Rusza kolejna runda Nowodębskiej Ligi Tenisowej

39

13.08.2012r.Zakończyła się druga część rozgrywek Nowodębskiej Amatorskiej Ligi Tenisowej (NALT). Do 14 października będzie toczyć się trzecia (ostatnia) faza tegorocznych rozgrywek.

NALT jest podzielona na 3 okresy po 2 miesiące każdy.
-pierwszy od 15 kwietnia do 17 czerwca ,
-drugi od 18 czerwca do 12 sierpnia,
-trzeci od 13 sierpnia do 14 października.

W tenisowych zmaganiach bierze udział 34 zawodników pogrupowanych na 4 ligi rozgrywkowe. Po każdym okresie trzech pierwszych zawodników awansuje do ligi wyższej a trzech ostatnich spada do ligi niższej. Zawodnicy umawiają się indywidualnie na rozegranie meczu w wyznaczonym terminie Zawodnik ma prawo do dwukrotnego odmówienia  spotkania bez podania przyczyny. Jeżeli nie zagra za trzecim razem mecz przegrywa przez krecz.

Punkty za mecz wygrany w stosunku:
2 : 0 ( 3 pkt-zwyciężca, 0 pkt przegrany),
2 : 1 ( 2 pkt zwyciężca, 1 pkt przegrany).

KLASYFIKACJA PO II RUNDZIE
1 LIGA

SPADEK do II: Paweł Grzęda, Zenon Rozenbajgier, Miłosz Urbaczka.

2 LIGA

AWANS do I: Marek Czerwiec, Hubert Krasowski,
SPADEK do III: Bogdan Zmitrowicz, Tomasz Zierold.

3 LIGA

AWANS do II:Izydor Stylski, Jakub Strzelczyk, Marek Ostapko
SPADEK do IV: Łukasz Rachwał, Janusz Szymański, Arkadiusz Tereszkiewicz

4 LIGA

AWANS do III: Czesław Potyrało, Łukasz Majdański, Tomasz Kalicki

Wyniki NALT można śledzić na kortach jak również w internecie na stronie www.tenisnowadeba.pl

39 KOMENTARZE

 1. tenis w Dębie sie rozwija,ale jakoś nie widać by władza się interesowała tym obiektem.. dla nich to wrzód.. a przecież to chyba jedyny obiekt SOSiR przynoszący zysk! i jednoczesnie najbardziej zapomniany/

 2. w nowej dębie na korcie tenisowym można się przebierać na ławkach pod gołym niebem a w jadachach burmistrz buduje szatnie za 400 tys

 3. Kortu są w dzierżawie są od tego sezonu. Powód? Można się domyślać, że mając dość narzekać tenisistów o poprawę warunków kortu tj: [b]drenaż boisk, naprawa ogrodzenia, wybudowanie szatni i sanitariatów [/b]pozbył się "wrzoda" oddając obiekt w dzierżawę. Teraz burmistrz i dyrektor SOSiRu będą mówić: korty to nie nasz problem, skargi kierujcie do dzierżawcy. A wiadomo, że dzierżawcy nie stać na drenaż, szatnie, ogrodzenie, sanitariaty…

  [b]W samej lidze gra 34 osoby + 10 pań. Do tego około 20 osób gra poza ligą. W sumie mamy tu 64 osoby czyli trzy LZS-y[/b]. Ale nakłady ze strony gminy (SOSiRu i burmistrza) nieproporcjonalnie mniejsze. Tam dostają 25 tysięcy na sezon + szatnie i boiska… a korty jakoś się władzuchna nie martwi. Mam nadzieję, że te 64 osoby + ich rodziny właściwie dadzą wyraz temu co myślą podczas wyborów samorządowych.

 4. Prawie wszystkie obiekty sosir-u to ruina ! :o Basen, korty , siłownia , stadion, hotel , zalew to jedna wielka MASAKRA !!! :o Za to sołectwa mają wyremontowane domy kultury czy jak tam je zwał :o ,Teraz pora na stadiony i szatnie , A MIASTO – jedna wielka rozsypka, ruina i wielki wstyd :o, PAN BURMISTRZ zapomniał o sporcie w mieście, tak zaraz usłyszymy że daje i to wcale nie mało na funkcjonowanie sportu w mieście – tylko bardzo przepraszam na funkcjonowanie klubów sportowych a nie na zaplecze sportowe a to jest WIELKA RÓŻNICA :o SPORT KULEJE, MIASTO KULEJE za to ci na stołkach mają się bardzo dobrze :o

 5. No a ja bym się przyjrzał tym kortom, co się tam wyprawia, jak wygląda sport w mieście. To miejsce to jedne wielkie przyzwolenie na winiunio, czy browara !

 6. Idź na stadion LZSu na mecz i zobacz co tam się pija… I jakoś to nie przeszkadza ładować tam kase… Na meczu Stali też browar ( i nie tylko) jest pity. Nikomu normalnemu to nie przeszkadza.

