Kontrowersyjny podział okręgów przyjęty

207

20.11.2012

Podczas sesji Rady Miejskiej 19 listopada Rada Miejska w Nowej Dębie większością głosów przyjęła zaproponowany przez burmistrza projekt uchwały wprowadzający nowy podział okręgów wyborczych w mieście i gminie Nowa Dęba. Za było 10 radnych, przeciw 4, 1 radny był nieobecny.

Wprowadzenie nowych okręgów wyborczych wymusiły wprowadzone przez Sejm zmiany prawa. O ile sama idea wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych nie budzi większych zastrzeżeń, o tyle ustalenie granic samych okręgów polityzuje lokalne społeczności.

Tryb pracy nad uchwałą
Zgodnie z przepisami przygotowanie projektu uchwały należało do wyłącznej kompetencji burmistrza, który miał na to 16 miesięcy od wejścia ustawy. W wielu gminach w Polsce wykorzystano ten czas na wspólne prace radnych, przedstawicieli osiedli, sołectw, stowarzyszeń w celu ustalenia najlepszych i najsprawiedliwszych okręgów. W Nowej Dębie Rada Miejska zajęła się tematem dopiero pod koniec sierpnia 2012 roku, a stało się to po pytaniach opozycyjnego klubu Ratusz na jednej z komisji. Podczas obrad komisji RM, radny Marek Ostapko wyrażał sprzeciw wobec zmniejszenia liczby radnych w centralnym okręgu nr 1 z 4 do 3 radnych. Głos sprzeciwy wyraziło także 200 mieszkańców okręgu nr 1 którzy podpisali się za pozostawieniem w ich okręgu dotychczasowej liczby mandatów. Ostapko wytykał także burmistrzowi Wiesławowi Ordonowi brak konsultacji społecznych. Projekt Wiesława Ordona miał być głosowany podczas październikowej sesji Rady Miejskiej. Tak się nie stało gdyż z inicjatywy radnej Heleny Tłusty („Nasz Samorząd”) zdjęto ten punkt z porządku obrad. Projekt nowych okręgów miał wrócić na kolejnej sesji, po przeprowadzeniu konsultacji społecznych. Trwały one od 31 października do 8 listopada. Do Urzędu Miasta i Gminy złożone zostały przez mieszkańców 2 wnioski dotyczące wprowadzenia zmian w podziale miasta na okręgi oraz 3 opinie popierające projekt burmistrza wraz z dołączonymi podpisami (36 z ul. Leśnej i 200 z miejscowości Alfredówka).

Walka o miasto
Zdaniem opozycji zaproponowany przez burmistrza projekt uchwały jest nie sprawiedliwy nie tylko dlatego, że miasto w granicach od ul. Mickiewicza do Kościuszki traci jednego radnego ( z obecnych 7 radnych pozostanie 6), ale także dlatego że niektóre okręgi znacznie różnią się liczbą mieszkańców. I tak dla przykładu: Osiedle Poręby Dębskie ma 1805 mieszkańców i dostaje jednego radnego, podczas gdy Alfredówka z Budą Stalowską liczące 814 mieszkańców czyli prawie o 1000 mniej ( o 120% mieszkańców mniej ) także ma jednego radnego. Dlatego też radna Janina Lubera – po odbyciu spotkania z mieszkańcami ulicy Leśnej – zaproponowała podział Osiedla Poręby na dwie części: od Rzeszowskiej w kierunku wschodnim i od ul. Rzeszowskiej w stronę „wieży ciśnień” którego dołączyłaby się ulica Leśna, która bezpośrednio sąsiaduje z tym terenem i ma taką samą zabudowę. Dzięki temu na wymienionym obszarze zgodnie z ustawą musiałyby powstać 2 okręgi wyborcze liczące nie więcej niż po 1000 mieszkańców. Ponadto w ogólnym rozrachunku takie rozwiązanie spowodowałoby, że w całym mieście (od Porąb po Osiedle Dęba) liczba mandatów zwiększyłaby się do 10. W projekcie zaproponowanym przez Wiesława Ordona miasto globalnie miało 9 mandatów.

Gdyby wszyscy radni z miasta poparli projekt radnej Janiny Lubery wówczas miasto zyskałoby 10 mandatów. Jak pokazało głosowanie wymienieni radni z miasta: Wojciech Serafin, Maria Mroczek, Halina Drągowska, Tomasz Gazda, Jan Flis opowiedzieli się przeciwko zwiększaniu politycznego potencjału miasta.

Poszkodowane Poręby
Skrajnie niesprawiedliwa wydaje się sytuacja osiedla Poręby w którym 1805 mieszkańców ma taką samą liczbę przedstawicieli jak okręg liczący 814 radnych. Przeciwko takiemu rozwiązaniu byli mieszkańcy którzy zebrali podpisy sprzeciwu w tej kwestii. Także na sesji RM głos zabrał jeden z nowych mieszkańców Porąb który zwracał uwagę na krzywdzący podział granic. Nie wpłynęło to jednak na stanowisko burmistrza i jego radnych.

Wnioski
W efekcie decyzją większości rady osłabiono centralną część miasta (od Mickiewicza po Kościuszki) zmniejszając liczbę radnych z 7 do 6. Nie wykorzystano także szansy aby wzmocnić miasto i zamiast proponowanych przez Wiesława Ordona 9 radnych przeforsować 10 przedstawicieli. Utrata mandatu przez Centrum nie oznacza zmniejszenia liczby radnych! W dalszym ciągu będzie ich 15-stu. Po prostu odebrany centrum mandat powędruję do kogoś innego. Stało się to przy pełnej aprobacie radnych z centrum: Marii Mroczek i Tomasza Gazdy.

KK

207 KOMENTARZE

 1. Tutaj dla zainteresowanych poprzednie wpisy na ten temat, które były zamieszczane pod wątkiem dotyczącym peronu: [url]http://infonowadeba.pl/forum/viewthread.php?thread_id=1051&pid=1755#post_1755[/url]

 2. [quote]Nie wykorzystano także szansy aby wzmocnić miasto i zamiast proponowanych przez Wiesława Ordona 9 radnych przeforsować 10 przedstawicieli. Utrata mandatu przez Centrum nie oznacza zmniejszenia liczby radnych! W dalszym ciągu będzie ich 15-stu. Po prostu odebrany centrum mandat powędruję do kogoś innego. Stało się to przy pełnej aprobacie radnych z centrum: Marii Mroczek, Haliny Drągowskiej, Wojciecha Serafina, Jana Flisa, Tomasza Gazdy.[/quote]

  Jak można będąc wybranym z miasta zagłosować przeciwko miastu??? Jak można będąc wybranym z okręgu nr 1 zagłosować za zniesieniem w tym okręgu mandatu??? Nigdy więcej miasto nie zagłosuje na Ordona i na tych radnych co zachowali się tak nikczemnie względem miasta.

 3. Radni z wiosek z burmistrzem na czele zrobili wszystko by zabezpieczyć interes swoich miejscowości. W przypaku radnych z miasta tylko ratusz bronił interesu miasta. Niech pan Ordon wogóle złoży wniosek o pozbawienie Dęby praw miejskich i przekazaniu ich Tarnowskiej Woli. Smutne to.

 4. Ulice Mickiewicza, LEŚNA, Jana Pawła II, Szkolna, Rzeszowska, Broniewskiego, Żeromskiego, Kościuszki, Spółdzielcza, Korczaka, Krasickiego, 1-ego Maja głosami Haliny Drągowskiej, Tomka Gazdy, Wojtka Serafina, Jana Flisa, Marii Mroczek straciły mandat!!! Rozwiązanie to zaproponował pan Ordon. Pokazali miastu gdzie mają miasto.

 5. Panie Marku siejesz swoja propagandę, miasto straciło mandat alenie przez Ordona ale przez tych co ustalili wzory i wylicznaki liczby mieszkanków, a czy twoja propozycja była dobra – może i by była ale brakuje jednego – co zarzuciłeś – brak konsultacji twojego projektu podziału – ile osób z leśnej poparło wasz pomysł ile osób z miasta poparło ten wasz podział – gdzie listy poparcia – tylko larum na stronie, Wielkie jęczenie że straciły poreby – dlaczego nie dbacie o inne mijescowosci – dlczego nie walczycie by np Rozalim niał swój mandat – czy sołectwo tez nie powinno miec swojego przedstawiciela?

 6. Takiego hamstwa jeszcze nie widziałam. Jak można tak ludzi kłamać. To nie Ordon zabrał mandat a przepisy ustawy (swoją drogą beznadziejnej). A wniosek Ratusza wcale nie przywwracał tego mandatu dla centrum tylko na Poręby. Skandaliczna manipulacja!

