RADIO RZESZÓW: Burmistrz kontra radny – spotkanie w sądzie

51

Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon dowodził przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu, że jego dobra osobiste zostały naruszone przez radnego tej gminy Marka Ostapko. Do wytoczenia procesu radnemu skłonił burmistrza opublikowany na portalu internetowym tekst autorstwa Ostapki pt. „Nielegalny transfer pond 1,3 mln zł. z kasy gminy”.

Chodzi o zatwierdzenie przez Wiesława Ordona dokumentów finansowych do wypłaty za fakturę dla wykonawcy ścieżek rekreacyjnych nad nowodębskim zalewem. Sposób wykonania i odbiór tej inwestycji miejskiej już od kilku miesięcy radny głośno krytykuje nie szczędząc ostrych sformułowań pod adresem burmistrza. Oskarża go publicznie o niegospodarność, nie wywiązywanie się ze swoich obowiązków a nawet działanie na szkodę gminy. Ostapko nagłośnił m.in.sprawę wadliwie wykonanych prac nad zalewem oraz zamianę materiałów budowlanych, skutkiem czego nowa ścieżka jest przebudowywana.

Burmistrz Ordon potwierdził przed sądem wadliwość tej inwestycji jednak zaznacza, że nie miał tej wiedzy w chwili zatwierdzania faktury do wypłaty. Dodał też, że warunkiem złożenia jego podpisu pod dokumentami finansowymi była akceptacja inspektora nadzoru, który tę inwestycję odebrał. Kwestię zamiany materiałów zgłosił natomiast do prokuratury zaraz po tym jak wykazała to ekspertyza budowlana. Sąd będzie procedował tę sprawę na kolejnym posiedzeniu, nie podał jednak jego terminu.

Źródło: RADIO RZESZÓW

———————————————————————————————-


51 KOMENTARZE

  • Wykonawcą jest ten co spieprzył taras domu kultury. To on zrobił płytki tak że poodpadały. I teraz robi zalew. Inspektorem nazdoru wybranym przez burmistrzów był ten sam co „nadzorował” planty. Można? Można!

  • Firmy te same, inspektorzy ci sami, władze te same, fuszerki na każdej budowie. Prosty wniosek do wyciągnięcia przez każdego kto się temu przyglądnie.
   A wydawane są miliony, grube miliony.

  • Do wasyla: Ale mało kto to rozumie i dlatego jest tak jak jest. Każdy kto chociaż odrobinę myśli wie i czuje na odlgełość co jest grane.

 1. Trza niechybnie wybrać Łostapkowicza na burmistrza grajdoła , dyrektorową od konopi na zastępcę , Wojtka się wrzuci do sportu , w końcu sylweta zobowiązuje, odrzyje wtedy Dębianka bo odkąd Ratusz ją okupuje to Krzychu cienko przędzie. Wtedy jak już tych Flipów i Flapów wybierzemy nastanie cudowna cisza , grajdół nie posiada się z radości, wszyscy ochoczo wezmą się do pracy, pootwierają swe firmy nie będą narzekać na władzę że robótki w łapki nie wsadziła, będą uczciwie płacić podatki , a Bystrzykiem będzie płyneło mleko i miód …

  • Ja myślę, że Łordon musi „żondzić” do końca świata i jeden dzień dłużej. Razem ze swoim WYSPORTOWANYM kierownikiem od sportu Adamem Szurgocińskim co to „nie brał z puszek” i specjalistą od spraw wszelakich zastępcą Zygmuntem Żołędziem co to nie wie jak to się stało, że komisja nie widziała krzywych murków. Ta wesoła, rozbrykana trzódka specjalistów przez 8 lat swoich „żondów” dokonała mnóstwa cudów i planujooo kolejne. Ludzio żyje się lepiej. Każdy ma wielki dom i po kilka samochodów. I mnóstwo pieniędzy.

  • Podobno do Dębianki ludzie nie chodzą bo Łordon tam zagląda, a widok tego gościa przy jedzeniu może powodować wymioty.

  • W grajdole temat jakiegoś krzywego murku urasta do rangi politycznej , a przecież w Pizie nie taką krzywiznę posiadają i potrafili to przekuć na kasę , ech ale grajdół w narzekaniu się specjalizuje a za robotę wziąść się nie zamierza , woli zasiłek pobrać w dezamecie , tanie piwko kupić , pobaraszkować w biedronce i pogmerać w urzywanych ciuchach …

  • Gdzie Piza a gdzie krzywy murek. Czyzby Ordon zrobi z niego atrakcje turystyczna i bedziemy bogatym miastem?

