I Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w Białymstoku

0


W Białymstoku w stolicy Podlasia rozegrane zostały I Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w badmintonie w kategorii juniorów i młodzików. Kolejny historyczny i spektakularny sukces odniosło w nich województwo podkarpackie prowadzone przez trenerów Adama Bunio ze Stali Nowa Dęba i Piotra Skrzeka z UKS Orbitek Straszęcin.

Sensacyjnymi wicemistrzami Polski w kategorii młodzików zostali młodzicy z Podkarpacia, którzy w pojedynku finałowym ulegli 2:3 województwu opolskiemu, tocząc niesamowity bój o mistrzowski tytuł. Ambicja i wielka wola walki oraz niesamowita chęć zwycięstwa mogłaby być wzorem do naśladowania dla wielu starszych grup szkoleniowych. W ekipie młodzików znalazło się między innymi sześcioro reprezentantów Stali Nowa Dęba: Natalia Róg, Beata Mycek, Rafał Lejko, Zofia Tomczyk, Aleksandra Michalczuk i Patryk Róg, którzy wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z innych klubów podkarpackich zostali wicemistrzami Polski i byli trzonem drużyny młodzików.

Bardzo dobrze spisali się również w tych mistrzostwach juniorzy z Podkarpacia, którzy w pojedynku o trzecie miejsce ulegli po ciężkim boju ekipie z województwa wielkopolskiego 1:3 i ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Dramaturgię tego meczu oddaje fakt, że kluczowe mecze tego pojedynku kończyły się po trzysetowych, zażartych grach, które obfitowały w wiele znakomitych pełnych determinacji zagrań. W drużynie juniorów podstawowym graczem był reprezentant Stali Nowa Dęba Patryk Kopeć.

Cała ekipa z Podkarpacia zrobiła też wielką furorę w białostockiej hali niesamowitym wzajemnym dopingiem i mobilizacją, którego inne województwa jej bardzo zazdrościły, a organizatorzy oraz obserwatorzy mistrzostw byli zachwyceni postawą podkarpackich badmintonistów tak na kortach, jak i poza nimi.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że województwo podkarpackie jest jedynym w Polsce, które wprowadziło do strefy medalowej w sumie trzy zespoły w I Drużynowych Mistrzostw Polski Województw Drużyn Mieszanych Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych, które rozegrane zostały w tym sezonie w Kępnie i Białymstoku.

Jest to wielki, historyczny triumf badmintona podkarpackiego, podkarpackiej myśli szkoleniowej całego środowiska trenerskiego oraz osobistego sukcesu duetu trenerskiego: Adama Bunio z Nowej Dęby i Piotra Skrzeka z Dębicy, którzy poprowadzili i skonsolidowali poprzez konsultacje szkoleniowe i zgrupowania podkarpackich młodych badmintonistów do tego historycznego i spektakularnego dla całego badmintonowego Podkarpacia sukcesu !
Obaj trenerzy przeszli tym samym do historii polskiego badmintona, dokonując nie lada sztuki, bo jako pierwsi wprowadzili do strefy medalowej aż trzy zespoły, czego nikt w Polsce jeszcze nie dokonał !

Wielki szacunek dla podkarpackiej badmintonowej młodzieży oraz ich trenerów !

Galeria zdjęć z I Drużynowych Mistrzostw Polski Województw Drużyn Mieszanych w badmintonie w Białymstoku:

——————————————————————————————————————-

studio helena reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here