Zmiana na stanowisku komendanta nowodębskiego poligonu

18

Od 20 marca, Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych  Dęba ma nowego komendanta. Został nim podpułkownik Mariusz Kseń, pełniący dotychczas służbę w inspektoracie kontroli wojskowej, a dotychczasowy komendant   podpułkownik Artur Żuber został wyznaczony przez dyrektora departamentu kadr Ministerstwa Obrony Narodowej na stanowisko komendanta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu.

Przekazanie obowiązków nastąpiło w ostatni piątek, 17 marca, w obecności radcy koordynatora Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych – generała brygady Grzegorza Skorupskiego.

W związku z zakończeniem mojej służby w Nowej Dębie i powierzeniem mi nowego stanowiska chcę złożyć podziękowania za dotychczasową służbę – mówił podpułkownik Artur Żuber. – Niespełna dwa lata spędzone w ośrodku to dla mnie pełen wyzwań czas służby, który dał mi ogromną satysfakcję. Miałem to szczęście i przyjemność pracować z osobami rzetelnymi, doświadczonymi, profesjonalnie traktującymi swoją pracę i jednocześnie gotowymi do poświęceń.

Przekazujący swoje obowiązki dotychczasowy komendant nowodębskiego poligonu przekazał też gratulacje i życzenia dla swojego  następcy: – Mariusz, jesteś człowiekiem nietuzinkowym, z ogromną charyzmą. Życzę tobie powodzenia na żołnierskim szlaku pełnym wyzwań, ale przede wszystkim wytrwałości w realizacji wszelkich założonych przedsięwzięć.

Nowy komendant podpułkownik Mariusz Kseń nie pozostał dłużny swojemu poprzednikowi mówiąc do podpułkownika Żubera: – Serdecznie dziękuję za dotychczasową służbę w ośrodku,  za cenne wskazówki oraz za to, że przez  cały czas naszej znajomości mogłem czerpać wiedzę z doświadczenia, jakie pan posiada. Składam też życzenia wielu sukcesów na nowym stanowisku.

Komendant Mariusz Kseń, mówił również o nowym rozdziale, który właśnie zaczyna się w jego życiu, zwracając się do swoich współpracowników:  – Zdaje sobie sprawę, że w związku z działaniami prowadzonymi za naszą wschodnią granicą przed ośrodkiem szkolenia poligonowego stoją nowe, trudne i ważne zadania. Jestem przekonany, że dzięki waszemu doświadczeniu, wytrwałości i dyscyplinie oraz ciężkiej wspólnej pracy, wykonamy je na najwyższym poziomie.

W swoim wystąpieniu podpułkownik Mariusz Kseń zwrócił się także do żołnierzy amerykańskich witając ich jako nowy komendant, dziękując im za dotychczasową współpracę i ochronę naszych granic oraz wyrażając nadzieję na dalsze dobre relacje.

W uroczystości, prócz generała Grzegorza Skorupskiego, wzięli udział m. in. starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, przedstawiciele prezydenta Tarnobrzega,  burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon, wójt gminy Czermin Sławomir Sidur, przedstawiciele  inspektoratu kontroli wojskowej, dowódcy i komendanci jednostek wojskowych współpracujących z nowodębskim ośrodkiem poligonowym, szef szkolenia 21. Brygady Strzelców Podhalańskich podpułkownik Rafał Iwanek. W uroczystym przekazaniu dowództwa poligonu uczestniczyli też  przedstawiciele armii amerykańskiej oraz przedstawiciele służb mundurowych: strażacy, leśnicy i policjanci.

Tekst i zdjęcia: Starostowo Powiatowe

18 KOMENTARZE

  1. Ciekawe czy Suseł ma gnata za paskiem albo scyzoryk w nogawce. Po wyrazie twarzy widać, że tak.
    A nawiasem mówiąc taka informacja to powinna być raczej tajemnicą. No bo jakie względy przemawiają za jej upublicznieniem ?

  2. Tych dwóch w kaszkietach to jeszcze roczek i po nich . No ale widzę z 3-4 młodych co się nadają na rolę parobków i już zaczynają w tą rolę coraz lepiej wchodzić

  3. Komendant OSPWL poinformował, że przez cały kwiecień, na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba w miejscowości Nowa Dęba i miejscowości Lipa prowadzone będą ćwiczenia i strzelania dzienno-nocne z użyciem ostrej amunicji. Odbywać się one będą także w dni wolne i świąteczne. Z wiązku z powyższym komendant OSPWL apeluje do mieszkańców okolicznych miejscowości, jak i przejeżdżających w pobliżu terenu poligonu o bezwzględne przestrzeganie zakazu wstępu na teren poligonu

  4. Czemu tyle jadu w was ,czemu tak piszecie ,pewny jestem ze te negatywne komentarze piszą osoby które pracują w wojsku i są blisko ,tylko w czym problem też mogłeś być na jego miejscu ,czemu nie poszedłeś na studnia itd ,chłopak z Dęby wrócił do nas i fajnie .Gratulacje Mariusz .

  5. Kaszkietowcy powinni wyciągnąć Wąsatego z PGKiM spowrotem na wiceburmistrza

    Byliby znowu w komplecie, gotowi do publicznej oceny na koniec kariery

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here