 7. Wzory i wyliczanki dopuszczały inny podział, tylko że ani burmistrz ani jego radni nie mieli woli by się tym zająć. W tekście jest mowa o tym, że mieszkańcy Porąb i Okręgu nr 1 byli przeciwko burmistrzowemu projektu co wyrazili swoimi podpisami. Więc? Z leśnej na 155 osób tylko 35 poparło projekt burmistrza. To daje do myślenia. Leśna podobnie jak cały okręg nr 1 straciła radnego!

 8. Pokaż mi przepis ustawy mówiący że okręgi mają wyglądać tak jak narysował je Ordon? Mogły wyglądać zupełnie inaczej!!!!!!! Ale Ordon wiedział że może pozwolić sobie na wszystko bo i tak mu przyklepią jego radni. A wniosek Ratusza dawał w tej patologicznej sytuacji szansę dla miasta jako całości – okręg nr 1 nie odzyskałby tego co mu zabrano ale miasto jako całość by zyskało przewagę. Wyrzuty sumienia gnębią tych co nie poszli za miastem i teraz się zacznie ujadanie w sieci.

 9. A dlaczego radni ratusza nie wnieśli swojego projektu uchwały? Przecież jako klub chyba mogli. To lepiej teraz krzyczec jak się temat olało?

 10. Do radnych z miasta glosujacych przeciwko miastu: JAK SIĘ WAM NIE Podobal pomysl ratuszs To DLACZEGO NIE WNIESLISCIE WLASNEGO KTÓRY BY BRONIŁ MIASTO? DLACZEGO ZAGLOSOWALIŚCIE ZA PROJEKTEM ORDONA? MOGLIŚCIE BYĆ PRZECIWKO

 11. Projekt uchwały mógł wnieść tylko burmistrz. Radni mogli składać poprawki. Ratusz złożył propozycje dającą przewagę miastu. Pani Mroczek i Pan Gazda nie złożyli takiej poprawki i zagłosowali za utratą mandatu w swoim okręgu. A przecież słusznie napisał 14; MOGLIŚCIE BYĆ PRZECIWKO.. A tak kalacie własne gniazdo.

 12. przygotowanie projektu zostało narzucone ustawa na burmistrza. mial na to duzo miesiecy a zostawil na sam koniec. dlaczego? a dlatego zeby nie bylo juz czasu na konsultacje i zeby nie mozna bylo przeprowadzic gruntownej kwerendy wsrod mieszkancow. celowy plan Ordona by przepchnac projekt ktory szkodzi miastu

 13. Miasto i wieś dzieli pan Ordon. Uderzając w miasto musiał wiedzieć że wkurzy ludzi. Dlaczego reszta radnych nie przedstawiła poprawek. Przecież pan Serafin ma większość w radzie i mógł przegłosować coś dla miasta.

 14. Czytaj tekst powyżej. Wnieśli poprawkę do uchwały ( obowiązek przedłożenia uchwały spoczywa na Burmistrzu ), którą poparło 4 radnych.

 15. Bo pozostali radni z miasta czytali ustawę i wiedzieli że liczba radnych w mieście wynika z ustawy, a radni Ratusza muszą nauczyć się czytać że zrozumieniem. Ot i cała prawda.

 16. Ciekawe że "zwykły" mieszkaniec zdążył złożyć propozycje zmian w uchwale a kuty na cztery nogi Ratusz nie zdążył. Biedactwa:). z tego co mi wiadomo to radni propozycje okręgów dostali już we wrześniu. Więc co? Spali?

 17. Od przyjmowania uchwał są sesje. Dlaczego Pan Gazda lub Serafin – obaj panowie mają większość w radzie, rządzą tym miastem i gminą – dlaczego nie przedstawiliście uchwały / poprawki czy jak tam to zwał, która zachowywałaby przynajmniej obecny stan posiada, a warcząc na tych którzy walczyli o miasto podnieślcie rękę za uchwałą Ordona która zabiera WASZEMU MIASTU KTÓRYM RZĄDZICIE mandat w okręgu nr 1 ???? Nie rozumiem co wami kieruje.

 18. [size=16]PANIE MARKU,
  INFORMATYK W JAKIEJŚ WIĘKSZEJ MIEŚCINIE BIERZE 4 TYŚ. Z PALCEM W NOSIE ZA PSEUDO-ROBOTĘ PRZY SIECIACH W FIRMIE, GDZIE CHODZI O TO, ŻEBY UCZYĆ WINDOWSA BABY, KTÓRE NICZEGO NIE ROZUMIEJĄ W KOMPACH…

  PAN ROBISZ PORTAL OD ILUŚ LAT ZA DARMO. PAN JESTEŚ CHYBA NIE-DO-KOŃCA NORMALNY. NAWET JAKBYŚ MIAŁ WYGRAĆ JAKIEKOLWIEK WYBORY W LASOWIACKIEJ BIDZIE, TO GRA NIE WARTA ŚWIECZKI.

 19. [quote]Musiałby się wyleczyć z choroby na władzę. A to podobno nieuleczalnie[/quote].

  Tak Wiesławie, taaaak. Zapewne piszesz w oparciu o własne doświadczenie. Wyborcy z miasta Cię jednak skierują na przymusowe leczenie, bo po po potraktowaniu PORĄB w ten sposób + zabraniu z Okręgu nr 1 mandatu nie masz co liczyć na poparcie.

 20. Dlaczego Ratusz nie złożył uwag do projektu na piśmie w czasie konsultacji? Gdzie byli? Wygląda na to że zrobili to specjalnie. Mają w d… pie mieszkańców. Chodzi tylko o dokopanie Ordonowi.

 21. PANIE MARKU,
  PRZEPROWADZKA DO WROCŁAWIA / POZNANIA, A DAJ IM TĘ ICH GMINĘ NIECH SOBIE RZĄDZĄ Z TAKIMI DŁUGAMI.

  NIE JEST PAN Z ICH POKOLENIA. NIECH ODPOWIADAJĄ ZA SWOJĄ GŁUPOTĘ OSTATNICH KILKU LAT I PRÓBUJĄ WYJŚĆ Z KREDYTÓW.

  NAWET PANIE MARKU NIE PRÓBUJ PAN W TO FINANSOWE G…NO WCHODZIĆ. TO JEST PUŁAPKA NA RATUSZ. A JAK SOBIE ODPUŚCICIE, TO ONI ZOSTAJĄ W BAGNIE. ŚWIATA NIE ZBAWICIE.

 22. Czy radny Jan z osiedla Dęba dostał na sesji 2 mandaty od przewodniczącego i radnych z sołectw, jeżeli tak to wysokie słowa uznania panie Janie.

 23. Od poprawek są sesje radnych. Konsultacje są dla mieszkańców. Tak trudno Ci to ogarnąć? Dlaczego radni burmistrza nie kiwnęli palcem???

 24. [b]cholera jaki tu ruch z skąd tu tylu wielbicieli tematu na raz a tak poważnie gratuluje Kaziowi Skiminie nie wiem jak on to robi ż enie ma kontrkandydata[/b]

 25. [size=16][code]Gdyby wszyscy radni z miasta poparli projekt radnej Janiny Lubery wówczas miasto zyskałoby 10 mandatów. Jak pokazało głosowanie wymienieni radni z miasta: Wojciech Serafin, Maria Mroczek, Halina Drągowska, Tomasz Gazda, Jan Flis opowiedzieli się przeciwko zwiększaniu politycznego potencjału miasta.[/code] Gdyby Pani radna potrafiła rozmawiać z ludźmi oficjalnie w UMiG, gdyby tam zrobiła spotkanie może wtedy…… Nawet gdyby to było w porzadku to i tak Ratusz potrafi tylko wszystko krytykowć. potraficie tylko sie kłucić. też zostaliście wybrani przez mieszkańców, ale jakoś nie chcecie wyrobić sobie u wyborców autorytetu. róbcie spotkania oficjalne, a nie pokryjomu wrzucacie liściki na spotaknia do skrzynek listowych na leśnej.[/size]

 26. Nie płaczcie radni z Ratusza,Straż Miejska postawi fotoradar koło kościoła w Dębie i uzupełni wam brakujący mandat. A jak dobrze pójdzie to będziecie ich mieli aż dużo.
  Przespaliście konsultacje i nie złożyliście swojego projektu to tylko wypada cichutko siedzieć.
  Po prostu strzał w kolano.

 27. Po kryjomu / po cinkciarsku zbierano podpisy na leśnej … i jakoś akcja się nie udała bo na 155 mieszkańców zaledwie 30 podpisało.. Trzeba było zrobić ogłoszenie, a nie tak po ciknciarsku i jeszcze nie mówiąc prawdy mieszkańcom o prawdziwym kursie mandatów randnych. Większość z tych 30 co podpisało jak się dowiedziało o co toczy się stawka żałowało że dało się tak wrobić.

