II Wojewódzki Turniej Dzieci w badmintonie w grach pojedynczych

3

28-11-2011r.

W Nowej Dębie z udziałem 36 zawodniczek i zawodników z pięciu klubów województwa podkarpackiego (UKS Orbitek Straszęcin, UKS Volant Mielec, UKS Start Widełka, UKS Jagiellonka Medyka i MKS Stal Nowa Dęba) rozegrany został drugi w sezonie 2011/2012 Wojewódzki Turniej Dzieci w badmintonie w grach pojedynczych.

W zawodach wzięli udział dziewczęta i chłopcy urodzeni w 2001 roku i młodsi. Turniej swoją obecnością zaszczycili: Wicestarosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł, Szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Bogdan Gunia, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie Zofia Kopeć, Wiceprezes d/s Organizacyjno – Finansowych Podkarpackiego Związku Badmintona Piotr Skrzek, Prezes sekcji badmintona w MKS Stal Nowa Dęba Zygmunt Kamiński oraz przedstawiciel firmy \”Kumpoo\” na Polskę i Europę Beata Tukendorf z Krakowa. Otwarcia turnieju dokonał Wicestarosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, który w swoim wystąpieniu podkreślił swoją wielką satysfakcję, że kolejny raz najmłodsi adepci badmintona z całego województwa rywalizują na kortach badmintonowych w Nowej Dębie.

Wyniki w singlu dziewcząt:

1. Beata Mycek (MKS Stal Nowa Dęba)
2. Klaudia Świątek (UKS Orbitek Straszęcin)
3 – 4. Aleksandra Michalczuk (MKS Stal Nowa Dęba)
Anna Stasiowska (UKS Orbitek Straszęcin)

Wyniki w singlu chłopców:

1. Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin)
2. Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin)
3 – 4. Patryk Kordek (UKS Jagiellonka Medyka)
Wiktor Grzyb (UKS Orbitek Straszęcin)

W turniejach dzieci do tej pory rozegranych jak na razie zdecydowanie dominują, wśród dziewcząt Beata Mycek (MKS Stal Nowa Dęba), a wśród chłopców Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin).

Wszyscy, którzy stanęli na podium dla zwycięzców zostali nagrodzeni dyplomami (ufundował Urząd Marszałkowski w Rzeszowie) oraz upominkami i nagrodami rzeczowymi (zorganizowali działacze sekcji badmintona MKS Stal Nowa Dęba), a wręczali je Wicestarosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, Szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Bogdan Gunia oraz Prezes sekcji badmintona w MKS Stal Nowa Dęba Zygmunt Kamiński.

Prze cały czas trwania turnieju funkcjonowało stoisko ze sprzętem badmintonowym firmy \”Kumpoo\”.
Zawody jak zwykle stały na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym, co w Nowej Dębie jest już wieloletnią tradycją. Sędzią głównym zawodów był Piotr Skrzek z Dębicy.
Następny turniej w kategorii dzieci rozegrany zostanie w styczniu już w 2012 roku.

/info

3 KOMENTARZE

  1. w sumie z jakiego powodu miąło by to byc w innym zespole szkól?

    pewnie mają te inne zespoły długa tradycje gier w tej dyscyplinie sportowej…

    lub komus straszne doooope ściska….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here