III Przegląd Kolęd i Pastorałek w Chmielowie – relacja

5

06.01.2015 r. w Wiejskim Centrum Kultury w Chmielowie odbył się III Przegląd Kolęd i Pastorałek. Impreza rozpoczęła się od Jasełek Bożonarodzeniowych, przygotowanych przez nauczycieli p. Mariolę Kusy, p. Krystynę Majcher i p. Paulinę Rutynę oraz ks. Witolda Garbulińskiego, wystąpiły dzieci z klas zerowej i drugiej ze Szkoły Podstawowej w Chmielowie. Bezpośrednio po przedstawieniu odbył się konkurs kolęd, w którym wzięło udział 21 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Oto lista zwycięzców: w pierwszej kategorii wiekowej (do lat 5) I miejsce zdobył Szymon Wójcik z Chmielowa, II miejsce Nadia Motyka z Chmielowa, III miejsce Michał Rochnowski także z Chmielowa; w drugiej kategorii wiekowej (od 6-10 lat) I miejsce zdobyła Gabriela Chłopek z Cyganów, II miejsce Stanley Skimina z Chmielowa, III miejsce Weronika Zbyrad z Chmielowa; w trzeciej kategorii wiekowej (od 11-15 lat) I miejsce zdobyła Patrycja Rytwińska z Chmielowa, II miejsce Klaudia Zygmunt z Chmielowa, III miejsce Maria Sędyka także z Chmielowa.
Pięknym śpiewem imprezę uświetniły Barbara Zbyrad, Natalia Gurdak i Sylwia Kosior, występując poza konkursem. Spotkanie zakończyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa pod batutą p. Marka Kosiora, prezentując swój świąteczny repertuar. Kierownik Wiejskiego Centrum Kultury w Chmielowie p. Patrycja Jeż dziękuje wszystkim mieszkańcom za bardzo liczne przybycie, dzieciom i młodzieży za udział w konkursie, opiekunom za przygotowanie wykonawców, p. Renacie Rożek – Dyrektor Zespołu Szkół w Chmielowie, za wspaniałą współpracę, ks. dziekanowi Józefowi Rogowskiemu za rozpropagowanie idei przeglądu oraz Pawłowi Ordonowi za pomoc techniczną w nagłośnieniu imprezy.

SOK

—————–

studio helena reklama

5 KOMENTARZE

  1. Brawo, brawo uroczystość wspaniała.
    Zakasowali Cygany gdzie na opłatku w Centrum kultury było kilku mieszkańców, mniej niż zaproszonych gości. Zdjęcie z imprezy jest z dawnych lat. Pająka na suficie nie ma już kilka lat, musi tak być bo nie było jak zrobić fotkę, bo mieszkańcy nie przyszli . Czas zastanowić się dlaczego tak się dzieje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here