 28. [code]Po kryjomu / po cinkciarsku zbierano podpisy na leśnej … i jakoś akcja się nie udała bo na 155 mieszkańców zaledwie 30 podpisało.. Trzeba było zrobić ogłoszenie, a nie tak po ciknciarsku i jeszcze nie mówiąc prawdy mieszkańcom o prawdziwym kursie mandatów randnych. Większość z tych 30 co podpisało jak się dowiedziało o co toczy się stawka żałowało że dało się tak wrobić.[/code] ja nie żałuję, pokaż chociaż jednego kto żałuje. a gdzie ty byłeś żeby to mieszkańcom wytłumaczyć???? podpisy zbierane były oficjalnie po ogłoszeniu przez Burmistrza ankiety. hahahaha

 29. DLACZEGO PANI MROCZEK I PAN GAZDA I SERAFIN I RESZTA ZAGŁOSOWAŁI PRZECIWKO MIASTU I NIE ZROBILI NIC BY RATOWAĆ MIASTO? MAJĄ WIĘKSZOŚĆ W RADZIE. MOGLI ZROBIĆ WSZYSTKO!!!!!!!

 30. Tomek Gazda na burmistrza. I ani mi tu złego słowa, nędzne ratusiki.

  W następnej kadencji chciałbym zobaczyć w radzie Jadzie Mączkę, która jest najaktywniejsza społecznie na Leśnej, a przez wszystkich niedoceniana.

 31. Zgodnie z prawem projekt uchwały w sprawie okręgów wyborczych mógł wnieść tylko burmistrz. Miał na to kilkanaście miesięcy. W zaciszu gabinetów oskubano miasto i dopiero w ostatniej chwili przedstawiono projekt ludziom po to by nie mieli czasu się zorganizować i protestować

 32. [quote]Oni właśnie ratują miasto i gminę przed Ratuszem. Brawo panie Gazda w końcu pokazał pan że ma jaja…!!![/quote]

  PANIE GAZDA! IDĄC TYM TOKIEM MYŚLENIA I BRONIĄC GMINĘ PRZED RATUSZEM NIECH PAN ZABIERZE SWOJEMU OKRĘGOWI NR 1 JESZCZE DWA MANDATY, ALBO I WSZYSTKIE! WÓWCZAS NIKT Z RATUSZA SIĘ NIE DOSTANIE! NIECH PAN TAKŻE BRONIĄC GMINĘ PRZED RATUSZEM POZBĘDZIE SIĘ PRAW MIEJSKICH NA RZECZ TARNOWSKIEJ WOLI A ZAMIAST BURMISTRZA ZRÓBMY SOBIE WÓJTA. ZAMIAST RADY MIEJSKIEJ, MIEJMY RADĘ SOŁECKĄ. NO DALEJ! POKAŻ PAN, ŻE MASZ PAN JAJA!

 33. Mam wrażenie, że wszystkim chodzi tu tylko o to, aby dokopać Tomkowi Gaździe i Jadzi Mączce.

  Nauczcie się dyskutować parlamentarnie. Jedyne co pokazujecie, to szowinistyczna mowa nienawiści. Tak nie zbuduje się demokracji.

 34. Skończ z tą ratuszową propagandą. Byliście ciała i tyle. Gdzie byliście do tej pory?:( teraz żeście się obudzili? Tacy mądrzy a wcześniej nie zapytali? Przecież wiedzieli że kiedyś burmistrz będzie musiał przedstawić projekt uchwały. Nie mogli w międzyczasie pracować nad swoim projektem? Przecież ustawa weszła w życie już w ubiegłym roku więc jak ktoś chce być burmistrzem tk nie powinien spać tylko czuwać i mieć asa w u a nie rękę w nocniku! Patałachy! A,teraz wstyd i trzeba ratować twarz obwiniając pozostałych radnych. Tfuj!

 35. To masz złe wrażenie. Radnych którzy zdradzili miasto gryzie sumienie. Dlatego za wszelką cenę ujadają na opozycje która sprzeciwiła się marginalizacji miazta.

 36. Dość PISowskiego ujadania ratusików.

  To Mączkowie uratowali honor Leśnej. Kolejny dowód na to, że tylko Platforma w naszym mieście dba o ludzi. Reszta tylko gada.

 37. [b]Kto ma większość w radzie? [/b]Pan Serafin, Pan Gazda, Pan Flis, Pani Mroczek i Dragowska itd.
  [b]Co zrobiła większość rady aby ratować miasto?[/b] [u]NIC!
  [/u][b]Za czym zagłosowała większość? [/b]Za odebraniem miastu szansy na rozwój.
  [b]Co ma robić opozycja mająca 3 głosy w radzie:[/b] uświadomić ludziom, kto wykiwał miasto i sprawić by cinkciarze rolujący miasto więcej nie znaleźli się we władzach miasta.

 38. [quote]Nie mogli w międzyczasie pracować nad swoim projektem? [/quote]

  Nie. Bo zgodnie z ustawą tylko burmistrz może przedstawić projekt w oparciu o KALKULATOR WYBORCZY dostępny jedynie dla pracownika urzędu odpowiadającego za kwestie wyborcze. Dopiero do przedstawionego projektu radni mogą wnosić poprawki.

 39. Znowu się czepiacie Gazdy, a to jedyna osoba, [b]która może zjednoczyć nowodębską Platformę!!!![/b].

  Wszyscy w Platformie go szanujemy, jest to jedyny radny, która ma odwagę spotkać się ze wszystkimi i mówić, co się tak naprawdę dzieje w nowodębskich sprawach i wszystkich komitetach.

 40. Słyszałem, że jedna firma się z tego powodu rozpadła… ze spółki wyszło dwóch właścicieli i każdy poszedł na swoje.

  O i takie życie.

 41. A gdzie był wtedy[b] Isakowicz Zaleski? Nasz ukochany i uwielbiany przez tłumy klecha wywrotowiec[/b] Gdybyście kupili książke [b]KSIĄDZA PRELENRENTGENA[/b] wiedzielibyście co robić

 42. Ja też jestem zdania że mogli pracować i jak burmistrz przedstawił projekt, powinni swój projekt zgłosić jako poprawki. Tego nie zrobili i tyle.

 43. Na sesji głośno 2 mieszkańców było przeciwko projektowi burmistrza i radni to olali.[b]Ale jaja.Dwóch mieszkancow[/b]Trzeba powiedziec prawdę.Nikt tymi nowymi zasadami wynikającymi z Ustawy przez ponad rok sie nie zajmował.Gdy burmistrz przedstawił projekt zaczęło sie larum.To jest aktywność naszego społeczeństwa.Dopiero kopniak z laczka ktory boli pobudza krzyk.Bo przecież lepiej krytykować coś i kogoś niż samemu projekt przedstawić i być krytykowanym.Skąd my to znamy i jakiej partii to jest główna zasada pracy.jeszcze kilak wizyt przy pełnej sali i spotkania będą w kościele a potem na sesji wyjazdowej w hali Rzeszowskiej.A dopiero po tym popisowym praniu mózgów będzie sie działo,oj będzie.:o

 44. Kużwa.Ale jaja,jak berety panie Kiepski.Co za miasto?Przecież 99 procent mieszkanców pochodzi ze wsi!:)W mordę jeża!Ja to wiem!jak byłem mały to boso taplaliśmy się w kałużach na drodze.A teraz to miastowych udają.A poznać ich po pochodzeniu jak mordy otwierają i jak trzeba kasiorę dać lub coś zrobić.Ja tam wole swoją kichę kręcić i tłusto i pożywnie zjeść .Resztę mam w d…:)

 45. [b]Co mnie obchodzi jakiś Ratusz który ma 3 głosy w radzie i choćby składał milion poprawek to jeśli rządząca większość nie będzie chciała zmian to ich nie będzie??? Pytam więc DLACZEGO PANI MROCZEK I PAN GAZDA I SERAFIN I RESZTA ZAGŁOSOWAŁI PRZECIWKO MIASTU I NIE ZROBILI NIC BY RATOWAĆ MIASTO? MAJĄ WIĘKSZOŚĆ W RADZIE. MOGLI ZROBIĆ WSZYSTKO!!!!!!![/b]

 46. D..a,d..a,d,,a!Dla ludzi z moim wykształceniem nie ma w Dębie pracy a obliczenia na wybory nie rozumiem.Jak przyjdzie Halinka z dyżuru to mi to wyklaruje,no ale muszem przed tym wypić piwko FULL MOCNY.Bo przecież nic za darmo!A jak nie będzie porzadku to wystartuje na burmistrza chociaż nie chcem ,ale muszem!

