W Tarnobrzeskim Starostwie obchodzono Dzień Komisji Edukacji Narodowej

10

2013-10-21


O roli nauczyciela, jego trudniej i odpowiedzialnej pracy oraz odczuwalnym w szkołach niżu demograficznym, mówiono podczas tegorocznych obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej w siedzibie Tarnobrzeskiego Starostwa.

W spotkaniu uczestniczył Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, wicestarosta Jerzy Sudoł, Dariusz Bukowski, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Sylwester Kotwica, przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty i Zdrowia. Na uroczystość zaproszono także Panią skarbnik Elżbietę Wojciechowską oraz Jadwigę Lubańską, Naczelnika Referatu Oświaty, Zdrowia, Spraw Społecznych i Promocji. Na zaproszenie gospodarzy odpowiedział również Mirosław Pluta, Poseł Ziemi Tarnobrzeskiej i ks. proboszcz Adam Marek, z Parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu. Zaproszeni goście złożyli życzenia na ręce przedstawicieli środowiska nauczycieli. – Z okazji Dnia Nauczyciela życzę szczęścia, satysfakcji i spełnionego zawodu. Życzę także zdrowia, gdyż jest ono konieczne w tym zawodzie. Mam nadzieję, że kolejne lata będą lepsze dla oświaty i samorządowców. Wszyscy musimy powalczyć o lepszy przyrost naturalny – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Powiatu Tarnobrzeskiego oraz pedagodzy, którzy z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej otrzymali nagrodę finansową Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego.

W gronie wyróżnionych pedagogów byli: Elżbieta Cichoń, nauczyciel geografii z ZS Nr 1 w Nowej Dębie, Dorota Furtak, nauczyciel języka polskiego z ZS nr 2 w Nowej Dębie, Magdalena Motas – Korzonek, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół w Gorzycach, Małgorzata Kaczmarczyk, nauczyciel matematyki i geografii w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Grębowie oraz Anna Domagała, pedagog, doradca zawodowy w Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej w Nowej Dębie.
Organizatorzy uroczystości nie zapomnieli o dyrektorach i dyrektorkach placówek oświatowych. Wręczono im listy gratulacyjne i kwiaty.

Podczas spotkania Pani Aneta Żak, nauczyciel – wychowawca ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie złożyła uroczyste ślubowanie i odebrała awans na stopień nauczyciela mianowanego.Spotkanie umilił wspólny poczęstunek i rozmowy oraz występ uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie.

PT

10 KOMENTARZE

 1. Nauczyciele to taka subkultura chyba lepiej uprzywilejowana niż wojsko i policja. Wiem wiem też moglem zostac nauczycielem, ale się do tego nie nadaje tak jak połowa belfrow których spotkałem na swojej drodze.

 2. gratulacje nauczyciel to cięzki kawałek chleba i tylko trzeba dziękować im za to ze pokolenia wychowują, nauczają itp i nie zazdrościc każdy mógł nim być

 3. Ludzie ja tej grupie nie zazdroszczę ucz dzisiaj tą młodzież to wielkie wyzwanie,dzieci są zepsute przez pazernych rodziców i nie dostosowują się do programu nauczanie inna sprawa to dzisiejszy MEN który stworzył kompletnie debilski program

 4. Nauczyciele mają wiele wspólnego z inna grupą zawodową czyli lekarzami. A łączy ich przekonanie o własnej wyjątkowości i pazerność.:)
  W ramach oszczędności powinni razem obchodzić święto.;)

 5. [b]I nie zaproszono na ta imprezę Gadomskiej ? No, toż to rzecz niesłychana i hańbiąca. Przecież to oczywista oczywistość ze powinna tam być…..[/b]

 6. #5 I tak i nie. :)
  Nauczyciel ma uczyć – lekarz ma leczyć . Konsekwencje w tych zawodach są o [size=20]NIEBO[/size]różne.
  Ale jednak "ktoś" uczy medycyny przyszłego lekarza ,prawda?
  :D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here