Ksiądz dr Michał Bajcar odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę

0

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał ordery i odznaczenia osobom zasłużonym w pielęgnowaniu duchowego i kulturowego dziedzictwa Polski na Wschodzie. Podczas spotkania w Belwederze, w imieniu Prezydenta RP, aktu dekoracji dokonał minister Adam Kwiatkowski – Sekretarz Stanu, Szef Gabinetu Prezydenta RP.  Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej został odznaczony ks. dr Michał Bajcar.

BAJCAR Michał, syn Franciszka, urodzony Hałuszczyńce (obw. Tarnopolski), 27.07.1962 r.  Święcenia kapłańskie przyjął w 1994 roku w Rzymie, gdzie studiował prawo kanoniczne. W 1998 roku został notariuszem Kurii we Lwowie. W latach 1998-2003 był wykładowcą w Gródku (teren dzisiejszej Ukrainy) gdzie pełnił funkcje proboszcza. W 2002 roku został audytorem i sędzią w sądzie biskupim w Tarnowie a od 2004 roku jest sędzią sądu Arcybiskupiego we Lwowie.

Społeczności nowodębskiej znany jest ze współpracy z nowodębską młodzieżą która organizuje cykliczne zbiórki żywności dla Polaków na Ukrainie. To właśnie pomoc i zaangażowanie księdza dra Michała Bajcara po wschodniej stronie naszej granicy pozwala na sprawne przeprowadzenie akcji. Księdzu Michałowi serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia: Kancelaria Prezydenta / prezydent.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here