 47. [quote]Przecież 99 procent mieszkanców pochodzi ze wsi![/quote]

  No to oddajmy wszystkie mandaty na wieś, a urząd niech się przeprowadzi do remizy. Generalnie to 100% ludzi pochodzi ze wsi bo wieś była przed miastem. Tylko co z tego? 100% Homo Sapiens pochodzi od Neandertalczyków.

  Ktoś odpowie bo to zasadniczy wątek?
  [quote]Co mnie obchodzi jakiś Ratusz który ma 3 głosy w radzie i choćby składał milion poprawek to jeśli rządząca większość nie będzie chciała zmian to ich nie będzie??? Pytam więc DLACZEGO PANI MROCZEK I PAN GAZDA I SERAFIN I RESZTA ZAGŁOSOWAŁI PRZECIWKO MIASTU I NIE ZROBILI NIC BY RATOWAĆ MIASTO? MAJĄ WIĘKSZOŚĆ W RADZIE. MOGLI ZROBIĆ WSZYSTKO!!!!!!![/quote]

 48. Jełopie!W pośredniaku byleś.Weż sie za robotę ,a nie politykę.Ty i tak z swoi ptasim mozdzkiem tego podziału nie pojmiesz.;)za głupi jesteś.Słoma ci z butów wyłazi .Zadzwoń do wujka Władka na wieś pod Stalową skąd pochodzisz to on ci prawdę powie.A teraz zrobisz popisowy numer i pójdziesz wyrzucić śmieci.albo spotkamy się:D u adwokata!:@

 49. Czy wiecie że na poziom dostatku zasadnicze znaczenie ma stopień jego zurbanizowania? Osłabiając miasto osłabiacie szansę na zwiększanie poziomu dostatku tak w mieście jak i na wiosce.

 50. Czy wiecie że na poziom dostatku w państwie zasadnicze znaczenie ma stopień jego zurbanizowania? Osłabiając miasto osłabiacie szansę na zwiększanie poziomu dostatku tak w mieście jak i na wiosce.

 51. A jak nie będzie wsi to będziecie mieszczuchy co będziecie żreć!Kto będzie u was kupował wasze produkty przemyslowe?Dla kogo będziecie świadczyć usługi?I do kogo pojedziecie w niedzielę na rosołek z kury,po cielęcinkę i jajeczka?Chyba nie do zurbanizowanej Nowej Deby!:)[b]Trochę rozsądku.Wieś z miastem musi żyć w pełnej symbiozie.każde kłótnie i swary to klęska![/b]

 52. w jedną noc 70 wpisów
  wniosek – robi to kilka osób wg ustalonego scenariusza, są to wystarczające dowody na spsienie tego info

 53. Tatku,a może by tak Dębę otoczyć drutem kolczastym i dla ludzi ze wsi dawać przepustki i niech płaca za wejście i wjazd do miasta myto!!I O i jeszcze od każdego kawalera pobierać bykowe!
  Przecież oni nie kumate,no i dlatego można ich kroić z kasy jak Pażdzioch na placu targowym przy hali.My miastowe wiemy co to popisowe zachowanie,bo jesteśmy mądre.;)

 54. Która nowodębska wieś zajmuje się produkcją rolniczą? Żadna.
  [b]Wiadomo, że wieś i miasto muszą żyć w symbiozie. Pytanie tylko na czyich zasadach. [/b]Póki co miasto dostaje od swoich władz po tyłku. I co? Ma siedzieć cicho? Gdyby to wsi zabrano mandat byłoby takie samo a może i nawet większe oburzenie. [b]Każdy broni swojego.
  Jeśli będzie rządzić wieś to mając do wyboru: 1) Rozwój Strefy Ekonomicznej w Nowej Dębie; albo 2) Zakup nowych wozów strażackich to jak myślicie co zostanie wybrane, DEMOKRATYCZNĄ WIĘKSZOŚCIĄ? [/b]

 55. Masz rację.Ale myślę ,ze jedno i drugie zadanie jest ważne dla społeczeństwa.Naturalnie zachowaniem odpowiednich proporcji.A co do produkcji rolniczej to delikatnie mówiąc troszkę chyba przesadziłeś.Chyba nie powiesz ,ze na wsiach wokół Deby sa zakłady przemysłowe i produkcja wyłącznie dóbr materialnych!?

 56. Wieś się sama wyżywi a miasto nie!:)Chyba ,ze na działkowiczów nałożona będzie kontrybucja tak jak to czynili właściciele dóbr i mieszczanie :|,ze o okupantach nie wspomnę!:@

 57. Jeśli komuś naprawdę zależy na mieszkańcach wsi powinien wspierać miasto. Bo dobrze prosperujące miasto to miejsca pracy, miejsca rozrywki, miejsca kultury, dobra szkoła i usługi edukacyjne. Jeśli nie chcemy rozwijać miasta, to oddajmy prawa miejskie i wybierzmy wójta. Chmielów zaraz stanie się miastem – zostanie połknięty przez Tarnobrzeg. Tarnobrzeg chce połknąć Chmielów bo wie, że miasto ma się rozwijać. Podobnie Rzeszów włącza małe wsie do siebie. U nas to wsie wchłaniają miasto – przykład: zamiar zrobienia imprezy Turki – typowo wiejskiej.

 58. Z utesknieniem bede czekal na wybory,tak chcialbym aby Pani Maczkowa startowala i Pani Lubera , ja juz wiem ktora by wygrala ,a wy ujadajcie dalej ,popisujcie sie swoimi madrosciami aby bylo jak najweselej:o

 59. Ooooo. Wesolutki za Platformą! Wiesław Ordon w końcu też tańczył na ulotce PO. Ja proponuję aby Ostapko wystartował z Okręgu Gazdy a Luberowa z okręgu Mroczkowej. To będzie dobre rozdanie, bo miasto pozbędzie się radnych Gazdy i Mroczkowej którzy głosowali za pozbawieniem swojego okręgu mandatu. Trzeba mieć wielki tupet by zabrać swoim mieszkańcom mandat, a później prosić ich o głosy!

 60. Dajcie spokój stare torby i tak pójdą i wybiorą PIS not War czy to będzie ł`Ostapko czy radna Mrok jeden pies. (Ci światlejsi zostaną w domu). Młodzi ludzie, którzy z Dęby i tak uciekli a dalej tu są zameldowani nawet D#py sobie nie zawracają co, kto i jak i po ile wasze te mandaty. Dęba to takie miasto starych dziadów, którzy spokojnie dożywają swoje dni drepcząc do kościoła i całujących pierścień pobratymców Isakowicza złorzecząc na Rosjan, którzy zestrzelili Ostapki prezydenta. Pis not War ND widzę że ma coś więcej niż Hamas.

 61. Mam nadzieję że ci co głosowali za odebraniem mandatu już w najbliższej przyszłości nie będą radnymi. Może mają ciut honoru i nie będą kandydować.Chyba się jednak mylę co do Mroczkowej bo ona nie ma żadnego honoru.

 62. Znaczy sie NRPODDMGSC będzie miała jakiś udział w walce od odzyskanie NOWYCH SZUWAR dostepu do Morza Śródziemnego czy nie? pytam jako wolny obywatel naszego pięknego – z lotu ptaka – kraju. Bo na razie stiwerdzam że rozmowy sa o NICZYM;)

 63. Zostawcie to miasto, niech naturalnie upadnie. Później wrócicie i odbudujecie na nowo, bez ludowców.

  TERAZ WZYWA WAS ŚWIAT. KSZTAŁCIE SIĘ I WYJEŻDŻAJCIE TAM, GDZIE JEST PRACA. TYLKO W TEN SPOSÓB PRAWDZIWIE PRZYSŁUŻYCIE SIĘ LUDZKOŚCI. WASZE ŻYCIE JEST ZBYT WIELE WARTE, ŻEBY TRACIĆ JE NA RZECZ PSEUDO-STRAŻAKÓW AMATORÓW.

  ŚWIATA NIE ZBAWICIE, A TALENT ZMARNUJECIE.

