Kryzys demograficzny w Nowej Dębie. Boom budowlany w… Cmolasie

52


W ostatnich „Naszych Sprawach” pojawił się artykuł pt: „Rodzi się nas coraz mniej” informujący o kryzysie demograficznym jaki nawiedził naszą Gminę. – Bez systemowych rozwiązań próby wspomagania rodzin wieloletnich przez samorządy lokalne, nie przyniosą koniecznych rezultatów – tłumaczy się Wiesław Ordon. Szkoda, że to nie prawda, na co wskazują przykłady innych samorządów.

 Bezradność burmistrza i jego ekipy w powstrzymaniu wymierania naszego miasta i gminy jest widoczna gołym okiem. Wedle przedstawionych statystyk Nową Dębę zamieszkuje 19 626 mieszkańców. Są to jednak puste liczby, które nie odzwierciedlają smutnej rzeczywistości. Ile nas jest naprawdę pokazują tzw. deklaracje śmieciowe. Na dzień 4 lutego 2014 roku odbiorem śmieci objętych jest 14 129 mieszkańców ! ! !

 W Dębie się nie da, ale da się w … Cmolasie

 Burmistrz Wiesław Ordon – jak to miewa w zwyczaju – winą za sytuację obarcza innych. W tym przypadku odpowiedzialny jest… rząd. Owszem, w tych tłumaczeniach jest dużo racji. Warto jednak zadać pytanie, dlaczego nowodębskie władze lokalne odnoszą na tym odcinku ogromną porażkę? . Pytanie to jest tym bardziej zasadne w sytuacji gdy oddalony o kilkanaście kilometrów Cmolas (funkcjonujący przecież w tym samym systemie co Nowa Dęba) przeżywa prawdziwy BOOM BUDOWLANY !

boomwcmolasie

Źródło: Kolbuszowa24.pl

W Cmolasie jak widać się da, i to bez – jak to określa burmistrz Wiesław Ordon – „systemowych rozwiązań”. Trzeba jednak nad tym pracować, a nie szukać „pijarowskich” wymówek.

52 KOMENTARZE

  • Ordon i Żołądź (duet wyjątkowych majsterkowiczów) nie nadają się nawet na sołtysów Tarnowskiej Woli.

 1. Wiesio z Zygmuncikiem zawsze znajdą wyjaśnienie dla porażek jakimi częstują nasze miasto. Albo winny inspektor, albo winny jakiś urzędnik, albo winny rząd. Wiesław zawsze czysty ale jednocześnie wszystkie zasługi jego. I żeby jakiś Cmolas się rozwijał a Dęba umierała… Więcej milionów w planty wpakuj Ordonie i Żołędziu! Więcej fuszerek, a na bank będzie lepiej!

 2. domki rosną bo ludze w USA i w Anglii zapier… a nie mieszkają buduja bo jak im chynie w UK lub USA do do PL wróca i trzeba bedzie utrzymywać z zasiłków ot demografia razcej demagogia panie „Ost…o”

 3. A dębianie też za granico ale jakoś kasy na domki tutaj nie ślą. Wiadomo… nikt normalny nie chcę płacić podatków by Ordonobud – Żołexpol wydał te kasy na jakieś gnioty i fuszerki.

  • Święta prawda. A w „Naszych sprawach” się chwalą, że nagrodzili statuetką wykonawcę Domu kultury. Nazwisko Andrusiewicz, czy to nie rodzina pewnego urzędnika???

 4. Wójt Cmolasu przygotował gminne tereny pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne i chwała mu za to. Nasz burmistrz tego nie robi i aby wybudować dom trzeba ziemię kupić od prywatnych właścicieli.

  Jest różnica?

  • Taaa,burmistrz przygotuje działki.I odda Ci je za friko.Uzbrojony teren sporo kosztuje,w grę wchodzi cena 4-5.5 tyś za ar.Anonim podał rozsądną cenę 3200 zł za ar lecz wyglada na to że to działki nieuzbrojone i chyba trzeba całe 2.5 ha odrolnić.

  • Wydał na planty 5000000000 zł, a działek dalej brak. Nikt młody tu nie zostanie – nie ma mieszkania, nie ma pracy.

  • Oooo.to już cena rozbudowy plant urosła do pięciu miliardów.Faktycznie,drogo.Nieważne co pisać byle doebać obecnej ekipie rządzącej miestem i gminą.TAKTYKA DOBRA,PROBLEM TYLKO ŻE JUŻ ZNUDZIŁA SIĘ WIĘKSZOŚCI MIESZKAŃCÓW.

