Sportowcy z Nowej Dęby na Forum Ekonomicznym w Krynicy

37

09.09.2012r.


W dniach 7-9 września w Krynicy Zdrój odbywał się Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego-największa impreza biegowa w Polsce. W ciągu 3 dni festiwalowych zawodnicy rywalizowali w 20 biegach na dystansach od 1 do 100 km.

Świetna organizacja jak i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe przyciągnęły na start blisko 6 tysiecy biegaczy z 18 krajów wśród których znaleźli się zarówno sportowcy wyczynowo uprawiający sport jak i amatorzy biegający dla zdrowia i własnej satysfakcji. Swoją reprezentację w Krynicy złożoną z najmłodszych zawodników sekcji lekkiej atletyki miała również Nowa Dęba.

W pierwszym dniu zawodów czyli w piątek Sylwia Bąba,Marianna Mangione, Arkadiusz Urbaniak oraz Szymon Zięba rywalizowali na dystansie 1 mili, a chłopcy dodatkowo wzięli również udział w sztafecie 3x1000m. W biegu na 1 milę na starcie stanęło 184 biegaczy,którzy walczyli w seriach eliminacyjnych o udział w finale. Do 24 osobowego finału awansowali Sylwia Bąba,Arkadiusz Urbaniak oraz Szymon Zięba. W finale świetnie pobiegła zaledwie 14 letnia Sylwia Bąba, która w silnej stawce rywalek zajęła 6 miejsce. Chłopcy w finale zajęli miejsca w połowie stawki ,gdyż oszczędzali siły przed startem w sztafecie. Tu rywalizacja była niezwykle zacieta,gdyż dla zwycięzców organizatorzy ustanowili wysokie nagrody finansowe. Zwyciężyła sztafeta Ukrainy zaś MKS Stal Nowa Dęba w rywalizacji 42 drużyn zajęła wysokie 8 miejsce.


Fot: Nasi reprezentanci w Krynicy

Dodatkowo w finale kategorii masters czyli biegaczy powyżej 35 lat trzecie miejsce zajął drugi trener MKS Stal Nowa Dęba Bogdan Karkut, który w braku trzeciego zawodnika biegał również w sztafecie. Warto dodać,że w przyszłym roku w czasie kolejnego Festiwalu Biegowego w Krynicy zjawią się biegacze z całego świata,gdyż w tym mieście na Jaworzynie Krynickiej odbędą się Mistrzostwa Świata w biegach górskich. Na starcie nie zabraknie oczywiście zawodników z Nowej Dęby.


Fot: Zdjęcie z Romanem Koseckim


/info

37 KOMENTARZE

 1. Aż tak jest źle z finansowaniem nowodębskiego sportu, że zawodnicy muszą jechać na zawody na koszt trenera????? Panie Burmistrzu, wydajesz pan kasę na lewo i prawo, nowe wozy strażackie kupujesz a na sport nie ma kasy???

 2. Na każdym szanującym się forum, a tutaj tak chyba nie jest, gdy kasowane są wpisy podawany jest punkt regulaminu, który został złamany i post znika a w zamian pojawia się właśnie dany punkt regulaminu. To, że znikają posty, które nie powinny znikać wiem od dawna. Wystarczy napisać kilka słów prawdy na temat PiSu i ich chorych przywódców, którzy wyprowadzają publiczną kasę jak mafia to Administrator w mgnieniu oka usuwa je. Zachowanie, niektórych użytkowników: podam tylko kilka przykładów:
  [quote]Może ktoś kiedyś o twojej śmierci powie coś innego np. że "zdechłeś". [/quote]
  [quote]Roz*e*ać ten grajdołek[/quote]
  [quote]do twojej dyspozycji KISZKE STOLCOWA[/quote]
  w których nie podjęto żadnych działań. Natomiast gdy napiszę się, że Kaczyńskiego zabiła Brzoza – tak to tu obrażono w niepojęty chamski i brutalny sposób. Raz Administrator napisał uzasadnienie usuwania postów [quote]"idźcie się na innym portalu, gdzie indziej na portalu" [/quote]. No w takim przypadku to ja już nie mam pytań!

