Ks. Isakowicz-Zaleski: To nie koniec rozlewu krwi na Ukrainie

18

Po raz drugi gościliśmy w Nowej Dębie księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Tematem spotkania było ludobójstwo wołyńskie oraz bieżąca sytuacja na Ukrainie.

Ksiądz Tadeusz gości w Nowej Dębie po raz drugi. Ze spotkania jakie odbyło się 2011 roku pamiętam iż ksiądz przewidywał iż targana wewnętrzymi konfliktami Ukraina rozpadnie się. Dzisiaj wiemy, że były to słowa prorocze – mówił witając szacownego gościa organizator spotkania Marek Ostapko.

Wprawdzie planowanym tematem spotkania miał być wykład o charakterze historycznym, opisujący krzywdy jakie wyrządzili ukraińscy faszyści naszym rodakom na Wołyniu, jednak temat szybko zszedł na sprawy bieżące.

Zdaniem księdza Taduesza Isakowicza-Zaleskiego kryzys Ukraiński wchodzi w kolejną fazę. Rywalizujące kliki oligarchów będą walczyć między sobą o pieniądze i wpływy co może zakończyć się jeszcze większym rozlewem krwi. Odczuwające coraz większą biedę społeczeństwo ukraińskie będzie gotowe do kolejnych wystąpień przeciwko władzy. Ks. Tadeusz na podstawie swoich spotkań z mieszkańcami i samorządowcami wschodnich terenów Rzeczpospolitej relacjonował iż wyrażają oni uzasadnioną obawę, że w wyniku dalszego postępu kryzysu na Ukrainie, nasz kraj czeka uderzenie fali uchodźców na które to uderzenie Polska nie jest dostatecznie przygotowana. Odpowiadając na pytanie dotyczące ewentualnej eskalacji działań zbrojnych ze strony Rosji w kierunku Polski, stwierdził iż na chwilę obecną ten scenariusz jest odległy.

W trakcie spotkania można było nabyć książki autorstwa księdza, a każdy z przybyłych mieszkańców otrzymał pamiątkowy kalendarz.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie PRZYJAZNY SAMORZĄD. Spotkanie odbyło się bez wsparcia ze środków Gminy Nowa Dęba oraz bez wsparcia ze strony Samorządowego Ośrodka Kultury. Za udostępnienie sali, serdecznie podziękowania kierujemy w stronę Hotelu Szypowski.

OSOBY ZAINTERESOWANE ZDJĘCIEM GRUPOWYM W DOBREJ JAKOŚCI PROSIMY O KONTAKT NA is.przyjaznysamorzad@gmail.com

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

18 KOMENTARZE

  • Od Histori mamy Historykow,co to za ksiadz ktory tylko jatrzy,co to za ksiadz ktoremu jest obce milosierdzie Boze,co to za ksiadz ktory nic nie slyszal o przebaczaniu blizniemu tylko rozdrapuje zaslepione rany , moim zdaniem to prowokator

  • edit:’moim zdaniem to prowokator’. Widze poznal swoj swego.

   Historycy do historii,
   Pracownicy do pracy
   Pasta do zebow,
   studenci do nauki,
   tacy jedni… na Madagaskar
   itd
   Zakladam, ze nie pamietasz tamtych czasow.Zadziwia mnie nieustannie jak na przestrzeni lat powtarzaja sie te same glupawe powiedzonka powielane przez rownie glupawych komentatorow rzeczywistosci. Parafrazujac Twoj wypowiedz: Wszystkie trole i lemingi do … infonowadeba.
   A wracajac do tematu spotkania. Nie jestes w stanie ogarnac tych spraw, to odposc. Pozwol innym 'nie-historykom’ poszerzac swoja wiedze, a przy okazji zachowac pamiec o wydarzeniach, ktore w jakims tam stopniu okraslaja rowniez i Twoja tozszmosc.

  • @Anonim,rany to mogą się zabliźnić lub zasklepić.Ty za to „zaślepiony” jesteś własną głupotą.Słyszałeś że gdzieś dzwonią lecz nie wiesz gdzie.Durniu,te rany zadane przez ukraińskich zwyrodnialców nigdy się nie zagoją.Można przebaczyć,zapomnieć nie wolno.

 1. Więcej takich spotkań proszę.
  A swoją drogą, czy Stowarzyszenie z Tarnowskiej Woli” Ługi ” samo się finansuje, czy wspiera je urząd + burmistrz????

 2. Kolegom prelekcje robic aby składki za świadczenia których udzielają były dostępne na każda kieszeń i żyć jak ślubowali a nie opływać w dobrobycie i zawsze mało

 3. I po co i dla kogo Ostapko sprowadza Zalewskiego ? Dla paru osób nie będących w temacie ? Ukraińcy od wieków byli bandziorami i takimi na wieki pozostaną. Raz Stalin dał im nauczkę Polacy nigdy im nie powinni wybaczyć zbrodni ludobójstwa. Nie wiem co to za uchożcy i dlaczego zagnieżdżają sie w Polsce. Nie mają wschodniej Ukrainy od Kijowa po Lwów ?

 4. Aż przykro czytać tych komentarzy. Ci dyskutanci, to są analfabeci polityczni, a dzisiaj być analfabetą politycznym, to jest to samo, co żyć w czasach,gdy pradziadkowie wołami i sochami uprawiali pola.
  Osobiście, nie dziwię się tej młodzieży, że tak pisze. Przecież IPN – obsadzony przez Ukraińców – wprowadził do szkół tzw. „TEKI” edukacyjne ukraińskiego nacjonalisty dr Grzegorza Motyki, w których wybiela zbrodnie, dokonane przez UPA, a podnosi „bohaterstwo” tych zbrodniarzy z UPA. Załączam link do tajnej uchwały OUN z 22 czerwca 1990 r. Przeczytajcie ją, to może coś zrozumiecie z tych spraw. http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html
  Niżej link do innego artykułu,który proponuję otworzyć i poczytać..

  http://www.fronda.pl/blogi/nie-jestesmy-z-tego-swiata/cala-prawda-o-odrodzeniu-upa,40062.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here