 2. Radny Ostapko jeśli zostanie burmistrzem to ma łatwe rządzenie przez całą kadencję. Wszelkie niepowodzenia można będzie usprawiedliwić rządami poprzedniego burmistrza :))))))))))

  • Ordonowi byłoby łatwiej uzasadniać własne porażki, zadłużenie gminy którego dokonał, fuszerki do których dopuścił dzięki czemu miałby jeszcze lżejszą kadencje niż dwie poprzednie gdzie brał kasę z banku przez 8 lat i wydawał ją na radosną twórczość.

   A tak serio to od 2015 do 2025 to czas spłaty długów Ordona. Nic już w tym mieście nie powstanie. Ani jeden nowy chodnik, ani jedna nowa ulica. Nie będzie kasy nawet na to by naprawiać Ordonowe fuszerki. Tak jesteśmy załatwieni. Ktokolwiek będzie burmistrzem: Lubera, Tomczyk, Ostapko, Rzemień, Ordon, Szurgociński to będzie musiał się zderzyć z tym, że nie ma kasy w budżecie!

  • @borsuk
   w latach 2015-2025 nawet na parking przy ulicy Broniewskiego nie wystarczy? Tam zniszczona ulica i brak parkingów.

 3. PANIE ORDON daj sobie spokuj ztym nędznym żondzeniem bo ludzie mają już dosyć tych afer jak nie ciepło to teraz woda pakuj zabawki i na wieś .

 4. jeszcze sie z taka argumentacja nie spotkalam, placi ten kto zamawial, inspektor to tylko ekspert(?), jakby chcial burmistrz kupic podarta nowa koszule w sklepie, a ekspedientka pokazalaby mu certyfikat, ze koszula jest 1.kategorii to tez by zaplacil?

 5. Panie Ordon dlaczego rondo w nowej Dębie jest takie niebezpieczne wylatują kamienie i dziury .Czy to nie w obowiazku Pana jest dbać o miasto .

  • Dlaczego kłamiesz drogowcu? Jeżeli o „rondo dba” jakiś zarząd dróg to dlaczego pracownicy empiegieku ozdabiają je kwiatkami za nasze pieniądze? Jednak obserwator ma racje, a ty się mylisz ĆWIKŁOWY CZŁOWIECZKU

 6. Panie Ordon. Czy zapłaci Pan z własnej kieszeni za naruszone dobra osobiste mieszkańców Nowej Dęby jakie naruszył pan dopuszczając do fuszerek za które zapłacono miliony złotych?

 7. Panie Ordon największa przyjemność mam widząc Pana wyborców siedzących na ławeczkach z betonowym oparciem -Gratuluję pomysłu

 8. LOBOGA!!! bujta se BOGA ludziska!!! ktokolwiek chcialby cokolwiek zrobic w tym miescie i nie tylko, to spotka sie z twardym zderzeniem ze sciana obojetnosci, zazdrosci i nienawisci! ot…tacy to juz jestesmy MY POLACY!!! Komuna i kumoterstwo w glowie nadal, a niestety z butow sloma wystaje!!! Darz Bor!

 9. prezydent SW wpuszcza galerie do SW, zbuduje im rondo za 2 mln zl, a inwestor robi inwestycje za 200 mln. Bedzie iles tam miejsc pracy i 0,7 mln rocznie z podatkow dla SW. Teraz pytanie: ile tak naprawde kosztowaly planty i wyciete deby?

  • tzn co? przyklasnąć „leśniczemu” morda w kubeł bo jest fajnie, a jak coś spartaczone to MY nie widzimy, a kto widzi to na pewno komuch albo inny cudak. Domowy jak nie wytkniemy błędów to one nas zjedzą, co już się zaczyna, patrz zabrane dotacje. A to wierzchołek góry. A tak na spoko pozdrawiam wszystkich klakierów pana Ordona, z nim trzymajcie i będzie „wesoło”.

 10. Tu wszystko chore, przełajdaczone,
  Spaprane do cna, wyjałowione,
  Przegniłe drzewca, spróchniałe belki,
  Dawno stąd zniknął rozsądek wszelki.

  Tu co dzień goni skandal aferę,
  Prymityw zwykły ściga się z zerem,
  Kocioł garnkowi wytyka błędy,
  Jakieś uwagi ma ćwok do mendy.

  Zbawcy, mesjasze, pijane głąby
  I zaczadzone kasiorą trąby,
  Prostaki zwykłe i postrzelone,
  Głupki normalne i nieskończone.

  Bo takie państwo mamy tu, sorry,
  Miechy absurdu, ciemnoty wory,
  Żadnego nigdzie światełka nie ma,
  Jest za to wszędzie totalna ściema.

  Dziś już nie wierzy tu nikt nikomu!
  Ale jesteśmy w swym własnym domu,
  Gdzie wszędzie kpina i popelina!
  I nic nie zmienisz! To taka gmina!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here