Sukces nowodębskich PIRANI

3

2013-12-09

„Piranie”, bo taką nazwę nosi sekcja pływacka działająca przy Samorządowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, znakomicie spisały się na zawodach pływackich „Grand Prix Leżajska”. Zawody odbyły się w niedzielę 8 grudnia 2013 r. na pływalni MOSiR w Leżajsku. Trener Piotr Socha do zawodów wyznaczył 26 zawodniczek i zawodników rocznika 2005 oraz zawodników starszych roczników. W imprezie uczestniczyły również dzieci z Leżajska, Przemyśla, Sokołowa Małopolskiego oraz Horyńca. Nasza drużyna w klasyfikacji generalnej zajęła II miejsce.

„Piranie” zdobywały medale na następujących dystansach:
– sztafeta 4×50 stylem zmiennym I miejsce zajęła sztafeta z Nowej Dęby w składzie: Monika Pytka, Magdalena Sibiga, Filip Szałaj i Dawid Maguder.
– na dystansie 50 m delfinem: Filip Szałaj zdobył złoty a Dawid Maguder srebrny medal,
– na dystansie 100 m stylem zmiennym Dawid Maguder wywalczył srebrny medal a Filip Szałaj zdobył złoto,
– na dystansie 50 m stylem grzbietowym: Mikołaj Bieniek srebrny medal oraz Jakub Kłosowski brązowy medal,
-100 stylem dowolnym: Urszula Kopeć – zajęła II miejsce, zdobywając tym samym srebrny medal.

Pozostali zawodnicy naszej sekcji, mimo iż nie znaleźli się na medalowych pozycjach, pływali bardzo ambitnie. W większości przypadków niewiele brakowało do zajęcia miejsc na podium.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratuluję i życzę wytrwałości w treningach. Dziękuję opiekunowi grupy za przygotowanie zawodników a rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu do Leżajska.

Nasi zawodnicy wystąpili w specjalnych koszulkach z logo Sekcji „PIRANIE”, ufundowanych przez firmę BESTER MEDICAL sp. z o.o.