 64. [b]200 głosów które zebrała BABKA OSTAPY i GIENA W. to MANIPULACJA.Nie mówiąc o szczegółach sprawy mieszkańcom owszem zebrały podpisy nielegalnie.O oderwaniu ulicy leśnej nikogo nie informowały. To skandal do czego są zdolni ludzie.Powyższy tekst napisany zapewne przez właściciela portalu nie mówi mieszkańcom całej prawdy albowiem oderwanie ulicy o której piszę oznaczałoby poważne konsekwencje dla innych okręgów. W konsekwencji powstałby chaos o który walczy Ostapo.A co oznacza chaos wszyscy wiemy.Poza tym stare miasto i tak nie zyskałoby mandatu ze względów czysto matematycznych.Lubera, Ostapko i Licak popełnili błąd w sztuce i nie mają cywilnej odwagi się przyznać.A to jest TCHÓRZOSTWO!!![/b]

 65. Hahaha!W Dębie jest Stare Miasto!A ilez lat ma to miasto ?Kpiny sobie robicie.Miasteczko bez wizji,tradycji ale za to z WIELKIMI ASPIRACJAMI jego mieszkańców.:D

 66. Warto jeszcze raz przeczytać tekst i przesłuchać nagranie z sesji i wszystko będzie wiadomo.
  Radni Burmistrza nie pokazali klasy. Zdradzili miasto!

 67. A pan ORDON wygra kolejne wybory jak nic.I nawet to szczekanie klakierów nie pomoże.Szkoda waszego pisania i wstawania po nocach aby dodać wpis.Tu nic nie macie gadania!!!!:@

 68. [size=20] ZDRADZILI RADNI RATUSZA ? WARTO ŻEBYŚ NIE CZYTAŁ TEKSTU ADMINISTRATORA!!! PONIEWAŻ ODERWANIE ULICY LEŚNEJ BYŁOBY KRZYWDZĄCE DLA JEJ MIESZKAŃCÓW KTÓRZY NIE WYRAZILI NA TO ZGODY. RADNI RATUSZA CHCIELI NA SIŁĘ USZCZĘŚLIWIĆ MIESZKAŃCÓW,ZROBILI TO WBREW TYM LUDZIOM CZYLI WNIOSEK :MAJĄ GDZIEŚ CO MÓWIĄ ICH WYBORCY [/size]

 69. JAK NA RAZIE TO TY GOŚCIU PISZESZ PO NOCACH.
  NIC MĄDREGO JESZCZE NIE NAPISAŁEŚ.DORZE CI RADZĘ PRZEŚPIJ SIĘ TO OPRZYTOMNIEJESZ. OBYŚ PRZEJRZAŁ NA OCZY BO KLAPY MASZ CHŁOPIE.

 70. Ten koleś spod #98 ma jakieś prywatne ale do Tomka Gazdy. Sieje mową nienawiści jak nacjonaliści z marszu w Warszawie. Po prostu jest nietolerancyjny i pewnie nie głosował na Komorowskiego.

 71. PORĘBY JEDNEGO RADNEGO MIAŁY I MIEĆ BĘDĄ
  WIĘC POSZKODOWANE NIE SĄ.
  PRZYŁĄCZAJĄC ULICĘ DO PORĄB OZNACZAŁOBY SZKODĘ DLA MIASTA.PAN OSTAPKO LEPIEJ NIECH WEŻMIE SIĘ DO ROBOTY I ZACZNIE ZALUDNIAĆ MIASTO A NIE ODDAWAĆ JEJ CZĘŚĆ PORĘBOM. A PROPO ILE ON MA DZIECI BO JAKOŚ NIE WIDAĆ GO Z WÓZKIEM.WSTYD ,WSTYD…

 72. Wkoło piszecie o ratusikach ( beznadzieja jest z nimi wiem ) zamiast skupić się na tym co nas wszystkich łączy. Smieszne ratusiki. Nie potraficie sie z nikim bawic jak my sie bawimy.

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=fUGEvVWxNJM[/url]

 73. [quote] Trwały one od 31 października do 8 listopada[/quote]
  A CO ROBILIŚCIE CAŁY WRZESIEŃ, PAŻDZIERNIK NIE MÓWIĄC O KOMISJACH KTÓRE SIĘ ODBYŁY W TYM TEMACIE? TO SKANDAL JAK ADMINISTRATOR MOŻE PISAĆ TAKIE BZDURY!!!

 74. Zaledwie 30 ze 150 mieszkańców Leśnej podpisało wniosek pani Mączki i pana Gazdy. 130 nie wzięło w tym udziału czując, że to jakaś hucpa. [b]PANI MĄCZKA ZBIERAŁA PODPISY POPIERAJĄCE UCHWAŁĘ BURMISTRZA KTÓRA ZABIERA OKRĘGOWI NR 1 ( CZYLI TAKŻE ULICY LEŚNEJ – 1 MANDAT )[/b]. Jak się później ludzie dowiedzieli co pod osłoną nocy podpisali to ładnie psioczyli.

 75. [u] DLACZEGO PANI MROCZEK I PAN GAZDA I SERAFIN I RESZTA ZAGŁOSOWAŁI PRZECIWKO MIASTU I NIE ZROBILI NIC BY RATOWAĆ MIASTO? MAJĄ WIĘKSZOŚĆ W RADZIE. MOGLI ZROBIĆ WSZYSTKO!!!!!!![/u]

 76. Ja, moja Zuźka czy ojciec? Nie wiem o kogo mnie pytajo. Nie wiem jak administrator w ogule może pisać bo sie na komputerach nie wyznaje. Chcialbym zeby w gminie Nowa Dęba i Majdan Krolewski mogl się rozwijac samorzad. Zeby mial odwage jak pani Helena Tłusty, bo polityka słuzy jak sie nikt nie kłoci tylko dlugo bigosuje wszystkie aklamacje. Ratusz nigdy nie robil w polu i jest glupi. Patrzcie kto jednoczy. To są burmistrz pan Ordon i prezydent pan Komorowski.

  Jak ktos jest przeciwko takiej Polsce to powinien sie liczyc z policją.

 77. Poręby 1800 mieszkańców – 1 mandat
  Alfredówka 800 mieszkańców – 1 mandat
  Miasto: Od Mickiewicza po Kościuszki – niegdyś 7 mandatów obecnie 6.

  I najlepsze w tym wszystkim jest to, że pan Mączka dzisiaj w ramie w ramię z panem Ordonem popiera poprzez zbieranie podpisów zabranie w mieście mandatów z 7 do 6. Arcydzieło!

 78. TYLE ZOSTAŁO Z MIASTA:
  [img]http://www.polskiekrajobrazy.pl/images/stories/big/368turki_wielkanocne035.jpg[/img]
  Do końca – czyli maks 1,5 kadencji Ordona i to się posypie. Padną zakłady, padną sklepy. Zostanie tylko opieka społeczna, urzędnicy i straże pożarne. Zapuka BANK po spłatę długów i się skończy. Pan Ordon nie będzie się tym przejmował bo przez ten czas zdąży odłożyć na spokojne życie gdzieś daleko stąd.

 79. Ty coś dzisiaj piłeś ???? bo takie banialuki walisz …. żaden mandat do okręgu nr.1 , by nie wrócił tylko na osiedle Poręby , więci mieszkańcy ulicy Leśnej mogliby śpiewać którędy, którędy droga na Poręby ….. do remizy na wybory !!!!!!!

 80. Nie ale chyba opiłem się oparami od Ciebie. Czy napisałem, że by wrócił? Była jednak szansa, na to że mimo iż Ordon próbuje zmarginalizować miasto, to można opowiedzieć się za 10 mandatami dla miasta zamiast 9cioma poprzez dołączenie części Porąb do Leśnej. Leśna miałąby więc 150 mieszkańćów w okręgu liczącym 900 osób i komisje wybiorczą w SP2. A teraz miasto straciło, a Leśna ma wybierać swojego przedstawiciela w okręgu liczącym 1400 osób. Gdzie jest większa szansa na wybór reprezentanta z Leśnej??? Każdy mógł się sprzeciwić w tym głosowaniu, ale jakoś lizusy burmistrza tego nie zrobiły. Nie zaproponowały także innego rozwiązania.

 81. Chwila. Jeśli Poręby zdaniem obrońców burmistrza to nie miasto, to Dęba Wieś też analogicznie nie jest miastem. A więc MIASTO GŁOSAMI GAZDY, MROCZKOWEJ, SERAFINA Z INICJATYWY ORDONA STRACIŁO MANDAT!!!!! MIALO 7 MANDATÓW A MA 6!!!! SKANDAL! JAK MOŻNA BYŁO ZA CZYMŚ TAKIM GŁOSOWAĆ??????

 82. Fakt1
  Burmistrz zaproponował projekt w którym bloki tracą jednego radnego z 7 do 6.
  Fakt 2
  Projekt odbierający blokom radnego poparli radni burmistrza. Opozycja była przeciwko

  Jako mieszkaniec miasta jestem zawiedziony postawą burmistrza i jego radnych. Za zdradę miasta nie będę na nich głosował.