 7. Grzybiarz chyba pomylił miejsca . Może mu chodziło o "barbasen" ! bo jeśli tak to grzybiarz ma rację, proszę się przejść na spacer tuż przy ogrodzeniu Przedszkola Nr 1 jak wygląda to miejsce :o Ja się pytam :
  GDZIE JEST STRAŻ MIEJSKA ??? Po jaką cholerę idą moje pieniądze z podatków na tych darmozjadów !
  Dlaczego szanowni panowie strażnicy nie ruszą swoich zadków by przejść się po tym lasku , co za wygodnie się siedzi w autku i tyłka się ruszyć nie chce.

 8. To ty nie wiesz że sportowcy muszą uzupełniać płyny, w przeciwnym wypadku grozi im szybkie odwodnienie i nagła śmierć. Poczytaj trochę fachowej literatury a sam zobaczysz:)

 9. Gdyby nie Pan Wojtek to te korty dawno temu by zostały zrównane z ziemią. Dziwię się, że kierownictwo SOSIR traktuje to miejsce po macoszemu, jak by był to wrzód na ciele. Domyślam się, że kierownictwo nie gra w tenisa i pewnie dlatego te korty wyglądają jak wyglądają, chociaż jest to jedyne miejsce, które samo się finansuje.
  Mam wrażenie że w tym mieście nikomu z władzy nie zależy na sporcie, bo wszystko co ze sportem jest związane to ledwo zipie.

 10. Wszystkim zaściankowym lasowiakom polecam zobaczyć trochę świata… W Stalowej Woli czy Mielcu na kortach są serwowane napoje w tym alkoholowe. A jeśli ktoś oglądał Radwańską to widział jak na najwspanialszym korcie świata na trybunach kibice trzymali kubki ze złocistym napojem. Tyle odnośnie zaścianka.

  Korty od Juliana po Adama, od Wacława przez Józka po Wiesława są olewane przez władze. Mamy piekne miejsce, polaczenie z basenem, swietna okolice. Takiego obiektu nie ma w okolicy… No ale minie kolejna dekada zanim do waskich umysłow wladzy to dotrze…

 11. W sumie nie ma co liczyć na wąskie umysły władzy.
  63 tenisitów + ich rodziny = 180 osób. + po 2 przyjaciół = 360 osób (głosów). Przy urnach wyborczych trzeba podziekowac wladzy za wykazane kortami zainteresowanie

 12. Zgadzam się z #14 co do złocistego trunku,
  w innych miastach przy obiektach sportowych podawany jest ten boski napój tylko w tym mieście każdemu to przeszkadza, wcale sie nie dziwię bo tu KULTURY brak. No ale jak tu mówić o kulturze jak tu wszyscy tacy kulturalni.

 13. Ja to się dziwię, że ten SOSIR w ogóle funkcjonuje. Jest tam kilku pasjonatów, bez których Szurgociński mógłby już dawno podziękować.
  Niech dziękuje …. że ich ma, bo gdyby nie ci ludzie to sportu w Dębie dawno by nie było. Tylko jak długo …

 14. Co tak sie wszyscy tymi wyborami i urnami odgrażacie? Raz że Wam to nic nie da a dwa że się wszyscy, jak i ja mocno zdziwicie po wyborach. Tak już niestety jest. nawet jak mialo byc dobrze to bedzie jak zwykle. Niestety taki kraj i mentalnosc.

 15. W takim razie nie rozumiem dzierzawcy… Czy to jakis asceta, cierpiennik??? Czy moze tak sie lepiej zaslonic… i kaske trzepac, narzekając jak to zle?

 16. sosir oddał w dzierżawę , bez przetargu, bez opłaty kurkę złotopiórkę (czyt. korty). dzierżawca robi z siebie męczennika , że niby gdyby nie on to by kortu nie było. korty to dobry biznes i tyle, a chętnych na ich prowadzenie było więcej. tych co z kortowego robią ofiarę i zarazem wybawcę odsyłam do kalkulatorka, bo tu matematyka jest prosta.

 17. Dzierżawca to nie asceta, ale pewnie jako miłośnik tenisa i osoba mająca rodzine na utrzymaniu stanął przed "wyborem nie odrzucenia" na zasadzie "Albo… albo". Tak się domyślam znając nowodębskie klimaty.

  Niech SOSiR dzierżawi Orliki, stadion i inne obiekty sportowe….
  Jakoś dzierżawi tylko ten obiekt co pokazuje, że dla SOSiRu ten obiekt się nie liczy i chciał się go pozbyć z listy obowiązków. Z resztą jak na niej był to i tak SOSiR nie dbał o to. Widać to po ogrodzeniu, starych ławkach co dawniej były na stadionie, widać po braku odwodnienia kortów przez co gdy spadnie deszcz obiekt jest wyłączony z użytku na 2-3 dni podczas gdy po wykonaniu drenażu po godzinie maksymalnie dwóch możnabyłoby dalej grać. Taka prawda!

