II runda ekstraklasy badmintona w Nowej Dębie

0

W miniony weekend, czyli w dniach 04 – 05.02.2017r. w centrum uwagi badmintonowej Polski były dwa miasta: Bieruń na Górnym Śląsku oraz Nowa Dęba na Podkarpaciu. W tych dwóch miejscowościach rozegrane zostały mecze II rundy ekstraklasy badmintona, a dwanaście drużyn rywalizowało o kolejne punkty w badmintonowej elicie.

W Bieruniu rywalizowały ze sobą zespoły: UKS Unia Szlif – Pol Bieruń, UKS Hubal Białystok, Yonex Team Lublin, SKB Litpol – Malow Suwałki, AZS AGH Kraków i OSSM SMS Białystok.

W Nowej Dębie natomiast swoje mecze rozgrywały następujące drużyny: KU AZS UM Łódź, AZS UWM Olsztyn, UKS Plesbad Pszczyna, UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl, Sportowa Politechnika Gdańsk i gospodarz MKS Stal Nowa Dęba.

Po kilku latach badmintonowa ekstraklasa znowu zawitała do Nowej Dęby. Wielkie emocje, badminton na najwyższym, krajowym poziomie, kibice na trybunach, znakomita organizacja, to w skrócie opis II rundy badmintonowej elity w hali widowiskowo – sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie.

Młodziutki zespół Stal spisał się w tych meczach wręcz rewelacyjnie i sensacyjnie odnosząc komplet, czyli trzy niespodziewane, ale jak najbardziej zasłużone zwycięstwa nad rywalami dużo wyżej notowanymi.

Najpierw stalowcy pokonali 4:2 drużynę Sportowa Politechnika Gdańsk, a punkty dla gospodarzy zdobyli: Szymon Malik w singlu mężczyzn, debel kobiet: Natalia Róg / Beata Mycek, debel mężczyzn: Czachor Mateusz / Kopeć Patryk i mixt: Tymoteusz Malik / Natalia Róg.

W drugim swoim sobotnim meczu nowodębianie pokonali po znowu znakomitej grze drużynę UKS Plesbad Pszczyna również 4:2, a punkty tym razem zdobywali: w singlach mężczyzn: Szymon Malik, Tymoteusz Malik, w deblu mężczyzn; Patryk Kopeć / Tymoteusz Malik i w mixście: Patryk Kopeć / Natalia Róg.

W meczu niedzielnym stalowcy z Nowej Dęby zmierzyli się z drużyną z AZS UWM Olsztyn. Po niesamowitym, dramatycznym i stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym meczu odnieśli trzecie kolejne zwycięstwo, pokonując akademików z Olsztyna również 4:2. Punkty w tym meczu zdobyli: w singlu kobiet Beata Mycek, w singlu mężczyzn Tymoteusz Malik, który po doskonałej grze pokonał byłego 5 – krotnego mistrza Polski seniorów, legendę polskiego i europejskiego badmintona Jacka Niedźwiedzkiego 2:0 (21:13;21:13), debel kobiet: Natalia Róg / Beata Mycek oraz mixt: Tymoteusz Malik / Natalia Róg, którzy po dramatycznym meczu pokonali mixt z Olsztyna 2:1 (17:21;21:19;21:19).

Najlepszym meczem chyba całej II rundy był jednak pojedynek deblistów z Olsztyna i Nowej Dęby, który obfitował w niesamowite zagrania stojące na najwyższym poziomie, za co obie pary zebrały od licznej widowni wiele zasłużonych braw.

Dzięki tym trzem wygranym spotkaniom badmintoniści Stali Nowa Dęba umocnili się na szóstym miejscu w badmintonowej elicie.

Wyniki pozostałych meczy:

UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl – AZS UWM Olsztyn  5:1
KU AZS UM Łódź – Sportowa Politechnika Gdańsk  5:1
UKS Plesbad Pszczyna – UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl  2:4
KU AZS UM Łódź – AZS UWM Olsztyn  5:1
Sportowa Politechnika Gdańsk – UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl  4:2
KU AZS UM Łódź – UKS Plesbad Pszczyna  4:2

Sędzią głównym II rundy w Nowej Dębie był pan Stefan Pawlukiewicz z Suchedniowa, a opiekę medyczna sprawował ratownik medyczny pan Henryk Serafin. Zawody swoją obecnością zaszczycił również członek Zarządu Polskiego Związku Badmintona pan Maciej Kikosicki z Łodzi, a niedzielny mecz obserwował również Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba pan Wiesław Ordon.
Zawody miały doskonałą oprawę organizacyjno – logistyczną, co na każdym kroku podkreślali wszyscy uczestnicy.

II runda ekstraklasy dzięki transmisji internetowej była kolejną doskonałą promocją badmintona, MKS Stal Nowa Dęba oraz środowiska Miasta i Gminy Nowa Dęba na arenie ogólnopolskiej przez zawodników sekcji badmintona, która w 2017 roku obchodzi piękny, bo złoty jubileusz 50 – lecia swojego istnienia w środowisku Nowej Dęby.

Mamy nadzieję, że ten zloty jubileusz będzie odpowiednio doceniony przez władze samorządowe i Zarząd Klubu MKS „Stal” Nowa Dęba.

Na zdjęciach ekstraklasowa drużyna badmintonistów Stali Nowa Dęba jedna z najmłodszych drużyn w Polsce, stoją od lewej strony: I trener Adam Bunio, Zofia Tomczyk, Patryk Kopeć, Izabela Tomczyk, Szymon Malik, Beata Mycek, Tymoteusz Malik, Natalia Róg, Rafał Lejko i II trener, kapitan zespołu Mateusz Czachor;
debel męski Mateusz Czachor / Patryk Kopeć, debel kobiet Natalia Róg / Beata Mycek wraz z trenerem Adamem Bunio oraz singlista Tymoteusz Malik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here