 83. [quote]Utrata mandatu przez Centrum nie oznacza zmniejszenia liczby radnych! W dalszym ciągu będzie ich 15-stu. Po prostu odebrany centrum mandat powędruję do kogoś innego. Stało się to przy pełnej aprobacie radnych z centrum: Marii Mroczek i Tomasza Gazdy.[/quote]
  [b]Smutne to.[/b]

 84. Dziwie sie bardzo postawie Mączków z Leśnej i ich brakiem zrozumienia dla potrzeb obrony interesu miasta, ktore traci mandat z inicjatywy Ordona. Myslę,ze połaczenie z Osiedlem Poręby nie zaszkodziloby Lesnej , chocby z uwagi na fakt, ze w Osiedlu tym zamieszkuje wiele rodzin wywodzacych sie z Nowej Dęby (ludzi pracujacych w miescie, zajmujacych stanowiska,prowadzacych biznesy) i byla szansa na wybranie czlowieka zwiazanego z miastem. Szkoda ,ze pani Jadzia swej aktywnosci społecznej nie przejawia w jakiejś pożytecznej działalności na rzecz mieszkańców Leśnej , a daje się namowic na polityczne rozgrywki kolegi Ordona.

 85. Przepraszam autorze tekstu kk. ale takiej drobnostki nie ogarniam :[quote] sytuacja osiedla Poręby w którym 1805 mieszkańców ma taką samą liczbę przedstawicieli jak okręg liczący 814 radnych. [/quote]
  Toż to więcej niż miasto stołeczne!:)
  Pianka nie śpi – aby krew psuć B)
  ps.Zwracam uwagę na [quote] 814 radnych.[/quote] -jeśli kawa jeszcze nie ostygła po h. 7-ej.;)

 86. Jakie połączenie z osiedlem poreby? Co wy piszecie? Chodzi tylko o wchłonięcie przez Leśną części Porąb sąsiadującej z tą ulicą i ulokowanej za PGKiM, za działkami, do wieży ciśniień. Poręby będące po drugiej stronie Rzeszowskiej/Bieszczadzkiej to byłby już inny okręg. To do Leśnej dołączona byłaby ta mała część Porąb. Obwód wyborczy/ lokal głosowania mółby spokojnie być w SP2. Leśna mając 155 mieszkańców stanowi większość w takim okręgu liczącym 900-1000 osób i ma większe szansę na wybranie swojego radnego niż w okręgu liczącym 1300-14000 osób. Do tego miasto zyskuje bo zamaist 9 mandatów ma 10.

 87. Każdy z radnych miał następujące możliwości głosowania:
  1) za uchwałą burmistrza zabierającą miastu od Mickiewicza po Kościuszki mandat;
  2) przeciw uchwale;
  3) wstrzymać się.

  Radni zamieszkali w wymienionym obszarze – za wyjątkiem Ratusza – zagłosowali za propozycją Ordona. Wybrali najgorsze wyjście z możliwych.

 88. JEŻELI KLUB RATUSZ tak strasznie ubolewa nad miastem to dlaczego nie zainteresował się tym iż Tarnowska Wola -863 mieszkańców i Rozalin-734 mieszkańców też mają jednego radnego. Zwykła logika wskazywałaby aby tak Tarnowska Wola jak i Rozalin, jako dwie odrębne miejscowości miałyi po jednym radnym ze swojej miejscowości.LECZ TO ICH NIE INTERESUJE<ONI UPRAWIAJĄ SWOJĄ PROPAGANDĘ < JACY TO SĄ OPIEKUŃCZY I JAK DBAJĄ O INTERESY GMINY>WNIOSKI MIESZKAŃCY WYCIĄGNIJCIE SOBIE SAMI>

 89. Bohaterem tej sesji jest niewątpliwie radny Jan z osiedla Dęba, wywalczył drugi mandat dla Dęby i w następnych wyborach wejdzie do rady bezapelacyjnie i będzie nie do pokonania,będzie buforem dla Ratusza.Brawo Jan jesteś wielki,pokazałeś tym magistrom z Ratusza jak się wygrywa.
  Dodaj komentarz

 90. O Rozalin i Tarnowską niech walczą radni z tamtych okręgów. Ja jestem z miasta i od radnych z miasta oczekuje reprezentowania interesów z miasta. Tymczasem radni z miast za wyjątkiem Ratusza zagłosowali przeciwko Miastu!!!!!! Jak można???

 91. [size=12]czy tarnowska czy rozalin nie ważne. najwyzszy czas zakończyć to gdakanie. jescze raz: Burmistrz zrobił ankietę, propozycję podziału na mandaty, został powołany zespół ds. konsultacji (3 osoby z Ratusza, 2 osoby z poza) i co???? NIC. co zrobił zespól?? co zrobili inni radni?? sami są sobie winni. Komu Ratusz wytłumaczył o co w tym wszystkim chodzi?? [code]Celem konsultacji jest zebranie opinii w sprawie projektu uchwały lub zgłoszenie innych propozycji dot. podziału gminy Nowa Dęba na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.[/code] mieliście czas od 31.10 – 08.11.2012. czas minął, nastepny proszę. nie ma co więcej dyskutować. [/size][size=20][color=#ff0000]stało się bardzo dobrze. Leśna obroniona!!!![/color][/size]

 92. [quote]Leśna obroniona!!!![/quote]
  [size=16]Leśna straciła mandat.[/size] Podobnie jak Mickiewicza. KRasickiego, 1 maja, Jana Pawla II, Rzeszowska i Jana Pawła. Podobnie jak całe miasto od Miciewicza po Kościuszki z dotychczasowych 7 mandatów do 6 zaproponowanych przez Ordona. Ratusz się na takie coś nie godził. A Ordon i jego radni jak najbardziej. Gratuluje !!!

 93. [b]Trzeba było odrzucić poprawkę Ratusza i zaproponować swoją a nie głosować za zabraniem miastu mandatu, prawda????

  Dlaczego Mroczkowa, Gazda, Drągowska, Serafin zagłosowali za uchwałą zmiejszającą liczbę radnych w centrum miasta z 7 do 6 ?????? Dlaczego zagłosowali przeciwko centrum miasta skąd dostali się do rady?????[/b]

 94. 1) Gdzie Leśna majaca 155 mieszkańców ma większą szansę na wybór reprezentanta?
  a) w okręgu liczącym 1000 osób
  b) w okręgu liczącym 1300-1400 osób?
  2) Gdzie Leśna – zwłaszcza ludzie starsi- mają bliżej do głosowania?
  a) w Szkole Podstawowej nr 2
  b) w Gimnazjum nr 1

 95. [quote] Osiedle Poręby Dębskie ma 1805 mieszkańców i dostaje jednego radnego, podczas gdy Alfredówka z Budą Stalowską liczące 814 mieszkańców czyli prawie o 1000 mniej ( o 120% mieszkańców mniej ) także ma jednego radnego[/quote]

  [b]GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ???[/b]

  [quote]Gdyby wszyscy radni z miasta poparli projekt radnej Janiny Lubery wówczas miasto zyskałoby 10 mandatów. Jak pokazało głosowanie wymienieni radni z miasta: Wojciech Serafin, Maria Mroczek, Halina Drągowska, Tomasz Gazda, Jan Flis opowiedzieli się [b]przeciwko zwiększaniu politycznego potencjału miasta.[/b][/quote]

  :(((((((((((((((((

  [quote]W efekcie decyzją większości rady osłabiono centralną część miasta (od Mickiewicza po Kościuszki) zmniejszając liczbę radnych z 7 do 6.[/quote]

  Zapamiętamy to panu Ordonowi oraz tym którzy za tym głosowali

 96. [size=16][code]W tym celu powołano „grupę konsultacyjnąâ€ która będzie zbierała informację od mieszkańców oraz wnosiła nowe uwagi do projektu w składzie: Maria Mroczek, Janina Lubera, Tomasz Gazda, Tomasz Licak i Marek Ostapko. W tym miejscu należy zaznaczyć, że w skład grupy mogli wejść wszyscy chętni radni.[/code] [/size]co zrobiła ta grupa???? ona miała za zadanie rozmawiać z mieszkańcami widocznie rozmowy poszły nie w tą stronę. a decyzja mieszkańców lesnej jest taka i już. MUSISZ JĄ USZANOWAĆ. i nie narzucaj się.

 97. Nie szafuj mieszkańcami leśnej mając 36 podpisów. 120 tego nie podpisało. Poza tym było spotkanie z mieszkańcami leśnej. Więc uszanuj, że nie każdy z Leśnej ma takie zdanie jak Ty. Nie każdy raduje się z tego że Ordon zabrał centrum miasta w tym leśnej jednego radnego. Nie każdy klepie Gazdę za to, że za czymś takim głosował i na coś takiego agitował.

