Kino ma już swoją nazwę

41

21/07/11r.19 lipca 2011 r. rozstrzygnięto konkurs „Nazwij kino” organizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie w którym wzięło udział 31 osób.

Poniżej prezentujemy wszystkie propozycje jakie wpłynęły na konkurs: Sokrates, S(Z)OK, S(z)ok, SOKrates, NOWY SOK, Wrzosowa Polana, Kwitnąca Łąka, Dębowy Zagajnik, Lisia Jama, Jagodowy Las, Millenium Dąb, Dąb Millenium, Sok Deco, SMOK, AKTOR, New DębSOK, DębSOK, DĘBIANIN, Feniks, SOKaND Kino, SOKKINO, Green Tree Cinema, NOWATOR, SOKole oko, wySOKie napięcie, Militar, SZtafeta SOK, Sztafeta, DYWIZJON, Esteto, SOKRATES, TREFL, Dębik, KOSMOS, SOKół, 3Dęby, POLIGON, LEŚNIK, PAULUS, SOKOKINÓWKA, SOKINÓWKA, CINESOK, DĘBAMOVIE, SOK Z KINA, nowodębski SOK z żuka, SOKULTURA, SOKół, SOKÓŁ.

Wśród licznie nadesłanych propozycji, większością głosów członków Komisji Konkursowej wygrała nazwa Kino 3Dęby. Autor propozycji, Pan Wacław Pintal z Tarnobrzega uzasadnia to następująco: „połączenie dwóch cech kina (3D) z elementem nazwy miasta”.

Zwycięzca otrzyma nagrodę rzeczową: Apple iPod shuffle oraz karnet do kina. Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i już wkrótce zapraszamy do kina „3Dęby”.

SOK


41 KOMENTARZE

 1. mnie się od razu skojarzyło z "GOSPODĄ POD TRZEMA DĘBAMI" :D a wykidajło będzie jeden i nie zastąpiony OCHRANIACZ DEMBSKI

 2. już wiem jak nazwiemy kompleks sportowy ORLIK ………. kompleks ORLIK….. basen po prostu BASEN WODNY mamy dwa elementy w nazwie mamy ……. no i oczywiście urząd nazwał bym URZĄD WIEJSKI też dwa elementy tylko jeden może nie pasuje, ale biorąc pod uwagę nazwę 3D to kto wie ????

 3. Pan Pintal jest dziennikarzem. Nie udało mi się znaleźć krytycznego artykułu jego autorstwa wobec burmistrza i jego układu politycznego. To tak jako ciekawostka.

 4. po co chwalić się 3D, skoro już za kilka lat będzie to standard. Nikt przecież już nie mówi, że ma "kolorowy telewizor", albo "stereofoniczne radio"

 5. mysle ze nowa nazwa nie dokonca przypadła wszystkim do gustu.:(
  osobiscie opowiedział bym sie za nazwa Metalowiec-połaczenie tradycji i niesamowitego klimatu tego miejsca i jego histori.
  ciekaw jestem co na to nasz łysy baciarz?! :D

 6. Metalowca jakoś nikt nie zgłosił. Trzeba było. Może by wygrał. A co do tekstów Pintala, choc nie maja tu nic do rzeczy, to zdaje się ostatnio napisał coś o zapomnianym, uszkodzonym grobie ks. łagockiego. To chyba wstyd dla całej ND, w tym włodarzy miasta. To tak na marginesie. A ta nazwa? Pokażcie lepszą z tych wymienionych…

 7. cytuję drugi punkt regulaminu na nazwę kina:
  2. Nazwa powinna uwzględniać charakter kina, jego klimat i artystyczny repertuar oraz powinna kojarzyć się z (bądź zawierać) skróconą nazwę ośrodka: SOK. Nazwa będzie pomagała budować wizerunek nowodębskiego kina.
  czy aby te warunki zostały spełnione

 8. "powinna" nie znaczy "musi". Czy naprawdę uważasz, że SOKKINO to jest to? Albo SOK Z KINA? Mnie osobiście podobałby się (oprócz zwycięzcy) DĘBIK (bo miły i bezpretensjonalny) oraz DĘBAMOVIE (ale dla wielu niezrozumiały). No cóż, ktoś wygrał, ktoś przegrał. Frustarci zawsze będą. Ale żeby ich pocieszyć, to powiem że ten iPod na Allegro kosztuje 200 zł. A karnet to nie wiadomo na jak długo. może Pintal z Tbg-a nie bedzie chciał jeżdzić

 9. Dokładnie, w myśl prawa, to właśnie oznacza. Skoro mówimy o prawie czy regulaminach. Ale czy o takie literalne interpretacje ci chodzi? A twój faworyt tez jest fajny. Tylko kto skojarzy z filmem Beetle Juice. Ja , Ty i może 6 osób w Dębie. To już lepiej TransDębaFormers. Na długo?

