I runda rozgrywek ekstraklasy badmintona w Suwałkach

0

W dalekich Suwałkach w dniach 14 – 15.11.2015r. nastąpiła inauguracja rozgrywek badmintonowej ekstraklasy w sezonie 2015/2016. 


W dwudniowych zmaganiach zmierzyły się ze sobą zespoły:

SKB Litpol – Malow Suwałki (aktualny drużynowy mistrz Polski), UKS Hubal Białystok (aktualny drużynowy wicemistrz Polski), AZS AGH Kraków (brązowy drużynowy medalista), AZS UWM Olsztyn (czwarta drużyna badmintonowej elity) oraz MKS Stal Nowa Dęba (beniaminek badmintonowej ekstraklasy, najmłodszy ligowy badmintonowy zespół w Polsce).

Drużyna Stali Nowa Dęba po ponad 10 latach przerwy znowu powróciła na ligowe badmintonowe ekstraklasowe parkiety, grając w sumie cztery pojedynki: w sobotę trzy, a w niedzielę jeden.

Młodziutki zespół z Nowej Dęby mimo ambitnej, pełnej determinacji postawy poniósł w konfrontacji z potentatami polskiej ekstraklasy same porażki, ulegając wszystkim swoim rywalom 0:6. Najbliżej korzystnego wyniku stalowcy byli w niedzielnym meczu przeciwko drużynie AZS – u Olsztyn, gdzie 2 gry kończyły się po zaciętych trzysetowych pojedynkach. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w drużynach rywali wystąpiło wiele utytułowanych zawodniczek i zawodników, z bogatym dorobkiem medalowym i startowym, uczestnicy olimpiad, medaliści mistrzostw Europy i mistrzostw Polski seniorów, a w drużynie z Suwałk wystąpiła między innymi zawodniczka z Indonezji (do niedawna 30 rakieta świata w singlu kobiet), natomiast w drużynie z Białegostoku czołowa badmintonistka z Białorusi.

Mimo sromotnych porażek drużyna Stali zostawiła w Suwałkach po sobie dobre wrażenie, a jej największym atutem było, jest i będzie to że: skład zespołu oparty jest tylko i wyłącznie na własnych wychowankach, średnia wieku zespołu to około 16 lat, co napawa wielkim optymizmem na przyszłość oraz fakt, że badmintoniści zaczęli już treningi w normalnych warunkach, jakie stworzył remont hali, co przyczyni się do jeszcze lepszej dyspozycji w następnych pojedynkach. Dzięki występom w rozgrywkach ligowych młode zawodniczki i młodzi zawodnicy z Nowej Dęby na kortach w Suwałkach mogli zmierzyć się z najlepszymi graczami Polski i nie tylko, co tylko może pomóc w budowaniu odpowiedniej formy i doświadczenia na przyszłość.
Warto również odnotować fakt, że MKS Stal Nowa Dęba to jedyny ligowy badmintonowy zespół nie tylko z Podkarpacia, ale także z Polski Południowo – Wschodniej. 


Kolejna druga runda rozgrywek badmintonowej elity zaplanowana jest już w nowym 2016 roku w Białymstoku.

Na zdjęciach najmłodszy ligowy badmintonowy zespół w Polsce zawodniczki i zawodnicy MKS Stal Nowa Dęba podczas pierwszej rundy badmintonowej ekstraklasy w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here