Jerzy Konefał odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych

17

11/09/11r/

Jerzy Konefał strażak – ochotnik z OSP w Alfredówce k. Nowej Dęby został jako jeden z dwóch w Polsce odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych złotą odznaką strażacką za zasługi w ochronie przeciwpożarowej.


W uzasadnieniu podkreślono bohaterstwo w czasie ubiegłorocznej powodzi podczas walki z żywiołem w gminie Gorzyce. Nagrody zostały wręczone w Pałacu Królewskim w Warszawie podczas uroczystości 90 lecia OSP w Polsce. Jerzy Konefał jest komendantem Miejsko -Gminnego Zwiazku OSP w gminie Nowa Dęba . Uważa, że jest tylko reprezentantem większej grupy strażaków ochotników dzielnie pomagających podczas klesk żywiołowych. Jerzy Konefał jest strażakiem ochotnikiem od blisko 40 lat. W tym czasie uczestniczył w dziesiątkach akcji ratowniczych, w tym w powodziach jakie kilkakrotnie nawiedzały tereny przy ujściu Sanu do Wisły.

Źródło: Polskie Radio Rzeszów17 KOMENTARZE

 1. [quote]#3 | Gosc dnia 09/12/2011 01:46
  Pracuje na 2-ch gazach,a burmistrz nie reaguje[/quote]

  Piłeś z nim w czasie jego pracy,sprawdzałeś jego trzeżwość?Jeżeli nie to pocałuj go w ****.Za darmo jajka zobaczysz!!
  Aaaa,już wiem.Nie polał Ci i wara wisi.

 2. Jak długo osoba uzależniona może ukrywać stan rzeczy ? Jeżeli to prawda, to wcześniej czy później wyjdzie na wierzch. Kwestia czasu! A odpowiedzialność rośnie wraz z czasem !

 3. gdy mialem 18 lat zostalem wezwany do urzedu by zarejestrowac sie jako poborowy, rejestrowal mnie i innych wlasnie on. i co? nawalony jak kukula.
  zapyatjacie pana burmistrza jak kiedys ten osobnik pijany zamknal sie w swoim biurze do ktorego ma zamek elektroniczny na kod. nikt go nie potrafil otworzyc a on sam smacznie spal posrod alkoholowych wyziewow

 4. Art. 240.

  § 1. Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118, 118a, 120 – 124, 127, 128, 130, 134, 140, 148, 163, 166, 189, 189a § 1, 252, lub przestępstwa o charakterze terrorystycznym, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.:D

 5. A ja szukam odpowiedzi na pytania – czy jazda pod wpływem alkoholu (np.powyżej 0,5 promila) jest przestępstwem? czy spowodowanie kolizji drogowej gdy jest się pijanym to przestępstwo? czy jeżeli się ma zatrzymane prawo jazdy za jazdę samochodem po pijaku i nadal się jeździ samochodem to przestępstwo?

 6. Ktoś kto popełnia czyn przestępczy kim jest? To czy został skazany prawomocnym wyrokiem to odrębna sprawa. W aspekcie faktu popełnienia czynu i z etycznego punktu widzenia w tym kodeksu zawodowego np. urzędnika jest – no właśnie kim jest?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here