 98. 1) Gdzie Leśna majaca 155 mieszkańców ma większą szansę na wybór reprezentanta?
  a) w okręgu liczącym 1000 osób
  w okręgu liczącym 1300-1400 osób?
  2) Gdzie Leśna – zwłaszcza ludzie starsi- mają bliżej do głosowania?
  a) w Szkole Podstawowej nr 2
  w Gimnazjum nr 1

  ODPOWIEDŹ:
  AD1: W mniejszym okręgu liczna ul. Leśna ma większe szansę na wybór swojego reprezentanta;
  AD2: Mieszkańcy ul. Leśnej mają bliżej do głosowania do Szkoły Podstawowej na ich ulicy niż do Gimnazjum na ul. Reja

 99. Jak pani mogła pani Mączkowa tak nas mieszkańców oszukać i wmawiać nam że broni pani Leśnej, gdy tak naprawdę popierała pani Ordona, który zabrał jeden mandat wyborczy Leśnej i całej tej części miasta!!!

 100. Biadolenie,pier….Trzeba było tą dyskusje prowadzić pól roku temu.Ratusz powinien złożyć wniosek do Burmistrza o ustalenie granic osiedli o zbliżonych parametrach mieszkańców,tradycjach i więziach społeczni parafialnych a następnie powołanie rad osiedlowych .Postawa wielu radnych jest co najmniej dziwna i nawet naganna .ale teraz gdy juz jest Uchwała to dyskusja jest taka sama jak Kac po pijaństwie.Przejdzie i życie będzie sie toczyć dalej!

 101. To jakby leśna wchłonęła CZĘŚĆ porąb było by z korzyścia dla leśnej co udowadnia wpis nr 134. Było by dobre także dla Porab. I oczywiście zyskałoby miasto bo liczba radnych skoczyłaby z 9 do 10. Same plusy dla wszystkich. Ale widzę tu zamiast logiki emocje.

 102. [quote]Biadolenie,pier….Trzeba było tą dyskusje prowadzić pól roku temu.[/quote]
  DOKŁADNIE!!! DLACZEGO RZĄDZĄCA WIĘKSZOŚĆ Z PANEM ORDONEM NA CZELE ORAZ PANEM SERAFINEM JAKO PRZEWODNICZĄCYM RADY, Z PANIĄ MROCZEK JAKO WICEPRZEWODNICZĄCĄ NIE POKAZALI MIESZKAŃCOM I RADNYM PROJEKTU??? DLACZEGO ZROBILI TO W OSTATNIEJ CHWILI ?? DLACZEGO NAWET NIE POINFOROWALI MIESZKAŃCÓW ŻE WESZŁA TAKA USTAWA I BURMISTRZ BĘDZIE ZMIENIAŁ OKRĘGI?? BO ZROBILI PO SWOJEMU, OKROILI MIASTO I SIĘ CIESZĄ. DZISIAJ DYSKUSJA JEST POTRZEBNA PO TO BY ICH WIĘCEJ NIE WYBRAĆ ZA TO CO ZROBILI MIASTU!

 103. [quote]Biadolenie,pier….Trzeba było tą dyskusje prowadzić pól roku temu[/quote]

  Ten sam zarzut stawiał burmistrzowi ratusz głosując przeciwko:
  [quote]W Nowej Dębie Rada Miejska zajęła się tematem dopiero pod koniec sierpnia 2012 roku, a stało się to po pytaniach opozycyjnego klubu Ratusz na jednej z komisji.[/quote]

 104. Opracowując propozycję nowego podziału gminy kierowano się założeniem, aby okręgi zawierały
  obszary ze sobą sąsiadujące i tworzące w miarę możliwości zwarty obszar.
  Zgodnie z art. 13 ust. 2 w/w ustawy przy ustalaniu podziału gminy na okręgi wyborcze uwzględnia
  się liczbę mieszkańców ujętych w stałym rejestrze wyborców danej gminy na koniec kwartału
  poprzedzającego kwartał, w którym rada gminy dokonuje podziału gminy na okręgi wyborcze.
  Proponowanego podziału gminy na okręgi wyborcze dokonano przy zachowaniu jednolitej normy
  przedstawicielstwa obliczonej przez podzielenie liczby mieszkańców gminy przez liczbę radnych
  wybieranych do do Rady Miejskiej w Nowej Dębie.
  Na dzień 30 września 2012 r. liczba mieszkańców w gminie Nowa Dęba ustalona wg
  powyższych zasad wynosiła 18 809 osoby. Otrzymana liczba przedstawicielstwa wynosi 18 809 :
  15 = 1253,93.

 105. Należy się mocno uderzyć w pierś drodzy RADNI !
  Według Was, to zmniejszanie liczby radnych jest korzystne dla Miasta .
  Czas pokaże …

 106. Teraz mieszkancy Lesnej niech podziekują panu Gażdzie i Mączkowej za utratę mandatu. Wiadomo , ze Gazda mial w tym interes,bo na Lesnej mieszka jego rodzina , czyli potencjalni jego wyborcy, ale Mączkowa co chciala osiągnąć, niby czego bronić? jaka to krzywda miałaby spotkac Leśną po zmianie granic okręgu, korzystnych dla miasta? Czy ta pani przedstawiła na sesji jakies sensowne argumenty?

 107. Cała grupa razem z szefem ustalili okręki pod konkretnych radnych.Ten co myśli uczciwie nigdy by tak nie zrobił.Przyszła rada nie zmieni się osobowo i oto szefom chodzi. Może być mierny ale wierny. Gdzie dekalog szanowni panowie i 2 panie gdzie.Krzyż należy nosić w sercu i zgodnie z nim postępować Obłuda jest niekaralna przez sądy ale jest naganna gdy mowi się, głosi się uczciwość a tak się nie postępuje.Polityka została wymyślona po to , aby kłamstwo brzmiało jak prawda.

 108. Czy te kłamstwa wypowiadane przez panią radną dyrektor szkoły i pana od promocji powiatowej nie rażą pana wicestarosty? Zwłaszcza że jego żona przygotowywała projekt uchwały? Jak długo zamierza pan to tolerować?

 109. Buhahahahaha jaka komuna! jaka małość i bezradność wychodzi !!! nie dają sobie rady z opozycją to chcą biec do ich zakładu pracy do szefa na skargę!!! Biegnijcie!! Niższego poziomu już nie da się chyba zaprezentować, ale cóż… jak widać męczą wyrzuty sumienia po wystawieniu miasta i trzeba je jakoś zagłuszyć!!!

 110. :D:D
  #145:D
  [quote]I o to chodzi PRAWDA ,nasza PRAWDA[/quote]
  :D
  [quote],nasza PRAWDA[/quote]
  Twa Prawda jest najTwoższa! i nikt tej prawdy panu nie UKRADNIE.
  Do samego końca. Uśmiechać się.tańczyć! Nie obgryzać kończyn górnych / ruchowych. Ok?

 111. Sprawa na obecnym etapie przesądzona.Teraz powoli trzeba uświadamiać społeczeństwo i przygotowywać do wyborów,tak aby obecni radni NIMI JUŻ NIE BYLI>Tylko boje się ,ze jednak głos decydujący będzie miał nowodębski kler który wskaże "słusznych i sprawiedliwych ". U mnie nawet rozwalił małżeństwo indoktrynując mózg skutecznie pięknej i dobrej kobiecie!I dlatego darze ich głębokim uczuciem!!!!

 112. Janina LUBera zaproponowała slusznie podział okręgu Poręby na dwa tylko szkoda z,e nie uwzględnila faktu ,ze mandatów jest 15 a wiec komu i jak jeden zabrać.To nie było kompleksowe rozwiązanie tylko jakieś takie ppijarowskie.No nawet nie pedagogiczne czego po pani dyrektor nalezało sie spodziewać

 113. A ja sie juz przymierzam do wyborow, zgromadzilem 780 zapalniczek, 620 dlugopisow,550 reklamowek ,urzadze grila podajac 5 kg kielbasek,8 litrow napoi wyskokowych, 7 beczek piwa ,muzyke w wykonaniu turkow i co nie WYGRAM? :D

 114. #161 Juz za póżno.trzeba było iść do Ratusza i propozycje zglosić przed glosowaniem na sesji lub jako wniosek obywatelski.A teraz d.. Blada!!!:D

 115. Ja biorę kredyt i kupie 500 zestawów kosmetyków z moim CV,500 zestawów antykoncepcyjnych z smakami politycznymi i 1000 kalendarzyków z modlitwa o zwycięstwo i obiecankami cacankami!!!!:D

 116. Najlepiej rozdawać konserwy! Rozdawanie konserw zakonserwuje was w radzie na 20 lat, czego dowodem jest jeden rozdający konserwy. Sprawdzoną metodą jest również jeśli odmłodzicie swoją twarz na komputerze – jak pewien WYSOKI – i zrobicie sobie zdjęcie na tle jakieś inwestycji którą wcześniej krytykowaliście, ale na potrzeby kampanii będziecie mówić że TO NASZE JE… Warto także zamieścić jakąś prywatną firmę, że to niby wasza zasługa. Zwycięstwo murowane! Inną metodą jest – za przykładem pewnej starszej pani – łażenie po mieście, tulenie przechodniów, całowanie ich po rękach i opowiadanie farmazonów na przeciwników robiąc przy tym dziubek, przechylając główkę w boczek i udając zatroskanie.

