Informacja z przebiegu obchodów Światowego Dnia Zdrowia

5

11-04-2013

Klienci niżej wymienionych sklepów i urzędów mogli się dowiedzieć jak fatalne skutki ma nadciśnienie tętnicze. W dniu 8 Kwietnia br. dokonywano pomiaru ciśnienia krwi w następujących miejscach na terenie Nowej Dęby:

Sklep PSS-Społem na ul 1-go Maja.(Pielęgniarka Bożena Rojek z Oddziału Chorób Wewnętrznych w Nowej Dębie).

Sklep PSS Społem na ul. AL. Zwycięstwa. ( Pielęgniarka Władysława Dąbal z Oddziału Rehabilitacji w Nowej Dębie).

Sklep PSS Społem- Hala Targowa. ( Pielęgniarka Anna Rafacz z Oddziału Gruźlicy
i Chorób Płuc w Nowej Dębie).

Supermarket „ Biedronka”. ( Położna Beata Biało z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Nowej Dębie).

Supermarket „ Stokrotka”. ( Ratownik medyczny Marcin Furtak z Oddziału Pomocy Doraźnej w Nowej Dębie).

UMiG w Nowej Dębie. ( Ratownik medyczny Barbara Sobańska z Oddziału Pomocy Doraźnej w Nowej Dębie).

MPGKiM w Nowej Dębie. ( Pielęgniarka Bożena Łęgowska z Oddziału Rehabilitacji w Nowej Dębie).

Łącznie dokonano pomiaru ciśnienia krwi u 199 osób tj. u 142 kobiet i 57 mężczyzn. U 115 osób odnotowano prawidłowe ciśnienie natomiast u 84 stwierdzono ciśnienie podwyższone. Najwięcej osób z podwyższonym ciśnieniem odnotowano w przedziale wieku od 50-60 roku życia. Osoby u których stwierdzono nieprawidłowe ciśnienie, zostały poinformowane o możliwości uzyskania porady lekarskiej, którą udzielał lek. med. Dariusz Piskorz w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie od godziny 12ej. Ponadto w SOK-u zorganizowane były stoiska z pomiarem BMI (nadwagi lub niedowagi ciała), które reprezentowała Dietetyczka Renata Kubat. Można było także otrzymać materiały edukacyjne na temat ciśnienia i inne. Stoisko w/w obsługiwał pracownik Oświaty z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Tbg-u Pani Małgorzata Stefańska. Atrakcją było zorganizowane stoisko przez Koła Pszczelarzy, którzy zaprezentowali różne rodzaje miodów i ich znaczenie zdrowotne.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia z pewnością przyczyniły się do podniesienia świadomości społeczeństwa na temat przyczyn i skutków nadciśnienia tętniczego oraz zachęciły do regularnej kontroli swojego ciśnienia krwi i stosowania się do zaleceń lekarza. Organizatorzy obchodów Światowego Dnia Zdrowia składają serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom Szpitala, którzy wzięli w nim czynny udział.

Serdeczne podziękowanie składamy także Instytucjom, które umożliwiły nam realizację obchodów Światowego Dnia Zdrowia w ich placówkach.

Organizatorzy

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here