp widać wszystko. Zarówno olbrzymi strach Ordona który przecież kocha występy przed kamerą, jak i kręcenie Żołędzia który opowiada głupoty o przebarwiającym się granicie i nie wie dlaczego nie zauważył krzywych murków.

 3. Nie ma do czego się przessać,dziwna cisza zrobiła się wokół radnego .M.Ostapko więc odgrzewamy stare kotlety.Problem tylko w tym że nie smakują tak jak świeże.

  • Czytaj ze zrozumieniem. To jest informacja, że prokurator wszczął śledztwo. Wcześniej była informacja, że Ostapko złożył zawiadomienie. Teraz zagadka. Jaki z tego wniosek? odpowiedź dla słabszych: Prokurator uznał, zasadność wniosku Ostapki i rozpoczął z tego powodwu śledztwo.

  • Szybka odpowiedż,macie rację,trzeba trzymać rękę na pulsie bo mogą Was zapomnieć.Jesteście lepsi i szybsi od cenzorów B. Bieruta i służb M.Moczara.

  • Sugerujesz, że prokurator odgrzewa stare kotlety. Poczytaj o logice wielowartościowej. Mógłbyś się w niej odnaleźć.

  • Jest w Nowej Dębie problem z łapówkami czy go nie ma? Dlaczego odebrano i zapłacono za fuszerkę na plantach? Dlaczego burmistrzowie bronili w mediach tej inwestycji mówiąc że radny się czepia? Dlaczego wykonawca plant dzwoni do radnego który wskazuje na nieprawidłowości oferując mu kasę? Dlaczego prokuratura bada temat plant?
   Tylko osoby wyjątkowo głupie mogą nie rozumieć co się tak naprawdę dzieje.

  • Panie Wesoły Romek, trzeba było wczoraj iść na Sesję to miałby Pan sporo świeżych i mało przyjemnych dla mieszkańców informacji. No chyba, ze burmistrz kazał Panu takie głupoty pisać. Prawdopodobne.

 4. Jak wykonane są planty to wszyscy widzimy i nie możemy zrozumieć jak na to mogli pozwolić burmistrzowie.
  Żołądź – nadzorował wykonanie tej inwestycji i ją odebrał, a Ordon za nią zapłacił publicznymi pieniędzmi.
  Dobrze, że zajęła się tym prokuratura.

  • Jakim trzeba być idiotą żeby brać się za odpowiedzialną pracę, o której nie ma się bladego pojęcia. Trzeba nie mieć pojęcia jaką ponosi się za głupotę odpowiedzialność. Wniosek: brak jakiegokolwiek logicznego myślenia, brak rozumu. Co za buta, pycha przesłoniła oczy naszym włodarzom. Chłopcy, róbcie to co potraficie. „KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ”

  • Jakie trzeba mieć myślenie mając na karku opozycję kompetentną, sensowną i o zdecydowanie wyższym IQ niż burmistrzowe ludki (np. starszy strażak Flis ),by takie numery wywijać. To samobójstwo, samounicestwienie jakieś jest chyba.I to na własne życzenie.

  • @kinga
   pozwolę sobie z pani opiniom nie zgodzić. Odpowiedzialni są ludzie,którzy wybrali swego „reprezentanta”

 5. Należy powiedzieć że obserwujemy od wielu miesięcy festiwal kłamstw i obłudy ze strony ludzi którzy zarządzają Nową Dębę czyli Burmistrza Ordona i Żołądzia, przymykają oczy na złe zarządzanie, przekupowanie kogo się da, nawet radnego Marka Ostapki. Czytam z uwagą doniesienia portalu Marka Ostapki oraz strony internetowej władzy. Widzę że władza od początku przejawia złą wolę i kłamie, ukrywa swą nieudolność w zarządzaniu. Nie dość że plac na „rynku” był niepotrzebny, bo jest gorszy niż przed przebudową, to pieniądze zostały wydane bez pojęcia, w sposób skandaliczny. Władze to tolerują więc powinny ponieść odpowiedzialność polityczną na wzór Ruchu Palikota.

  • Cyt………..przekupowanie kogo się da, nawet radnego Marka Ostapki. ……

   Nie do wiary.To jednak Go przekupili.A ja myślałem że to kryształowy człowiek.Ciekawe jaka teraz będzie obowiązywać stawka.

  • Pietia,przeczytaj jeszcze raz,uruchom resztki szarych komórek .Najlepiej przeczytaj kilka razy.Może wtedy zrozumiesz sens mojego posta i cytatu wyrwanego z wypowiedzi internauty Adam.F

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here