I MARSZ NORDIC WALKING JADACHY – ROZALIN JUŻ ZA NAMI!

8

11.07.2012r.
7 lipca b.r. Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy zorganizowało I Marsz Nordic Walking z miejscowości Jadachy do Rozalina. Rajd ten był zaczątkiem cyklicznych imprez tego typu oraz okazją do promocji Lasowiackiej Grupy Działania.

Głównym celem imprezy była promocja zasobów turystycznych i przyrodniczych regionu oraz integracja grup Nordic Walking a także innych środowisk z gmin Bojanów, Nowa Dęba i Baranów Sandomierski. Było to przedsięwzięcie komplementarne, wpisujące się w działania realizowane przez Biuro LGD w zakresie turystyki i promocji regionu. Ponadto przyczyniło się do wypromowania aktywnego trybu życia wśród mieszkańców trzech gmin oraz do promocji atrakcyjnych tras turystycznych, znajdujących się w Nadleśnictwie Nowa Dęba.

Trasa rajdu przebiegała urokliwymi leśnymi drogami, usytuowanymi w Puszczy Sandomierskiej, gdzie zorganizowano integracyjne ognisko, połączone z pieczeniem kiełbasek. Przed marszem można było uzyskać niezbędnych porad oraz skorygować swoją technikę chodzenia w Nordic Walking. Wiedzą oraz umiejętnościami służyli uczestniczący w marszu instruktorzy – p. R. Jańczyk, p. starosta K. Pitra i p. T. Pitra.. Osobom chcącym wziąć udział w rajdzie i nie posiadającym sprzętu, umożliwiliśmy wypożyczenie kijków.

Na zakończenie, wśród uczestników marszu rozlosowane były nagrody w postaci drobnego sprzętu sportowego i gadżetów LGD.

BW
RL/MS
UMiG

8 KOMENTARZE

  1. Ja sie pytam gdzie w tym czsie byl radny MO , P Starosto prosze udzielic mu nagany za brak uczestnictwa w tak wspanialej imprezie i nie szkosztowanie kielbaski:o

  2. Kosztowal kielbaski na splywie kajakowym. Mowil ze dobra. Dwa dni plynac kajakiem.. co to za frajda? No ale jak kto lubi.

  3. Panie Ordon , czy nie ma ważniejszych spraw w Nowej Dębie niż kolejne rozkopywanie plant za grubą kase? Zajmij się wreszcie pan czymś konkretnym dla miasta i gminy, bo do tej pory to co pan robisz to wielka błazenada.

  4. [quote]Panie Ordon , czy nie ma ważniejszych spraw w Nowej Dębie niż kolejne rozkopywanie plant za grubą kase? Zajmij się wreszcie pan czymś konkretnym dla miasta i gminy, bo do tej pory to co pan robisz to wielka błazenada.[/quote]

    Każdy wie, że są. Ale chodzi o to by "ciemny lud" tuż przed wyborami dostał nowe planty, piał z zachwytu i ponownie zagłosował gwarantując bardzo dobre warunki socjalne panu Ordonowi i Żołędziowi na kolejne 4 lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here