Kolejne sukcesy Stalowców

4

29-10-2012

W Sochocinie k/Warszawy z udziałem czołowych zawodniczek i zawodników z Białorusi i Polski rozegrany został Międzynarodowy Turniej Młodzików Młodszych w badmintonie.

Rewelacyjnie spisała się w nim reprezentantka Stali Nowa Dęba, młodziutka Natalia Róg. W grze pojedynczej dziewcząt,demonstrując doskonałą grę dotarła do finału, w którym uległa swojej partnerce deblowej, zawodniczce z Żyrardowa Idzie Wiśniewskiej, zajmując tym samym w doborowej stawce rywalek drugie miejsce. Natomiast w grze podwójnej dziewcząt bezdyskusyjnie zwyciężył nierozstawiony debel: Natalia Róg (Stal) / Ida Wiśniewska (Żyrardów), który w finale pokonał debel numer jeden w Polsce w tej kategorii wiekowej: Agnieszka Foryta / Hanna Szymańska (STB Energia Lubliniec) 2:0 (21:12;21:14).

W Medyce k/Przemyśla rozegrany został kolejny w tym sezonie Krajowy Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie. Bardzo dobrze spisali się w nim reprezentanci Stali Nowa Dęba. W kategorii młodzików w grze pojedynczej chłopców drugie miejsce wywalczył Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba), który po znakomitym i dramatycznym, stojącym na wysokim poziomie pojedynku uległ w finale Tymoteuszowi Malikowi (UKS Trójka Tarnobrzeg) 0:2 (20:22; 18:21). W grze podwójnej chłopców triumfował debel Patryk Kopeć (Stal) / Tymoteusz Malik (UKS Trójka), który w finale pokonał parę Paweł Kopański / Konrad Płoch (UKS Start Widełka) 2:1 (21:17;19:21;21:17). W kategorii juniorów młodszych w singlu chłopców na miejscu piątym uplasował się Ernest Ścipień (Stal). W grze mieszanej trzecie miejsce wywalczył mixt: Ernest Ścipień (Stal Nowa Dęba) / Urszula Rumak (UKS Start Widełka).

Był to już kolejny udany weekend nowodębskich badmintonistów!