 117. Ja kredytu nie biorę.Sprzedaje ziemię na wsi i kupuje gadżety wyborcze za 100 000 złotych -tablety, komórki i gry komputerowe gdzie głównym rozgrywającym będę JA:). Będę się uśmiechał z ekranów i obiecywał "gruszki na wierzbie"(hahaha) ,a podczas gier będę zwalczał i niszczył po kolei politycznych przeciwników.I jeszcze jak sprzedam kurniki to uruchomię TV lokalną "Dębowy żołądz"

 118. [quote]Zastanów się czy ten podział byłby akceptowany przez pozostałych mieszkańców gminy ?[/quote]

  [b]A dlaczego nie zastanawia cie, że nie ten obecny nie jest akceptowany przez mieszkańców gminy zwłaszcza centrum miasta i Porąb? Czy to jacyś gorsi mieszkańcy??? Właśnie wychodzi na jaw ta filozofia, że miasto można zadać każdą krzywdę i nie przejmować się ludźmi z miasta, ale gdy te same działania podjęto by wobec "pozostałych mieszkańców gminy" wówczas zaczyna się zadawanie pytań i troska "że oni mogą tego niezaakceptować"… [/b]

 119. Brawo !
  Jak miał być akceptowany jak ?
  Większość tych ludzi nawet nie wie o co "oni tam się kłócą", kto niby miał nam/im wytłumaczyć ?
  Te suche informacje na tablicy, czy te konsultacje , które się odbyły ?
  Jedna wielka "farsa" !
  Brawo !

 120. czy ktoś ma ziemniaki do sprzedania ,tak z worek potrzebuję na zimę. Ale coby te kartofle nie były sypane nawozem. Przepraszam Państwa ze nie na temat lecz sprawa jest poważna dla mnie.

 121. jaką krzywdę dla miasta ? miało i ma 9 mandatów,tak wychodzi z wyliczeń , które sa wytycznymi ustawodawcy, a nie wyobrażam sobie okręgu dz. Dęba z sołectwem , całkowite oderwanie od rzeczywistości

 122. [quote]jaką krzywdę dla miasta ? [/quote]

  Z 7 mandatów w centrum miasta jest 6 mandatów. Jak radni z tej części miasta mogli poprzeć coś takiego?????

 123. z kodeksu wyborczego ….
  Co do zasady nie powinno się tworzyć okręgów wyborczych składających się
  z jednostki pomocniczej gminy i części innej jednostki pomocniczej gminy, niegraniczących ze sobą jednostek pomocniczych, jednostki pomocniczej gminy i części miasta … itd

 124. Dlaczego przytoczyłeś tylko fragment tego postanowienia kodeksu? W dalszej części zdania są wyjątki od tej zasady. Jednostki pomocnicze i części miasta można łączyć, jeśli pozwoli to zachować podobną liczbę wyborców w okręgu, czyli można zgodnie z prawem łączyć np. sołectwo z częścią miasta albo dwa osiedla w mieście, albo osiedle i część miasta. Dlaczego próbujesz manipulować?

  Propozycja Ratusza była skonstruowana jak najbardziej zgodnie z prawem, a została utrącona z przyczyn politycznych.

 125. :PJestem mieszkańcem ul.Leśnej (Majsterska)z aktem własności i poparłem podpisem stan funkcjonujacy od okresu przedwojennego a polityczne zapędy spadochroniarzy jak p.Lubera i jej Ratusz mam głeboko w d..pie.

 126. Gratulacje dla radnego JANA ,jestes wielki bo wywalczyles dwa mandaty,a radni ratusza to widac ze przy tobie to malutkie pikusie umiejace tylko rozrabiac:|

 127. Jasiu wie co robi,jeden mandat w następnych wyborach jest jego, choć nie mgr. ale tym z tytułem magistra i inżyniera z "Ratusza" pokazał co to długoletnie doświadczenie w radzie.
  Oj zachwiało Ratuszem jak po trzęsieniu ziemi,nie tylko trzeba umieć opisywać innych, słusznie czy mniej słusznie ale trzeba umieć walczyć o swoje.Tego im brakuje.
  Mówią tak na wsi że ta krowa co dużo ryczy ro mało mleka daje.

 128. Jedną swoją dojną krowę – czyli miasto – właśnie wykańczacie, a druga – Unia Europejska – właśnie zdechła (budżet Unii…). Za parę lat obudzicie się z ręką w nocniku i trzeba będzie te place zabaw i remizy zaorać pod kapustę i ziemniaki.

  Miałeś, chamie, złoty róg,
  miałeś, chamie, czapkę z piór:
  czapkę wicher niesie,
  róg huka po lesie,
  ostał ci się ino sznur

  Miejscy radni z Naszego Samorządu: Gazda, Mroczek itd. przyłożyli do tego rękę i tylko podcięli gałąź, na której siedzą, nie wiem jak teraz będą mogli patrzeć w oczy ludziom, których mijają na ulicy.

 129. masz racje # 184 magistry to jeden od drugiego coraz glupsze sa ,posluchaj na miescie co chcieli zrobic z Lesna aby sie tylko dopchac do koryta ale sie im to nie udalo, podobno dzieki jednemu radnemu z miasta ,dlatego teraz na niego ujadaja wiecej jak na Burmistrza

 130. Do bolek z 11:10
  Mam wątpliwości czy jesteś aż tak starym mieszkańcem ul. Leśnej, ponieważ – jako stary mieszkaniec – wiedział byś; że mieszkańcy ulicy Leśnej chodzili po zakupy na Osiedle,
  a wracali z zakupami na Majsterskie a nie na Majsterską.
  Określenie Pod Kinem, Majsterskie, Osiedle, dotyczyło części miejscowości
  Dęba – Osiedle z czasów przed uzyskaniem praw miejskich.
  Zarzucając komuś spadochroniarstwo, popatrz na datę w ten swój akt własności
  i wytrzep słomę z butów bo jeszcze jej dużo zostało.

 131. [quote] słusznie czy mniej słusznie ale trzeba umieć walczyć o swoje.Tego im brakuje.[/quote]

  Flis jako osobnik władzy ma większość i tyle. Niczego nie wywalczył, bo zbudowanie zdania w języku polskim sprawia mu wiele trudności. Ten sam Flis głosował za podwyżkami cen wody.

 132. Wybory na burmistrza to wybory bezpośrednie więc wystarczy aby Ratusz przekonał większość wyborców do swojej kandydatki i "zły' Ordon odejdzie bez mieszania ul.Leśną i jej mieszkańcami.Jest tylko jeden problem – trzeba być lepszym.

 133. Brak poparcia w sołectwach,miejski narcyzm,zgranie wśród wyborców, totalna walka z każdym o odmiennych poglądach {np.ul.Leśna},męcząca kłótliwość,emerytowani politycznie mentorzy , wszystko to słabo wróży .

 134. Co to za info- forum gdzie90% wpisów to permanentna krytyka burmistrza i wszystkich radnych poza przenajświędszym w swej nieomylności Ratusikiem.

 135. Panie Sudoł nic Pan nie robisz dla NDęby tylko" żresz "Pan nasze podatki i pierdzisz w stołek.Rusz **** człowieku na ciebie głosowałem a teraz mi wstyd

 136. tyle piania i jątrzenia :(
  Popatrzcie jak reaguje opozycja za miedzą w sprawie jow
  Jakoś ujęcie się za mieszkańcami wsi nie wpływa negatywnie na miasto, wręcz przeciwnie.
  widać różnicę klas!

 137. #199 ja nie popieram jakiegoś" Ratusza "dla mnie sama nazwa jest głupia . Stwierdzam fakt Sudoł nie zrobił dla Nowej Dęby nic- z własnej inicjatywy-
  no chyba ze mu kazali coś zrobić.

 138. Młode wilczki już rozpoczeły kampanię samorządową.W każdym artykule jest zły ORDON,SUDOŁ zwykli radni jak FLIS,SKIMINA i wszyscy pozostali poza RATUSZEM. Może zaczniemy ujawniać głęboko zakonspirowane dokonania" ratuszowych" radnych .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here