Kultura: Blue Sounds zagrał dla Pań

5


W niedzielny wieczór na deskach Domu Kultury pojawił się zespół Blue Sounds. Koncert był prezentem od Samorządowego Ośrodka Kultury dla wszystkich Pań z okazji Dzień Kobiet.

Jak mówią sami twórcy projekt BLUE SOUNDS powstał, aby wzruszać, zachwycać i niepokoić. Do repertuaru, który złożony jest przede wszystkim z kompozycji własnych, wnosi własne upodobania i fascynacje. Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory w ostatecznej formie zachowują specyficzne brzmienie i charakter, tworząc niepowtarzalny styl zespołu, a także ciepły i zarazem pełen energii klimat koncertów. Szczególnie urzeka postać wokalistki obdarzonej charyzmą i niezwykłą barwą głosu.

Wideorelacja z koncertu

Koncert odbył się 7 marca w Samorządowym Ośrodku Kultury o godz. 16:00.

Moja przygoda z bluesem zaczęła się w roku 1994. Słuchając kolejnych płyt bluesowych, moje serce utwierdziło mnie w przekonaniu, iż blues najpiękniej i najpełniej wyraża nastrój tęsknoty i melancholii. – tłumaczy wokalistka Joanna Karkoszka.

Zespół BLUE SOUNDS jest jednym z najbardziej aktywnych koncertowo polskich zespołów (około stu koncertów rocznie, w tym występy na najważniejszych festiwalach bluesowych i jazzowych w Polsce). W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu Tak naprawdę to wszystko z miłości, która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych. Recenzowana była w prestiżowych pismach muzycznych, między innymi w JAZZ FORUM i TWÓJ BLUES. W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii. Zespół zdecydowanie określa rodzaj wykonywanej przez siebie muzyki – nie gra wyłącznie dla koneserów, lecz przede wszystkim dla wrażliwych słuchaczy.

Film: Wiktor Jamrozik
Zdjęcia: Tomasz Licak

5 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że jak się już trafi coś fajnego to nie ma ludzi:( A potem biadolą, że się nic nie dzieje :( Kapitalny blues. SOK tak trzymać!!!

  2. Bluesa miło posłuchać ale zadajmy sobie kilka pytan. Ile % polskiego społeczenstwa słucha tej muzyki? Ilu z nich chodzi na koncerty? I teraz: ilu nowodębian słucha tej muzyki i ilu z nich chodzi na koncerty. I mamy odpowiedz dlaczego w soku było kilkanaście osób. Jeśli szukamy frekenwencji trzeba robić masówki – smutna prawda. Na elitarne imprezy/wydarzenia zawsze przychodzi garstka naprawde zaineresowanych. I ma to swój klimat.

  3. Najwyższy czas, żebyśmy wyszły z domów wieczorem i zaczęły żyć towarzysko. Miło nam, bo zorganizowano koncert z myślą o nas. Chyba po raz pierwszy otrzymaliśmy tak serdeczny gest. Spotkania w pracy i sztuczne życzenia to nie to samo, co miła towarzyska impreza . Piękne słowa w piosenkach.

  4. Racje macie wszyscy. Mało osób słucha takiej muzyki stąd też malo osób przyszło na koncert. Ale z drugiej strony prawdą jest, że nowodębianie nie uczestniczą w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym naszego miasteczka. Pytanie czy to: a) lenistwo b) strach c) brak czasu d) coś innego. Skąd to wycofanie charakterystyczne dla ludzi z ND?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here