"Jedynka" na Militariadzie

10

18-06-2013

Dnia 15 czerwca młodzież z dwóch roczników klasy wojskowej im. gen. bryg. Mieczysława „Rygora” Słowikowskiego z Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie uczestniczyła w Militariadzie 2013.

Pierwszym akcentem tej obecności był pokaz musztry wojskowej w wykonaniu drużyny kadetów. Do pokazu młodzież przygotowywała się pod okiem nauczyciela przysposobienia wojskowego mjr-a Witolda Wesołowskiego.

Następnie pod sceną uczniowie klasy drugiej ułożyli podłoże z materaców, na którym zaprezentowali pokaz sztuk walki. Zobaczyć można było wiele technik zapaśniczych jak również wiele dźwigni stosowanych we wszechstylowej walce wręcz, popularnym MMA, oraz techniki typowo wojskowe wywodzące się z systemu walki polskich sił specjalnych Combat `56. Szczególne uznanie i gromkie brawa licznej widowni zebrały dziewczęta uczestniczące w pokazie. Do pokazu młodzież przygotowywała się podczas zajęć z wychowania fizycznego prowadzonych przez Huberta Krasowskiego.


Podczas obu dni Militariady stoisko Zespołu Szkół Nr 1, przy którym uczniowie, nauczyciele i dyrekcja malowali twarze chętnych bywalców Militariady wojskowymi farbami maskującymi. Pod niebieskim pawilonem prezentowana była oferta edukacyjna, umundurowanie oraz albumy ze zdjęciami z wycieczek, pobytów na poligonie oraz innych wydarzeń z życia klasy.

ZS1

10 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here