Harcerze w Nowej Dębie 'wystartowali'

5

27/09/11r/

Harcerze zorganizowali w Nowej Dębie dzień otwartej harcówki, na który zaprosili wszystkich mieszkańców Nowej Dęby. W trakcie zaplanowanych na całą sobotę atrakcji można było zobaczyć czym zajmują się harcerze.

Obok nowej harcówki, znajdującej się w budynku szkoły podstawowej w Porębach Dębskich, rozstawione zostało miasteczko namiotowe. Harcerze na specjalnie przygotowanych stanowiskach prezentowali swoje umiejętności z zakresu pionierki obozowej, terenoznawstwa, samarytanki. Każdy chętny mógł wziąć udział w budowaniu półki namiotowej, noszy, zapoznać się z używaniem mapy i kompasu, a także sprawdzić swoje umiejętności przy robieniu masażu serca. W trakcie prezentacji wszyscy mogli wziąć udział w zabawach harcerskich i pośpiewać. Dorośli mogli skorzystać z kawiarenki, gdzie czekała na nich kawa i herbata oraz powspominać przy starych harcerskich kronikach i prezentacjach multimedialnych.Kolejną atrakcję była gra terenowa. Wszyscy uczestnicy imprezy zostali podzieleni na patrole i wyposażeni w mapę wyruszyli poszukiwać ustawionych na terenie miasta punktów. W trakcie marszu czekały na nich takie zadania, jak np. rozpalenie ogniska bez używania zapałek, najwolniejszy przejazd rowerem czy wreszcie zrobienie sobie zdjęcia przy makiecie harcerza i harcerki. Po trudach gry patrolowej na wszystkich czekał poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, herbaty i soków. Zwieńczeniem imprezy było harcerskie ognisko, w trakcie którego ogłoszono zwycięzców gry oraz nagrodzono wszystkich biorących niej udział.

Impreza miała za zadanie pokazać dzieciom i młodzieży jak ciekawie można spędzać wolny czas. Zainteresowanie było bardzo duże, uczestniczyło w niej ponad 100 osób. Na pierwszą harcerską zbiórkę która odbyła się w piątek 23.09.2011 przybyło 68 osób chcących wstąpić w szeregi ZHP.

Wszystkim nowym harcerzom oraz instruktorom poświęcającym swój wolny czas życzymy wytrwałości i harcerskich sukcesów.


Źródło: UMiG5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here