Kamil i Sylwia na zgrupowaniu w Hiszpanii

5

W dniach 29.03-12.04.2015r. w pięknym mieście Lloret de Mar położonym nad morzem Śródziemnomorskim, oddalonym 20km od Barcelony odbyło się zgrupowanie kadry seniorów, juniorów i juniorów młodszych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na zgrupowanie to zostali powołani lekkoatleci „MKS – STAL” Nowa Dęba , Sylwia Bąba ( juniorka młodsza ) oraz nasz najlepszy zawodnik Kamil Gurdak.

Zawodnicy mieli bardzo dobre warunki do treningu oraz dopisała pogoda, cały czas było słonecznie a temperatura powietrza wynosiła około 20 stopni. Rano przed śniadaniem, pierwszy trening ( tzw. rozruch ) odbywał się nad morzem, do którego było około 100m. Zawodniczki i zawodnicy kadry, trenowali bardzo ciężko dwa razy dziennie, nie licząc rozruchu, przygotowując się do sezonu letniego. Jednak trenerzy i zawodnicy znaleźli czas, by zwiedzić słynną Barcelonę. Zwiedzając Barcelonę kadra jak przystało na sportowców zaczęła od zwiedzania stadionów, Olimpijskiego oraz „FC Barcelona” na którym rozgrywa mecz słynna na całym świecie „Barca”, później przyszła kolej na zabytki, których nie brakuje w Barcelonie.
Następne zgrupowanie, które zaliczy Kamil odbędzie się w Zakopanym w dniach 19-29.04.2015r. Zgrupowanie to odbędzie się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Jest to ostanie zgrupowanie przed Mistrzostwami Świata w Biegach Sztafetowych, które odbędą się w dniach 2-3.05.2015r. w Nassau na Wyspach Bahama. Kamil będzie reprezentował Polskę w sztafecie 4x800m. Skład sztafety: Kamil Gurdak – MKS – STAL Nowa Dęba, Karol Konieczny – SL WKS Zawisza Bydgoszcz, Mistrz Europy Marcin Lewandowski – SL WKS Zawisza Bydgoszcz oraz V-Mistrz Świata Adam Kszczot – RKS Łódź. Sztafeta w tym składzie ma duże szanse na medal, szkoda tylko, że takiej sztafety nie ma w programie olimpijskim. Natomiast 8 pierwszych sztafet 4×400 kobiet i mężczyzn zdobędzie kwalifikacje na Olimpiadę, która odbędzie się w Rio de Janeiro w Brazylii w 2016r. Polskie sztafety 4x400m mają bardzo duże szanse na udział w Olimpiadzie 2016r. Kamila w maju poza udziałem w Mistrzostwach Świata czekają jeszcze starty w Międzynarodowych Mitingach 17.05.2015r. we Francji, a 29.05.2015r. w Niemczech.

Życzymy Kamilowi i całej sztafecie medalu na Mistrzostwach Świata, a na mitingach rekordów życiowych. Sylwia natomiast będzie uczestniczyć w zgrupowaniu również w Zakopanym w dniach 28.04-09.05.2015r. Sezon letni rozpocznie startem w Krakowie, gdzie pobiegnie na dystansie 1000m. Również życzymy rekordu życiowego.

MKS – STAL Nowa Dęba

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here