Kiedy kanalizacja w Alfredówce?

15

2013-10-16

Kiedy na ternie Alfredówki w gminie Nowa Dęba powstanie kanalizacja sanitarna – pytają mieszkańcy sołectwa. Instalacja tego typu funkcjonuje już z powodzeniem w Chmielowie, Cyganach oraz Jadachach. Obecnie kończą się prace przy budowie sieci w Rozalinie.

Sprawę na ostatniej sesji poruszyła radna Helena Tłusty:
7 rok czekamy na kanalizacje. Ja sobie nie wyobrażam następnego roku czy następnych lat bez rozpoczęcia budowy kanalizacji w Alfredówce. Mieszkańcy Nowej Dęby – i bardzo dobrze – chodzą po podświetlonych ścieżkach w \”Koziołku\”, a mieszkańcy Alfredówki chodzą z potrzebami za stodołę.

Burmistrz Wiesław Ordon uspokaja:
Bardzo bym chciał rozpocząć zadanie w Alfredówce. Jeśli tylko Program Rozwoju Obszarów Wiejskich uruchomi nabór – a kanalizacje mają być w tym programie – to złożymy wniosek i będziemy zadanie realizować nie czekając na jego rozstrzygnięcie. Bo trzeba to zadanie zrealizować.

Całość: RADIO LELIWA

15 KOMENTARZE

  1. Czyli kolejne obietnice i brak konkretnej odpowiedzi na zadane pytanie.Nas (mieszkańców) nie interesuje "czy będzie" ale "kiedy bedzie"? A tu cały czas zbywanie, odsyłanie. TROCHĘ TO NIEPOWAŻNE PANIE BURMISTRZU.

  2. Ordon mowi ze zrobi jaik mu kase przyślą ale nie wiadomo czy przyślą. Ajk nie przyślą to kanalizacji nie bedzie. Popieram pana z komentarza nr 1. Dość gruszek na wierzbie. Czas na konkrety!!!!

  3. Calą wypowiedź zobacz: "jesli ruszy nabór" !!! "JEŚLI" !!!
    A jeśli nie będzie naboru to nie złoży. Wiec 1 i 3 mają racje i lepiej zrozumieli tekst.

  4. Jak będzie robił kanalizację a Alfredówce to sfora kundli znowu się rzuci na burmistrza że kasę po wsiach wydaje , no cóż , psy szczekają – karawana jedzie dalej …

  5. kanalizacja nic nie zmieni jezeli jeden czy drugi sasiad nie zechce sie wpiac ..tak jak moj na dzielnicy Poreby I smrod mam caly dzien z szmba bo twiedzi ze nie ma kasy I co wolnosc Tomku w swoim domku a takich jest wiecej napewno co nie chca nie tylko on

  6. Mieszkam tu parę lat i poza Panią Radną Tłusty nie widziałem nikogo załatwiającego swoje potrzeby za stodołą.
    Pozdrawiam Panią Tłusy i życzę zdrowia (takie chłodne juz poranki).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here