 3. I bardzo dobrze,że usuwa. tam gdzie ktoś pisze anonimowo musi być jakaś selekcja wpisów na forum bo wolność słowa tez musi mieć swoje granice

 4. No to się Administratorowi ta ostra jak kethup z biedronki selekcja świetnie udaje. Powinien się przyjąć jako moderator dziecięcych czatów. Trochę wybiórcza ta selekcja, ale i tak admin to równy gość, złemu nie przepuści!

 5. brawo dla sylwii i dla chłopaków, ale nie wiem po co tu tak głośno o tej mariannie, nie zrobiła nic, aby trafić na info… okej może poziom był wysoki, ale skoro sylwia, (która jest mlodsza o rok, z tego co słyszałam) awansowała do finału i pobiegła dość dobrze, to marianne tez powinno na to stać :) bez urazy, ale tak uważam.

 6. Ja uważam, że nie ma co się czepiać że niejakiej Mariannie czy komukolwiek innemu źle poszło. Najważniejsze jest to żeby być zadowolonym z samego siebie, uprawiając sport. Samo to że pobiegła to dobrze a wyniki przyjdą z czasem.

 7. Dlaczego wszyscy maja medale, skoro Sylwia Bąbabyła szósta, chłopaki gdzies w popłowie, a Marianna Mangone nawet się nie dostała do finału?

 8. [quote]Dlaczego wszyscy maja medale, skoro Sylwia Bąbabyła szósta[/quote]
  bo to był turniej "Na Bogatości"
  nie czytałeś:
  [quote]gdyż dla zwycięzców organizatorzy ustanowili wysokie nagrody finansowe[/quote]

 9. Z tego wynika, że dawali wszystkim za udział. No i jeszcze zdjęcie mozna sobie było zrobić ale to wiem nie z pierwszej ręki.

 10. Szarika to ze Marianna nie dostała się do finału to nie znaczy ze nie można o niej pisać i to ze jest między nimi rok różnicy to nie znaczy ze Marianna jak jest starsza musi być lepsza to był stosunkowo krotki dystans a nie przyszło ci do głowy ze Marianna jest długo dystans owcem

 11. Marianna miała pecha bo miała lepszy czas niz zwyciężczynie innych biegów eliminacyjnych ale trafiła do najmocniejszej serii i była 4 a kwalifikowało się pierwsze 3 dziewczyny z każdego biegu. Tak bywa ale i tak gratulacje dla niej

 12. wszyscy już wiedzą że te negatywne komentarze pisąła zazdrosna o wszystko Dagmara, dlatego oszczędź sobie tych komentarzy i zajmij się sobą bo chyba to potrfisz najlepiej. widzisz czubek swojego nosa nic więcej a to że ktoś jest lepszy od ciebie trudno należy się z tym pogodzić.

 13. Witam, Żaden z wcześniejszych negatywnych komentarzy nie był pisany przeze mnie. I nie zgadzam się co do tego że jestem o kogokolwiek zazdrosna. Nie można wnioskować, kto lepiej biega, ponieważ Marianna jest długo dystansowcem, a ja biegam płotki i to na pewno nie o to chodzi.Pozdrawiam.

 14. właśnie pokazałaś, że jesteś marianną, albo jakąś jej bliską koleżanka… i drogi marianie… chyba nie widziałeś dagmary na plotkach, co wnoiskuję po komentarzu

 15. I po co się tak tak droczyć dziewczyny? Przecież każda z Was jest najpiekniejsza ,niepowtarzalna i w ogóle zjawiskowa. Trzymam kciuki za wszystkie i każdą z Was z osobna.

 16. sprawa się wyjaśniła. to tylko złośliwa koleżanka dagmary i marianny. pozdrawiamy, na przyszłość nie życzymy sobie takich komentarzy jak już to prosze mówić prosto w twarz jeśli komuś coś nie pasuje. pozdrawiamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here