Sprzęt dla strażaków OSP od starosty

26

26-06-2013

Utworzone w 2011 roku na terenie powiatu tarnobrzeskiego, w oparciu o cztery jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych pogotowie przeciwpowodziowe ciągle rozwija się.

W dniu 26 czerwca br. Starosta Tarnobrzeski przekazał dla OSP w Chmielowie zorganizowany na bazie przyczepki samochodowej zestaw ratunkowy, w skład którego wchodzi między innymi:

-pilarka spalinowa Husqvarna,
-agregat prądotwórczy,
-pompa półszlamowa,
-zbiornik na wodę pitną o pojemności 1000 ltr.,
-1000 sztuk worków przeciwpowodziowych;
-2 sztuki plandek o wymiarach 15 x 20;
-2 sztuki plandek o wymiarach 10 x 15;
-53 mb liny plecionej Ø 12.

Coraz częstsze punktowe, bardzo intensywne opady deszczu, połączone z wichurami, powodują duże, lokalne straty w postaci podtopień, przewróconych drzew czy naruszonych lub zerwanych konstrukcji dachowych. Taka sytuacja miała miejsce podczas burzy w Chmielowie w dniu 10 czerwca bieżącego roku. Przekazany zestaw ratunkowy ma wspomagać strażaków ochotników w likwidacji zagrożeń i zniszczeń.

PT

26 KOMENTARZE

 1. Brawo! piękna i szlachetna inicjatywa dla dobra wspólnego. Aktualnie pogoda nas nie rozpieszcza a ubiegłe lata doświadczały powodziami, więc takich posiłków nigdy za wiele. Z pewnością niebawem odezwą się głosy przeciw, że niby już dość autopromocji i inwestowania w OSP, obyście drodzy forumowicze nigdy nie znaleźli się w potrzebie korzystania z tych dobrodziejstw lub uszanowali, że jest takie wsparcie.

 2. Najprościej jest najeżdżać na OSP, jak to piją, wożą "pijackie zwłoki", ale jak jest jakiś problem – pożar, zaginięcie, podtopienie to wtedy OSP jest pierwsza na miejscu i pomaga jak może. Wtedy dopiero docenia sie pracę OSP i strażaków. Oby tych wszystkich, dla których Strażacy to tylko banda, dotknęło jakieś nieszczęście – wtedy zmienią zdanie – jak pomogą strażacy – bo zawsze pomogą! Nawet Konefał i Tłusty.

 3. A co ty pierdo………lisz mam ubezpieczony majątek jak się coś stanie to na ciula mi strażacy ochotnicy. A zawodowi mają PŁACONE I ZASRA……..NY obowiązek

 4. co za interesowność i pretensjonalność w podejściu do sprawy… zażenowana jestem:/ to sie utopcie, podtopcie, spalcie, narzekajcie na osy etc.. a potem rozkmińcie że istnieje OSP bo zawodowa ma inne zadania i wszystkiech nie obleci na wasze ohy i ahy!!!!!!!!!!!! troche szacunku ludzie!

 5. PSP ma określony czas pracy, OSP jest zawsze w pogotowiu. Jak się stanie jakieś nieszczęście to która przyjedzie szybciej? Zawsze OSP! PSP w gdzieś ratować w "nieswoich" godzinach pracy. Każdy ma jakąś wadę i i mniejszy lub większy nałóg ale każdy jest człowiekiem. Szanujmy sie nawzajem. A taki sprzęt niejednemu może uratować majątek, zdrowie a nawet życie.

 6. PSP ma określony czas pracy, OSP jest zawsze w pogotowiu. Jak się stanie jakieś nieszczęście to która przyjedzie szybciej? Zawsze OSP! PSP w gdzieś ratować w "nieswoich" godzinach pracy. Każdy ma jakąś wadę i i mniejszy lub większy nałóg ale każdy jest człowiekiem. Szanujmy sie nawzajem. A taki sprzęt niejednemu może uratować majątek, zdrowie a nawet życie.

 7. do #8 ciekawy jestem czy agenci z firmy ubezpieczeniowej przyjadą wypompować wodę z zalanego domu i pomogą wynosić zalany dobytek – wyobrażam sobie jak pomagają – śmiechu warte. albo przeszukują las w nocy w poszukiwaniu zaginionego człowieka – jeszcze lepsze. obyś nigdy nie musiał korzystać z pomocy OSP.

 8. Straż była ochotnicza przed wojną. Teraz to każdy strażok ma płacone , więc to zwykła praca. A w pracy trzeba być trzeźwym. Znajomy pilot co lata samolotem PZL M18 Dromader do gaszenia lasów, mówi, że połowa jego wylotów służy tylko patrolowaniu z góry, czy jednostka osp nie zostanie odcięta przez okrążający ogień.

 9. Zapisz się człowieku do najbliższej OSP, i ty dorobisz, staniesz się szybko milionerem.Tylko tam trzeba być operatywnym,sprawnym na ciele i umyśle,przewidującym i pracowitym.
  Ale coś mi się zdaje że tych wszystkich kryteriów nie spełniasz i będziesz musiał prosić MOPS by jakoś egzystować.

 10. A Ty człowieku nie odniosłeś się merytorycznie do tego co napisałem. Uderzasz ad personam, płycej się już nie da. Wymieniłeś bardzo ważne cechy. Przy najbliższej okazji podejdę do pierwszego lepszego strażaka OSP. Zadam mu kilka prostych pytań i ocenię czy jest on [quote]operatywnym,sprawnym na ciele i umyśle,przewidującym i pracowitym[/quote]. Coś mi się wydaje, że wynik jest już znany.

 11. Jacy wy wszyscy (prawie) jesteście obłudni. Skoro OSP ma tak dobrze, to dlaczego jest tak niewielu strażaków ochotników. Każdy z was ma gdzieś ratować nie swój dobytek. Najlepiej po pracy rozsiąść się wygodnie przed telewizorem, pić piwo ewentualnie przed komputerem i psioczyć na OSP podpisując sie "Nickiem". Szkoda gadać.

 12. OSP to nie sa ochotnicy, bo za kazda akcje dostaja wynagrodzenie, a ochotnik jest bezinteresowny. PSP moze ma wyznaczone godziny pracy ale niech nikt nie opowiada, ze jak sie pali np. w nocy to czekaja do 8 rano, zeby gasic. OSP ewentualnie moze funkcjonowac w oddalonych wioskach a i tak z wiekszym pozarem czy powodzia sami nie dadza rady, wiec o czym tu mowic. Zeby byc strazakiem w PSP trzeba byc dobrze przygotowanym fizycznie i psychichnie bo to odpowiedzialna i niebezpieczna praca a w OSP jest jak jest, kazdy widzi…

 13. Nie jeden zawodowy strażak poza służbą w Państwowej Straży Pożarnej jest również członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here