 5. Jak ma być w debie dobrze , tu sie inwestuje w planty, remontuje remontowane chodniki. Jak by burmistrz zobaczył ile młodych ludzi szuka mieszkań do wynajęcia,i pomyślał to by blok wybudował anie planty. Co za tym idzie przecież nikt nie będzie się gniótł na 50 metrach z ojcami rodzeństwem i swoją rodziną. Proste jak drut nie ma mieszkań nie ma dzieci.

 6. Panie Ostapko tylko czekać jak Ratusz będzie działał jak Pani Lubera to gratulacje. Liceum do likwidacji dla a na słynnym portalu Nowo Dębskim cisza czyżby jakaś stronniczość

  • Liceum jest najlepsze w powiecie i jako jedyne ma nadmiar chętnych i tego jaj widać Luberowej zazdroszczą. Nie wiadomo co Ordon z Żołędziem i Sudołem knują w sprawie technikum bo różnie gada się na mieście…. Panie Oron widać jak zmarnowaliście lata władzy. Gratulacje, dzięki wam likwidacja praw miejskich szkół i miejsc pracy plus gigantyczne długi. Co wyście narobili??? Bójta się Boga. Mam nadzieję że bekniecie za to. Podobno Ordon z Sudołem już myślą jak „zagospodarować” szpital. Już znajomi dostają posadki (żona dyrektora) a jak się szpitale zamienią w prywatne spółki to… ehhh.

   CMOLAS SIĘ ROZWIJA A DĘBA UPADA. WIWAT ORDON! WIWAT ŻOŁĄDŹ!

  • Liceum może i jeszcze jest najlepsze w powiecie, choć głownie z powodu słabszej dyspozycji konkurencji, ale to, niestety, już niedługo się zmieni. W ogóle natomiast nie rozumiem skąd informacja o nadmiarze chętnych. Skończyły się czasy kiedy była jakakolwiek selekcja, teraz przyjmuje się wszystkich jak leci, bez względu na wyniki czy zachowanie. Szkoła trzyma się już tylko na opinii i pracy niektórych nauczycieli, na pewno nie ma w tym zasługi pani Lubery. Jeśli podobnie stanie się z gminą po potencjalnym objęciu przez nią fotela burmistrza, to gmina poleci po równi pochyłej. Ale może w szkole coś się zmieni.

 7. BUHAHAHAH! ALE MATA SOŁTYSA W TEJ DĘBIE. PLANT NIE POTRAFI ZROBIĆ, BAJORA TEŻ NIE. KREDYTÓW NABRAŁ, DŁUGÓW NAROBIŁ. WSZĘDZIE KICZ I FUSZERKA. LUDZI NIE MA. SAME STARE DEWOTKI NIC NIE ROZUMIEJĄCE ŻE DĘBY JUŻ NIE MA. TO ŻE KOLBUSZOWA Z KTÓREJ DĘBA ZAWSZE ZIAŁA WAS WYPRZEDZIŁA WIADOMO OD DAWNA. ALE ŻE CMOLAS JEST LEPSZY???? BUHAHAHAHA. A WASZ SOŁTYS OPOWIADA ANDRONY ŻE NIC SIĘ NIE DA ZRIBIĆ HAHAHAH. NIECH WEŹMIE JESZCZE JEDEN KREDYT I JESZCZE RAZ PLANTY ZROBI HAHAHA

 8. O jednym zapmomnieliscie wspomniec: W Cmolasie kazdy ojciec tych nowo-narodzonych dzieci pracuje za granica we francji lub USA na budowie i sle pieniazki do zony w Polsce. W przeciwnym razie nigdy by te domki nie powstaly bo ludzie nie mieliby za co ich wybudowac, a o zakladaniu rodzin juz nie wspomne.

  • Weźcie się ludzie za robotę, zacznijcie się wreszcie uczyć, a nie zwalajcie swoje lenistwo i nieróbstwo na nauczycieli. Jeśli to dla Was zbyt trudne , to do zawodówki i już. Nauczyciel to taki sam człowiek jak lekarz, urzędnik, ksiądz czy inny fachowiec. Wszyscy są super w tym co robią??? Szczerze wątpię.

  • Po co komu dobry biolog, jak się organizuje wyjazdy na Politechnikę i Uniwersytety? Może oni biologii nauczą?
   Po co w szkole zajęcia z w-fu jak klasa wojskowa jest już wystarczającą reklamą?
   Po co dyrekcja sprawująca władzę faktyczną w szkole, jak można sobie zrobić zdjęcia w laboratoriach Politechniki i w ten sposób rozreklamować siebie i „swoje” genialne pomysły i inicjatywy?

