Wsparcie dla szpitala i policji

8

Wsparcie dla szpitala i policji

SPZ ZOZ zwrócił się do nowodębskiego samorządu z prośbą o rozważenie możliwości dofinansowania zakupu sprzętu medycznego dla naszego szpitala.
Zarówno w 2009 jak i w 2010 roku Rada Miejska przyznała dotację dla SPZ ZOZZ w kwocie 100.000,-zł z przeznaczeniem na zakup łóżek reanimacyjnych z materacami przeciw odleżeniowymi wraz ze stosownym oprzyrządowaniem. Nie ulega wątpliwości, że będący na stanie szpitala sprzęt liczy już kilkadziesiąt lat i wymaga wymiany. Niestety na ten cel szpital nie posiada środków, gdyż inwestuje w niezbędny sprzęt do ratowania życia m.in. w nowe karetki reanimacyjne. W związku z tym 2011 roku wzorem lat poprzednich planuje się przeznaczyć kolejne środki na zakup łóżek.

Również Komenda Miejska Policji zwróciła się do Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba z prośbą o udzielenie wsparcia finansowego na działalność Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Ustawa o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. stanowi, że zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania te obejmują m.in. sprawy porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. W związku z tym radni przekazali z budżetu kwoty 7000 zł na zakup paliwa do samochodów służbowych będących na wyposażeniu Komisariatu Policji w Nowej Dębie.

Opr. info

8 KOMENTARZE

 1. oo pan przewodniczacy zmienil swoj garnitur.. juz nie ma tego swiecacego.. ufff na reszcie, byl okropny, wygladal jak z teledysku disco polo..

 2. Do Olo

  Obiektywnie patrzac Pan przewodniczący jest jedną z najlepiej ubranych osób w UM-a tak na marginesie " na reszcie" pisze się łącznie. Olo, nie myslałeś o zainwestowaniu w słownik gramatyczny??
  Pozdrawiam ;)

 3. Polonisto!
  "obiektywnie patrzac" w kontescie zdania w jakim tego uzyles jest [b]BLEDEM RZECZOWYM[/b], poniewaz mowa jest o guscie a ten z natury rzeczy zawsze jest subiektywny

 4. Ta jeszcze im człogi na rope dajcie i helikoptery i policja jest tu po to zeby tylko jedzic albo za puszke piwa zgarniac

 5. Co do karania przez Policję osób spożywających alkohol w msc publicznych:
  z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:
  art. 14 ust. 2a. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.
  art. 43(1)
  1. Kto spożywa napoje alkoholowe wbrew zakazom określonym w art. 14 ust. 1 i 2a-6 albo nabywa lub spożywa napoje alkoholowe w miejscach nielegalnej sprzedaży, albo spożywa napoje alkoholowe przyniesione przez siebie lub inną osobę w miejscach wyznaczonych do ich sprzedaży lub podawania,
  podlega karze grzywny.
  2. Usiłowanie wykroczenia określonego w ust. 1 jest karalne.
  3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w ust. 1 można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy.

 6. Tu mamy podobne spostrzeżenia, połyskliwo – krzykliwy garnitur przewodniczącego to trochę wiocha jak na publiczne występy funkcyjnego samorządowca. Choć Serafin zrobił już mały postęp i nie chodzi w wełnianych pulowerkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here