 18. co to oznacza, że : [b][i]"sosir oddał w dzierżawę , bez przetargu" ,[/i][/b] czy jest to zgodne z prawem ?
  Czy można obiekty GMINY oddawać w dzierżawę bez przetargu ?
  czegoś tu nie rozumiem – może mnie ktoś oświecić:|

 19. Mylisz się! Zapewne to wszystko wina Pana radnego Marka Ostapko i całego Ratusza! W końcu Ratusz jest w opozycji a jak wiadomo opozycja nie rządzi ale wina musi być ich. Tymbardziej, że Pan radny Marek Ostapko gra w tej lidze.

 20. Obiektywnie trzeba oddać Ordonowi że jako jedyny burmistrz coś zrobił na kortach. Myślę tu o oswietleniu. To było dobre posunięcie.

 21. Opowiem jak było z oświetleniem. Była to kampania wyborcza w której walczył z p. Czekalskim z którym do niedawna razem sprawował władzę… Przyszedł na korty prosić o głosy. Było co wypić, było co zakąsić. Jeden z grajków zapytał: Czy jak zostanie pan burmistrzem to zrobi nam pan oświetlenie? Wiesław odpowiedział: zrobię. Ale ów grajek głupi nie jest i zapisał to na kartce prosząc pana Ordona o podpis. Pan Ordon podpisał się. Po wyborach długo czekano na oświetlenie… W końcu pan Ordon powiedział, że zrobi ale na JEDNYM korcie. Wówczas przypomniano mu o tym, że złożył podpis i zrobił na 2 kortach. Tak więc gdyby nie upór tenisistów i ów manewr z kartką to oświetlenie było by z łaską ale na jednym korcie. Dziękuję za uwagę.

 22. Mareczku nie pie…ol. Dobrze wiem jak było. Ty nigdy nic nie uznasz dobrego Ordonowi. Widzę ze na tym portalu można tylko pluć na niego. Szkoda gadać :(

 23. Zygmuncie, Wiesławie, Mario lub jak Ci tam.
  Nie jestem Mareczkiem ale świadkiem tamtego wydarzenia. Piszę jak było. Ta kartka musi być jeszcze zasobach owego grajka. Dodam, że tak Ordon "załatwił" ze tenisiści sami wkopywali to oświetlenie…Wszystko było na odpier*** byle już mu tenisisci dali spokoj i nie machali kartką wyborczą.

 24. Wiesławie, Zygmuncie, Mario, Wojtku czy jak Ci tam.
  Nie jestem żadnych z nich. Ale grywam na tych kortach i wkurza mnie jak wciskacie ludziom kit i urzędową propagandę oczekując braw. Tymczasem historia kortowego oświetlenia przedstawia się tak jak opisałem i oprócz tego, że piszesz slogan typu "wkurza mnie jak…" to nie jesteś w stanie zaprzeczyć faktom. Ale zawsze jest z wami: Wieslawie, Zygmuncie, Mario, Wojtku – czy jak Ci tam – taka dyskusja z wami.

 25. Faktem jest że korty tenisowe jak i większość obiektów sportowych w Nowej Dębie jest w fatalnym stanie (brak zainteresowania władz miasta, kierownictwa SOSiR, brak dofinansowania ww obiektów, brak inwestycji itd.) jeżeli nadal władze miasta i kierownictwo SOSiR będą zajmowali takie stanowisko jak do tej pory to SPORTU W NOWEJ DĘBIE NIE BĘDZIE.:o:o

 26. [quote]Faktem jest że korty tenisowe jak i większość obiektów sportowych w Nowej Dębie jest w fatalnym stanie (brak zainteresowania władz miasta, kierownictwa SOSiR, brak dofinansowania ww obiektów, brak inwestycji itd.) jeżeli nadal władze miasta i kierownictwo SOSiR będą zajmowali takie stanowisko jak do tej pory to SPORTU W NOWEJ DĘBIE NIE BĘDZIE.ShockShock[/quote]

  Piszesz, że nie będzie sportu. A teraz jest? Jaki jest poziom tego sportu???

 27. Z twojego nicku wnioskuję że ze sportem masz do czynienia w szkole. Więc odpowiedź znasz, nie wiem dlaczego mnie pytasz no chyba że potrzebujesz potwierdzenia swoich obserwacji.
  W takim razie może ja zapytam Ciebie :
  ile dzieci potrafi wykonać przewrót w przód czy wtył,
  ile dzieci poprawnie wykonuje najprostsze przysiady ???
  Nie pytaj mnie o poziom sportu, bo odpowiedź bardzo dobrze znasz.
  pozdrawiam kolegę wfmana.

 28. A karatecy trenują w ciasnej piwnicy, rodzice płacą za treningi i na zawodach słychać o naszym miescie. Ale co obchodzi to władze???

 29. sam słyszałem jak zastępca Źołądź obiecywał powrót do sok-u . I co ? Obiecywać to każdy potrafi. Wstydź się panie Żołądź.

 30. ale pier……… wziął to ok miasto nie dało a czy lokal jak wzięty w dzierżawę miasto wypicuje na wyjściowo.
  Dajcie na luz pasi ok nie wezmie kto inny wolny rynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here