 10. i co się tak podniecacie? I tak kino to będzie jedna wielka lipa. Żadnych nowośći, a jak będzie premiera to pół roku po.

 11. Przyznaję racje- co z tego, że kino otrzyma nową czy też pozostanie przy starej nazwie, skoro i tak na repertuar będzie trzeba czekac przynajmniej półroku.

 12. Oj Miśki. Tym się różni kino cyfrowe od analogowego, że film jest przesyłany szybciej i w dzień po premierze będziemy mogli go oglądać w ND.

 13. Oj misiu- ja nie mówię o interfejsie tylko o tym czy Nowodębskie kino będzie stać na zakup czegos co jest hitem no i odpowiedniu kosztuje- czy koszt takiego filmu zsostanie pokryty z biletów no i jeszcze trzeba to kino utrzymac.

 14. widzieliście jaka ściema z ankietą na stronie Urzędu……..ktoś przez noc zmienił wyniki na korzyść "nowej nazwy" :( …. ale jazda…. oczywiście wygrywała jeszcze wczoraj nazwa METALOWIEC !!!!!!!! ….. kogoś to zabolało :D

 15. oho w ankiecie nazwa kina METALOWIEC na łeb przebija 3Dęby, czyżby społeczeństwu nie spodobał się wybór KOMISYJI :P

 16. po jaka chol..e bylo zmieniac nazwe kina skoro juz nazwa byla, czyzby dyrekcja SOK miala za duzo kasy ? To jest kolejne wyrzucenie naszych pieniedzy w bloto. Za ta kase SOK moglby poscic kilka darmowych seansow dla dzieci, lepszy pozytek bylby z tego. Radni klubu "Ratusz" powinni zajac sie takim obrotem sprawy.

 17. Adminie , a może wiesz kto siedział w tej komisji wybierającej nazwę. Dowiedz się – społeczeństwo prosi :D

 18. #10 | stary dnia 02/28/2012 19:07
  Do Gosc dnia 02/28/2012 17:50
  Portal polskaniezwykla nie jest portalem naukowym i nie służy do publikacji opracowań opartych tylko i wyłącznie na dokumentach .Takie podejście do tematów obowiązuje tylko Pana jako historyka.Innym pozostawia pewien zakres swobodnej interpretacji w oparciu o ogólnie dostępne informacje.Paulusówka jest sprawą nie do końca jasną.Jedno co pewne to brak dokumentów a w każdej plotce jest coś z prawdy.Przekręciłem imię Szypowskiego,przepraszam zainteresowanych a błąd zostanie poprawiony.Mjr Gryczman – informacja zaczerpnięta z tablicy informacyjnej na Placu Jego imienia.Zakład Amunicji nr.3 zgoda powinno być Wytwórnia choć Zakład funkcjonuje w wielu opracowaniach.Chmielow – "Wszystko wydarzyło się prawdopodobnie przez pomyłkę."To moje słowa. Niemcy przejęli ND – zacytuję tekst ze strony UM i G – "We wrześniu 1939 roku Dębę zajęli Niemcy, którzy zagospodarowali ją na własne cele wojskowe."W Hucie Komorowskiej przebywał mój ojciec i Jego przekaz jest dla mnie bardziej wiarygodny niż Pańskie opracowania.Marazm w ND? Po transformacji ustrojowej tak naprawdę padł Dezamet więc niech to będzie komentarzem do Pana zastrzeżenia .
  Ps.Przewodnik byłby interesujący lecz nie uwzględniono w nim wielu miejsc i informacji które niewątpliwie zainteresowały by czytających go turystów.

 19. niema problemu ;) Jedyny problem jest taki, że dokładnie ten sam post już zamieszczałeś… Nie widzę żadnych nowych informacji ;)

 20. How arrogant is it for them to [url=http://www.woweuvip.fr]wow gold[/url] not mention any specifics in their quality score, [url=http://www.woweuvip.fr]wow po[/url] and then apply it to third party websites without even asking publishers for their opinions? [url=http://www.woweuvip.fr]www.woweuvip.fr[/url] Who are they to determine the quality of a user experience on advertiser sites not owned by Google advertised on content sites not owned by Google?

