Kto i kiedy obserwuje monitoring miejski?

32

2013-08-18

Na nowodębskich ulicach pojawiło się pięć nowych kamer będących elementem sytsemu monitoringu miejskiego. Obraz będzie obserwowany przez Straż Miejską ale tylko w momencie wykonywania przez strażników pracy biurowej. W dniach i godzinach wolnych od pracy obserwacja nie będzie prowadzona…

Stan kadrowy straży miejskiej w chwili obecnej nie daje możliwości obsługi monitoringu wizyjnego w sposób permanentny (tzn. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – informuje burmistrz Wiesław Ordon. – Obraz obserwowany jest przez strażników miejskich w czasie wykonywania pracy biurowej. Zapisywany jest on na dysku twardym rejestratora i w razie konieczności istnieje możliwość odtworzenia zapisanego materiału – dodaje.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w okolicznych miastach które posiadają monitoring jest on obserwowany 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nowodębska Straż Miejska pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 do 23:00 oraz w sobotę od 23:00 do 7:00 w niedzielę. Tak więc jeżeli hipotetycznie w poniedziałek o północy wydarzy się coś złego dopiero na drugi dzień będzie można odtworzyć przebieg zdarzenia i rozpocząć poszukiwania sprawców.

Obraz z monitoringu (w czasie rzeczywistym) nie będzie przesyłany do nowodębskiego komisariatu. Policjanci będą mogli spoglądać w monitoring w siedzibie straży miejskiej, a nagrania archiwalne – jeżeli zajdzie taka potrzeba – będą im udostępniane na wniosek.

Chcieliśmy zaprezentować Państwu obraz z monitoringu na www.infonowadeba.pl jednak mimo próśb nie otrzymaliśmy z Urzędu Miasta w/w materiału. Poniżej prezentujemy testowy zrzut, który został zamieszczony na profilu firmy HLG na portalu Facebook:

Źródło: Print Screen z https://www.facebook.com/hlgspzoo

Kamery zostały zamontowane w następujących miejscach:
– Leśna/Mickiewicza – kamera nr 1;
– 1-go Maja/Mickiewicza – kamera nr 2;
– Al. Zwycięstwa – kamera nr 3;
– Żeromskiego i Kościuszki – kamera nr 4 i 5.

Wartość zadania to 67 896 zł.


/rek

32 KOMENTARZE

 1. Brawo Straż Miejska ! Brawo Panowie Burmistrzowie!
  Pomysł REWELKA !
  Zastanawiam się czy te wszystkie gadżety w które doposażona jest Straż Miejska wystarczą do prawidłowego funkcjonowania tejże formacji ? Może warto by było zrealizować projekt BPNNR ?
  Brać Pieniądze Nic Nie Robiąc
  A słowa Pana Burmistrza to jest jedna wielka kompromitacja :
  [i]Obraz obserwowany jest przez strażników miejskich w czasie wykonywania pracy biurowej.[/i]
  LUDZIE !!!
  To dopiero kpiny sobie z nas robią !!!

 2. Już dawno byłem za rozwiązaniem tych darmozjadów bo oni poza nabijaniem kasy gminnej za pomocą fotoradaru nic innego nie robią.
  Kolejna trafiona inwestycja i kolejny obraz jak pracują darmozjady.
  Rozwiązać Darmozjadów (czyt. Straż Miejską !!!)

 3. Jestem za wydluzeniem pracy i stanu strazy do 24 godzin i w Soboty oraz Niedziele , poprzez monitoring zostali zatrzymani w poniedzialek podpalacze smietnikow

 4. Nie bardzo rozumiem w czym redaktor ma problem? W tym że po 10 godz komuś pokaże się że popełnił wykroczenie? Przecież i tak nagrywane jest 24 godz na dobę a później odtwarzane i ścigane wykroczenie.
  Co ma na celu ten "artykuł"?
  Raz pan poseł Ostapko jest za zniesiem straży miejskiej raz pisze że za mało pracują? Panie pośle O CO PANU CHODZI?

 5. [b]Niech stroż mniejska zapewni nam hybrydowy nokto-termowizyjny podgląd na obejściu Ordona oraz Saneckiego 24h / online.

  W ramach certyfikacji "Przejrzysta gmina" będziemy wiedzieli kto, kiedy i na jakich blachach ich odwiedza.[/b]

 6. Dać monitoring policji, straż miejską pogonić.
  Ale obecny burmistrz – fan i miłośnik straży – tego nie zrobi. Więc pogonić i jego.

 7. [b]"…. W dniach i godzinach wolnych od pracy obserwacja nie będzie prowadzona…"

  Czyli wtedy gdy najwięcej potencjalnych przestępców "pracuje", albo gdy panoszą się bandy rozpitej młodzieżówki. Ponoć te kamery miały być dla bezpieczeństwa…. Tylko czyjego? Straszników Miejskich czy obywateli ? Obywatelu "burmiszczu", może już czas oddać stołek komuś bardziej rozgarniętemu? [/b]

 8. [img]http://www.echodnia.eu/apps/chart.dll/tinystat?Labels=%22Tak%22%2C%20%22Nie%22%2C%20%22Nie%20mam%20zdania%22&Values=23,186,14&Width=280&Height=120&3D=0&Colors=10D1FF,10D1FF,10D1FF[/img]

 9. @Miki Mouse – monitoring jest skuteczny jeśli można "in real" monitorować i REAGOWAĆ.
  -Stan kadrowy straży miejskiej w chwili obecnej nie daje możliwości obsługi monitoringu wizyjnego w sposób permanentny (tzn. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku
  Przyjąć Trzech strażników i po kłopocie :)
  I statystyki zatrudnienia wzrosną :D:D

 10. Pan "Poseł" Ostapko jest za rozwiązaniem straży miejskiej ale póki u władzy będzie Wiesław Ordon i jego radni to straż miejska w Nowej Dębie. A skoro straż bierze kase za swoje jestestwo to niech pracuje.
  A tekst odpowiada na pytanie z tematu. Wielu ludzi to interesuje. Mnie także.

