II runda rozgrywek badmintonowej ekstraklasy w sezonie 2015/2016 w Białymstoku

0

W Białymstoku w dniach 30 – 31.01.2016r. rozegrana została II runda rozgrywek badmintonowej ekstraklasy w sezonie 2015/2016.
W dwudniowych zmaganiach zmierzyły się ze sobą zespoły:

SKB Litpol – Malow Suwałki (aktualny drużynowy mistrz Polski), UKS Hubal Białystok (aktualny drużynowy wicemistrz Polski), AZS AGH Kraków (brązowy drużynowy medalista), AZS UWM Olsztyn (czwarta drużyna badmintonowej elity) oraz MKS Stal Nowa Dęba (beniaminek badmintonowej ekstraklasy, najmłodszy ligowy badmintonowy zespół w Polsce).

Drużyna Stali Nowa Dęba rozegrała w sumie cztery pojedynki: w sobotę trzy, a w niedzielę jeden.

Młodziutki zespół z Nowej Dęby mimo bardzo ambitnej, pełnej determinacji postawy poniósł w konfrontacji z potentatami polskiej ekstraklasy same porażki, ulegając 0:6 zespołom: z Suwałk, Białegostoku i Krakowa. Najbliżej korzystnego wyniku stalowcy byli w niedzielnym meczu przeciwko drużynie AZS – u Olsztyn, gdzie 4 gry kończyły się po zaciętych trzysetowych pojedynkach i ostatecznie przegrali i ten mecz 1:5, chociaż przy odrobinie szczęścia mogli go wygrać 4:2 (honorowy i zarazem historyczny, pierwszy punkt w ekstraklasie wywalczyła dla Stali w grze singlowej młodziczka, członkini kadry Polski młodzików Beata Mycek). Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w drużynach rywali wystąpiło wiele utytułowanych zawodniczek i zawodników, z bogatym dorobkiem medalowym i startowym, uczestnicy olimpiad, medaliści mistrzostw Europy i mistrzostw Polski seniorów, natomiast w drużynie z Białegostoku czołowa badmintonistka z Białorusi Alisieja Zajcewa.

Mimo sromotnych porażek drużyna Stali zostawiła w Białymstoku po sobie bardzo dobre wrażenie, a jej największym atutem jest to, że skład zespołu oparty jest tylko i wyłącznie na własnych wychowankach, średnia wieku zespołu wynosi 16 lat, co napawa wielkim optymizmem na przyszłość. Dzięki występom w rozgrywkach ligowych młode zawodniczki i młodzi zawodnicy z Nowej Dęby na kortach w Białymstoku mogli znowu zmierzyć się z najlepszymi graczami Polski i nie tylko, co tylko może pomóc w budowaniu odpowiedniej formy i doświadczenia na przyszłość, szczególnie w startach indywidualnych.
W Białymstoku zespół Stali wystąpił w następującym składzie: Natalia Róg, Beata Mycek, Zofia Tomczyk, Aleksandra Michalczuk, Patryk Kopeć, Rafał Lejko, Ernest Ścipień i Mateusz Czachor (kapitan Zespołu).
Warto również odnotować fakt, że MKS Stal Nowa Dęba to jedyny ligowy badmintonowy zespół nie tylko z Podkarpacia, ale także z Polski Południowo – Wschodniej.

Na zdjęciach najmłodszy ligowy badmintonowy zespół w Polsce zawodniczki i zawodnicy MKS Stal Nowa Dęba podczas drugiej rundy badmintonowej ekstraklasy w Białymstoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here