III runda fazy grupowej badmintonowej ekstraklasy w Białymstoku

1

W Białymstoku została rozegrana III runda fazy grupowej rozgrywek badmintonowej polskiej ekstraklasy.Młodemu zespołowi Stali Nowa Dęba przyszło zmierzyć się z najlepszymi polskimi drużynami w tej dyscyplinie sportu, naszpikowanym najlepszymi polskimi badmintonistami oraz badmintonistami z zagranicy.

Drużyna Stali zmierzyła się z aktualnym mistrzem Polski zespołem SKB Litpol – Malow Suwałki przegrywając ten mecz 0:6, z aktualnym wicemistrzem Polski drużyną UKS Hubal Białystok, który też przegrała 0:6 oraz z bardzo silną drużyną OSSM SMS Białystok, przegrywając 1:5 (honorowy punkt wywalczył Tymoteusz Malik w grze singlowej).Tym samym rozgrywki fazy grupowej badmintonowej ekstraklasy dobiegły końca, a drużyna Stali Nowa Dęba ostatecznie uplasowała się po 11 rozegranych meczach na dobrym 7 miejscu.

Teraz czas i pora na fazę finałową. Mimo dotkliwych porażek zespół Stali pozostawił po sobie w Białymstoku dobre wrażenie, a kolejne uzyskane doświadczenie ligowe z najlepszymi badmintonistami powinno zaprocentować w najbliższym czasie podczas najważniejszych startów tak indywidualnych jak i drużynowych, które czekają badmintonistów Stali Nowa Dęba do końca sezonu, czyli do końca czerwca.

Warto podkreślić, że badmintoniści z Nowej Dęby jako jedyni przedstawiciele MKS „Stal” Nowa Dęba mają przyjemność i zaszczyt występować w najwyższej możliwej klasie rozgrywkowej, którą jest ekstraklasa i walczyć z najlepszymi polskimi badmintonistami oraz gwiazdami europejskiego i światowego badmintona.

Drużyna badmintonistów Stali w Białymstoku wystąpiła w swoim najsilniejszym składzie: Natalia Róg, Beata Mycek, Zofia Tomczuk, Patryk Kopeć, Tymoteusz Malik, Szymon Malik, Rafał Lejko oraz kapitan zespołu Mateusz Czachor.

Na zdjęciach drużyna badmintonistów Stali Nowa Dęba podczas III rundy fazy grupowej w Białymstoku w momencie prezentacji i zmagań na kortach oraz mixt Stali, czołowy mixt Polski juniorów młodszych: Rafał Lejko i Natalia Róg wraz legendami polskiego badmintona, zawodnikami SKB Litpol-Malow Suwałki Kamilą Augustyn (pierwsza z lewej strony) i Michałem Łogoszem (pierwszy z prawej strony) medalistami mistrzostw Europy i wielokrotnymi medalistami mistrzostw Polski.

1 KOMENTARZ

  1. „Warto podkreślić, że badmintoniści z Nowej Dęby jako jedyni przedstawiciele MKS “Stal” Nowa Dęba mają przyjemność i zaszczyt występować w najwyższej możliwej klasie rozgrywkowej, którą jest ekstraklasa” – nie umniejszając sukcesów – nie ma niższej ligi badmintona w Polsce i wszystkie zgłoszone zespoły w niej grają – czyli 12.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here