   Cóż, jakby nie było reklama dźwignią handlu, więc kto będzie sobie głowę zawracał szczegółami.

 9. Za rok będą działki pod budowę do sprzedaży na os.Północ.
  Wykupi je Rusinów, Pietropole i Trzusowa Ścieżka ,oni mają pieniądze a wy nadal będziecie psioczyć że burmistrz o was nie dba.
  Zakasać rękawy i do roboty a nie biadolić i czekać na „Gminną mannę z nieba” wysiadując na ławeczkach przed blokami obrabiając innych.
  Komuna już nie wróci, wtedy mieliście jak w biblijnym Edenie.

 10. Ojcowie dębskich dzieci też pracują poza granicami bo w Ordonolandii praca jest ale dla „swoich”. I jakoś domków w Dębie nie budują bo nie chcą tu wracać by spłacać Ordonowe długi

  • Dla swoich i to z poza gminy, niestety. Brawo burmiszczu, mam nadzieję, że reszta ludzi, która tu została już na pana nie zagłosuje, bo po co?

 11. NIE NA DZIECI W SZKOŁACH BO NIE MA LUDZI W DĘBIE. DĘBA PO 8 LATACH ORDONA OPUSTOSZAŁA I STAJE SIĘ GORSZA NIŻ CMOLAS. BRAWO ORDON. KTO SPŁACI DŁUGI ORDONA????? SKORO LUDZI NIR MA.

 12. W Gminie Debica właśnie trwa uzbrajanie 20 hektarów specjalnej podstrefy ekonomicznej dla przyszłych inwestorów ,a u nas wywalili kase na planty!!!!

 13. Żeby spłacić długi Ordona, to każdy mieszkaniec gminy musiałby wpłacić ponad 1400 zł. ( 20 mln podzielić przez 14 129 mieszkańców )
  Kto pierwszy ???

  • Ordona takim wyborem nie ukażesz. Jemu gruba kasa będzie wpływać na konto a my będziemy go utrzymywać. Trzeba ich pogonić na bezrobocie. Bo jak wylecą z urzędu to przecież nikt normalny ich nie zatrudni.

 14. No nie wiem, kto ma lepiej. Tam wójt tylko przygotował działki pod budowę, ale budować muszą sami mieszkańcy. A u nas przecież burmistrz obiecał zbudować mieszkańcom blok mieszkalny, albo i osiedle.

  • Noooo.. 8 lat rzadzi i od 8 chce. Tylko jakos mu to nie wychodzi. Czas wybrać kogoś kto będzie robił a nie obiecywał. Pozatym jak Ordon z Żołędziem i inspektorem nadzoru powtórzą na bloku osiągnięcia z zalewu i plant to będzie jak w alternatywy 4. Strop sie ludziom na głowy może zawalić.

  • Jak burmistrz Nowej Dęby może być tak nieudolny? Czy burmistrz wie, że w Cmolasie się osiedlają a w Dębie nie? Czy Ordon ma wszystkich za idiotów? Niech się weźmie do roboty zanim to miasto się wyludni i zostaniemy mniejszą wiochą niż Cmolas. Miliony wydawane w błoto i fuszerki nic nie pomogą. Kto spłaci te ordonowe długi jak miasto opustoszeje?

  • To tylko Żołądź mógł napisać takie brednie „Totalne tendencyjne bzdury”, problem jest właśnie w tym Panie Burmistrzu Żołądź że dzięki waszym rządom NIKT TYCH DZIAŁEK NIE KUPUJE I NIE BUDUJE DOMÓW! Tak trudno zrozumieć gdzie jest przyczyna a gdzie skutek? Tym bardziej się nie nadajecie.

 15. Bo RKL-e to pracowici i zaradni ludzie , gdyby nie oni i ich biznesy i biznesiki w Dębskim grajdole nie było by wiele sklepów i usług.
  Dębski grajdól z małymi wyjątkami cechuje się rządaniowością , nieróbstwem , małym cwaniactwem typowym dla miasteczek pięcioblokowych ,wiecznym narzekaniem , obarczaniem za wszystkie nieszczęścia kogoś byle nie siebie , a zakładać firmy , pracować , a nie piwko , telewizor i używany ciuchland …

  • Dębski grajdół tworzą wraz ze swoimi dziećmi okoliczne ludki(też RKL), którzy po przeprowadzce do bloków i pracy na Zakładach Met. zatracili trzeżwe(niektórzy) spojrzenie na życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here