 11. Kolejny durny artykuł z niewiadomą intencją. O co chodzi autorowi? Czy należy zwiększyć liczbę strażników żeby mogli siedzieć i gapić się w monitor? (Ja się pytam po co?) Czy wymusić na Policji żeby ktoś siedział i gapił się 24h/dobę w monitor i czekał czy się coś zdarzy czy nie? Z góry wiadomo że nie realne bo Policja zlikwidowała etaty dyżurnych.
  Bezwzględnie popieram monitoring, bo jest po to żeby w razie potrzeby móc przeglądać kto się po mieście włóczył w dniu zdarzenia. Najlepszy przykład, że taki wystarczy i jest skuteczny to wykrycie podpalaczy śmietników.
  Ja się tylko zastanawiam dlaczego czepia się burmistrza za dobrą inicjatywę a nikt nie pisze o durniach palących śmietniki, wyrywających płyty chodnikowe itp. Widocznie to radnego nie boli. A może to jego kumlpe?

 12. Ja już od kilku miesięcy mam zamontowaną ukrytą kamerę w kielni którą nagrywam i rozprowadzam po sieci wszelkiego rodzaju wykroczenia moherów śmiecących i pijących 100 przed mszą.Jak Boga kocham.I kaska do kielni leci:)Bujta się moherowe berety.Satan

 13. Do tych co czepiają sie tematu artykułu.
  Masz iformacje o tym kto i kiedy będzie miał dostęp do monitoringu i tyle. Rozumiem, że jeden z drugim wiedziałeś to wcześniej bo wyczytałeś z chmur. Każdy tekst w taki sposób można zanegować: o sztandarze OSP w Alfredówce, o ćwiczeniach wojskowych. Nie podoba się to nie czytaj. Przecież nie musisz.

  Dla mnie poroniony pomysł, że policja nie ma dostępu do kamer u siebie. Tak trudno w dzisiejszych czasach przesłać obraz z kompa do kompa?

 14. [quote]Dla mnie poroniony pomysł, że policja nie ma dostępu do kamer u siebie. Tak trudno w dzisiejszych czasach przesłać obraz z kompa do kompa?[/quote]
  Nie ma z tym problemu lecz….nie potrafisz czytać między wierszami .Pomyśl,przeczytaj jeszcze raz a zrozumiesz.Abyś zrozumiał,podpowiadam ;)
  [quote]-Stan kadrowy straży miejskiej w chwili obecnej nie daje możliwości obsługi monitoringu wizyjnego w sposób permanentny (tzn. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – informuje burmistrz Wiesław Ordon. [/quote]

 15. straz miejska jest tam gdzie jej niepotrzeba ,kare ci dadza za złe parkowanie za chandel na chodniku , a tam gdzie sie dewastuje nowo wybudowane obiekty to ich nie obchodzi ,na co nam taka straz ?

 16. Droga Redakcjo Infonowadeba.pl ,
  Proszę na łamach portalu infonowadeba.pl zadać panu burmistrzowi pytanie, Ile czasu zajmuje pracownikom straży miejskiej praca biurowa ? czyli … cytuję :[i]Obraz obserwowany jest przez strażników miejskich w czasie wykonywania pracy biurowej.[/i]
  Chcielibyśmy my mieszkańcy miasta wiedzieć jak bezpieczne jest nasze miasto i my sami w związku z tym monitoringiem i pracą przy nim samym.
  Prosimy o odpowiedź.
  Mieszkaniec

 17. [b]Jeśli ktoś Cię pobije na plantach o 2 w nocy i będziesz leżał nieprzytomny, to co Ci pomoże nagrywanie 24 h, a później odtwarzanie? Nic! Sprawców będą szukać na drugi dzień, a Ty możesz już nie żyć.
  Jeśli widziałaby to policja na monitoringu, to od razu wysyłana jest do Ciebie karetka i przyjeżdża także policja.
  Rozumiesz o co chodzi człowieku?[/b]

 18. [b]Jaki problem?Rozwiązać straż miejską,monitoring podłączyć na stałe dyżurnemu policji i po kłopocie.Jak na razie to nasi miejscko-wiejscy strażnicy patrzą…….w monitor fotoradaru.Jak myślicie?Burmistrz urżnie łeb kurze znoszącej złote jajka?[/b]

 19. to prawda komisariat zamknięty na cztery zamki nie ma tam nikogo są tylko jakieś przyciski na scianie dlatego dobrze że jest monitoring w Straży Miejskiej

 20. to co z tym referendum za odwołaniem burmistrza razem z tymi darmozjadami? jakoś ten temat chyba przycichł… proszę o jakieś informacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here