 21. Too a lot of walking with the [b][url=http://www.christianlouboutinoutletreal.com/]christian louboutin outlet usa[/url][/b] shoes will wear out the soles easily, that's [b][url=http://www.christianlouboutinoutletreal.com/]christian louboutin outlet real[/url][/b] why they need to be reinforced. One [b][url=http://www.christianlouboutinoutletreal.com/christian-louboutin-daffy-160mm-suede-pumps-red-p-91.html]Christian Louboutin Daffy 160mm Suede Pumps Red[/url][/b] spokesman from the shoe service said that [b][url=http://www.christianlouboutinoutletreal.com/christian-louboutin-eugenie-satin-platform-pumps-black-p-102.html]Christian Louboutin Eugenie Satin Platform Pumps Black[/url][/b] making a preventive thin layer of [b][url=http://www.christianlouboutinoutletreal.com/christian-louboutin-eugenie-satin-platform-pumps-taupe-p-113.html]Christian Louboutin Eugenie Satin Platform Pumps Taupe[/url][/b] rubber soles protector with a special kind of [b][url=http://www.christianlouboutinoutletreal.com/christian-louboutin-eugenie-suede-platform-pumps-black-p-115.html]Christian Louboutin Eugenie Suede Platform Pumps Black[/url][/b] glue can prevent the soles to be rubbed on the ground. As a matter of fact, your [b][url=http://www.christianlouboutinoutletreal.com/christian-louboutin-eugenie-suede-platform-pumps-blue-p-114.html]Christian Louboutin Eugenie Suede Platform Pumps Blue[/url][/b] shoes can live far more six or seven years by doing this.3. Remove the [b][url=http://www.christianlouboutinoutletreal.com/christian-louboutin-horsehair-hidden-platform-pumps-p-125.html]Christian Louboutin Horsehair Hidden Platform Pumps[/url][/b] spots on your Christian Louboutin shoes as soon as possible. Any spots on [b][url=http://www.christianlouboutinoutletreal.com/christian-louboutin-lace-pony-pumps-black-p-124.html]Christian Louboutin Lace Pony Pumps Black[/url][/b] your Louboutin shoes ought to be removed with a soft brush or [b][url=http://www.christianlouboutinoutletreal.com/christian-louboutin-lace-pony-pumps-leopard-p-123.html]Christian Louboutin Lace Pony Pumps Leopard[/url][/b] a suede stone as soon as feasible. When it comes to the real animal leather of your shoes, salt stains maybe [b][url=http://www.christianlouboutinoutletreal.com/christian-louboutin-lassaqi-140mm-pumps-p-111.html]Christian Louboutin Lassaqi 140mm Pumps[/url][/b] can damage your shoes permanently. Be positive to remove the spots on your shoes with [b][url=http://www.christianlouboutinoutletreal.com/christian-louboutin-leopard-print-pumps-p-122.html]Christian Louboutin Leopard Print Pumps[/url][/b] a piece of soft damp cloth when you uncover them.4. Maintain away your Christian Louboutin shoes form the wet conditions.

 22. Most of the companies which sell these footwear through the [b][url=http://www.originaljordansforsale.com/]Authentic Jordans for Sale[/url][/b]
  internet are overstocked. Which means that whenever they wish to [b][url=http://www.originaljordansforsale.com/]retro air jordans for sale[/url][/b] decrease these types of stocks, they will frequently tend to marketplace the [b][url=http://www.originaljordansforsale.com/air-jordan-retro-6-c-16.html]Air Jordan Retro 6 for Sale[/url][/b] shoes at throwaway costs. Because of this, [b][url=http://www.originaljordansforsale.com/air-jordan-retro-7-c-17.html]Air Jordan Retro 7 Frech Blue[/url][/b] you'll be able to obtain a excellent pair of shoes at an very affordable price.Added to [b][url=http://www.originaljordansforsale.com/air-jordan-4-iv-cavs-black-orange-blazeold-royal-p-465.html]jordan 4 cavs for sale[/url][/b] the more than, after you have your own set of the shoes under discussion, there are a [b][url=http://www.originaljordansforsale.com/air-jordan-4-iv-cavs-black-orange-blazeold-royal-p-465.html]jordan 4 cavs for sale[/url][/b] selection of other strengths a person stand to appreciate. Very good [b][url=http://www.originaljordansforsale.com/air-jordan-12-retro-cool-grey-team-orange-p-464.html]air jordan 12 cool grey for sale[/url][/b] example revolves near to the proven fact that these footwear are incredibly difficult.

 23. Precisely what can that mean? This means I would [b][url=http://www.vibramsalecanada.com/]Vibram Five Fingers Canada[/url][/b] not acquire podiatry upon religion. You will find there's giant believe that [b][url=http://www.vibramsalecanada.com/]vibram five fingers sale online[/url][/b] continues to be flaming for years [b][url=http://www.vibramsalecanada.com/vibram-five-fingers-komodo-sport-womens-c-26.html]Vibram Five Fingers Komodo Sport Womens[/url][/b] (and also displays absolutely no warning signs of going out) on regardless of whether footwear is ergonomic office. Some [b][url=http://www.vibramsalecanada.com/vibram-five-fingers-komodo-sport-mens-c-3.html]vibram five fingers komodo sport mens[/url][/b] individuals think about walking without running shoes will be the most healthy thing. Others believe that [b][url=http://www.vibramsalecanada.com/vibram-five-fingers-kso-mens-c-10.html]Vibram Five Fingers Kso Mens[/url][/b] strolling smoothly in series without having pronation or supernation will be most healthy. And [b][url=http://www.vibramsalecanada.com/vibram-five-fingers-kso-womens-c-15.html]Vibram Five Fingers Kso Womens[/url][/b] either side possess medical substantiation to aid these people.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here