Streetball w majowy weekend w Nowej Dębie

1


Osiem zespołów wystąpiło w amatorskim turnieju STRETTBAL, który odbył się w Hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. Organizatorami imprezy byli Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z pasjonatami koszykówki ulicznej z Nowej Dęby, pod wodzą Dawida Zawrotniaka. Turniej pierwotnie miał być rozegrany na boisku ORLIK SOSiR, jednakże z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych został przeniesiony do hali sportowej. Do turnieju oprócz pięciu drużyn z Nowej Dęby (Leszcze, Nowodębskie Dziki, Miara, Drużyna A, Gumisie) zgłosiły się zespoły z Biłgoraja, Tarnobrzega i Łańcuta.


Rywalizacja odbyła się w dwu etapach, eliminacje w grupie A oraz B każdy z każdym oraz w play off pojedynki na przemian – odpowiednio pierwsze miejsca z grupy A z ostatnim z grupy B. W meczach półfinałowych LESZCZE przegrały w walce o finał z UKS HETMAN Tarnobrzeg 11:13. W drugim półfinale SLAM DRINKERS z Biłgoraja pokonał GUMISIE 18:5.


W przerwie odbył się konkurs rzutów za trzy pkt. Najlepiej z poza linii 6,75 rzucał Piotr Zasuwa z UKS HETMAN Tarnobrzeg.


Tak więc o trzecie miejsce spotkały się nowodębskie drużyny – GUMISIE pokonały LESZCZE 13:3. Finał rozegrał się pomiędzy drużynami UKS HETMAN z Tarnobrzega i SLAM DRINKERS z Biłgoraja. Zwyciężył SLAM 24:8.


Na zakończenie turnieju zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Łukasz Krawiec z SLAM DRINKERS z Biłgoraja.


W sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomagali Sędzia Hubert Krasowski, Wojciech Krzeszewski oraz Karolina Moskalewicz.


Dziękuję zawodnikom za udział, a Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 za udostępnienie hali sportowej. Zapraszam na kolejne zawody sportowe organizowane przez SOSiR.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
Adam Szurgociński
Źródło: SOSiR

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here