Konferencja naukowa w Warszawie. Uczeń ZS2 nagrodzony!

9

24-05-2012
15 maja 2012 roku w Sali Kolumnowej gmachu Sejmu RP w Warszawie odbyła się uroczysta konferencja naukowa \”Centralny Okręg Przemysłowy – wczoraj, dziś, jutro\” organizowana przez Wicemarszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Eugeniusza Grzeszczaka. Honorowy patronat nad konferencją, zwołaną w 75. rocznicę budowy COP-u objął Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak.

Inicjatorem spotkania był prof. Marian Marek Drozdowski, a wśród zaproszonych gości byli: wnuczka Eugeniusza Kwiatkowskiego Julita Maciejewicz-Ryś, znamienici historycy (min. prof. Wojciech Roszkowski), ekonomiści, politycy, prezydenci i burmistrzowie miast COP-owskich, działacze społeczni oraz laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o COP- ie.

Jednym z laureatów był uczeń Zespołu Szkół nr 2 z klasy 3 Tb – Tomasz Zieliński, który uczestniczył w tym wyjątkowym wydarzeniu wraz z panią dyrektor Zofią Kopeć. W oczekiwaniu na uroczystość przedstawiciele nowodębskiej Szkoły mogli zwiedzić budynek Sejmu, w tym sale i miejsca znane ze zdjęć i przekazów medialnych.


Fot.: Laureat konkursu Tomasz Zieliński wraz z dyrektor Zofią Kopeć

Udział w konferencji przybliżył zebranym gościom rolę, jaką Centralny Okręg Przemysłowy odegrał w dziejach II Rzeczypospolitej (powstało wtedy 51 zakładów i tysiące nowych miejsc pracy w rejonach o największym bezrobociu), podkreślał jego szczególne znaczenie dla mieszkańców Polski południowo-centralnej i zachęcał do czerpania z tego dorobku dzisiaj. Szczególnie ważnym momentem dla naszej szkoły, której patronem jest twórca COP – Eugeniusz Kwiatkowski, był moment wręczenia nagród Tomkowi przez Wicepremiera Waldemara Pawlaka i Wicemarszałka Eugeniusza Grzeszczaka.


Wspólne zdjęcie z Wicepremierem Waldemarem Pawlakiem oraz Wicemarszałkiem Eugeniuszem Grzeszczakiem

Serdecznie gratulujemy


Tekst i zdjęcia: Edward Stelmach
Źrodło: Zespół Szkół nr 2

9 KOMENTARZE

  1. I nic sie od II Rzeczpospolitej nie zmienilo , dalej jestesmy rejonem o wysokim bezrobociu, z czego niby mamy dzisiaj czerpac? gdzie ten wielki przemysl, gdzie ten rozkwit, dobrobyt i szczesliwy narod? co nam z tej wiedzy o COPie,kiedy ludzie uciekaja z kraju za godniejszym zyciem?

  2. COP stworzył i rozwinął ND, paradoksalnie (moim zdaniem) ma też wpływ na obecny stan rzeczy.
    Ludzie od pokoleń nauczeni, że jest zakład i daje pracę i że państwowy, czyli niczyj więc dbać nie trzeba, stali się mniej przedsiębiorczy, a każdy przedsiębiorca to prywaciarz, a dla tych to szacunku nie ma, a i kija między szprychy takiemu włożyć to dobry uczynek.
    Dlatego wraz z upadkiem zakładu upada powoli miasto.
    Jadącym w stronę Rzeszowa proponuje policzyć przydrożne reklamy dotyczące prywatnej działalności w Kolbuszowej , a potem te u nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here