Las obok ronda pełen szamba!

68

O tym, że kanalizacja w mieście jest w fatalnym stanie wiedzą chyba wszyscy. Niemalże każdego dnia pod bloki podjeżdżają szambowozy by zabierać nieczystości. W dniu wczorajszym jeden z naszych czytelników przysłał nam zdjęcia wykonane tuż obok ronda ( w lasku prowadzącym do szpitala). – Kto za to odpowiada? Czy taki sam widok grozi nam pod blokiem? – pyta.

68 KOMENTARZE

 1. Za chwilę tak będą wyglądały nowodębskie ulice. O tym, że kanalizacja się posypała wiadomo od minimm 10 lat. Ordon przez 8 lat nie zajął się tym problemem bo wolał sobie robić nieustającą kampanie wyborczą na kredyt budując świecidełka które ostatecznie okazały się fuszerką. Gmna zadłużona, kanalizacji nie ma. Będziemy się za chwilę taplać w tym szambie.

  • Jakim trzeba być bucem żeby na starych rurach które pękają kłaść nowe chodniki i ulice które za chwile trzeba będzie zniszczyć żeby zrobić kanalizację. Czy mieszkańcy tego grajdołu mają świadomość ile kasy poszło na zmarnowanie? A wszystko na kredyt. Nie zdążymy go spłacić a już to co zbudowano będzie rozebrano. Buce i tyle.

  • Przecież opozycja od 4 lat mówi Ordonowi że jak nie będzie pilnych działań to dojdzie do katastrofy. Ale on w wiejskim uporze bagatelizował temat. I znów ten wiejski upór prostego nauczyciela który dostał kawałek władzy doprowadził do niepowetowanych strat.

  • Ordon byl 12 lat sekretarzem a teraz jest 8 rok burmistrzem. Od 4 lat opozycja mu suszy ten siwy łeb żeby zabrał się za kanalizacje bo dojdzie do tragedii sanitarnej ale ten bufon noe rozumie takich rzeczy. Wolał wyciąć dęby z plant i je rozwalić za 5,5 mlna zamiast zająć sie tym co naprawde potrzebne.

  • teraz zeszlismy z tematu kanalizacji na temat debow,a co sie stalo z debami ktore byly wyciete pod STOKROTKE?

  • Tez dobre pytanie – gdzie są dęby które gmina wycięła pod betonplatz i pod stokrotkę????? Czy sprzedała w jakimś przetargu??????

  • Nikt nie schodzi z tematu. Ordon miał 8 lat na rozwiązanie problemu ale zajmował się kosztownymi duperelami na kredyt. Zaraz to gów**o będzie na ulicach

  • No tak najlepiej zgonic wine na Ordona,a przed jego burmistrzowaniem kanalizacja nie byla do wymiany?Dlaczego nikt wczesniej sie tego nie tkną????

  • Ordon rzadzi 12 lat jako sekretarz i 8 jako burmistrz. Wczesniej był radnym. Od ponad 20 lat nie zajął sie problemem. Niech spada na bambus. Zostanie mu to wynagrodzone w wyborach

  • Jeśli chodzi o kanalizację to chyba w pierwszej kolejności trzeba by się czepić szefostwa MPGKiM sp. z o.o. i jej kolejnych prezesów bo to oni są odpowiedzialni za stan wszelkiego rodzaju kanalizacji i rurociągów w Dębie i oni odpowiadają za stan jaki zaistniał w lesie koło ronda , a wylało tam nie pierwszy raz a ja sama kiedyś zgłaszałam im ten problem.

  • Mpgk to spółka gminy a więc burmistrza. Ordon doskonale wiedział że jest lipa z kanalizacją ale nie zamierzał nic robić licząc że „jakoś to będzie”, a on będzie brał sobie kredyty i wydawał kasę na głupoty. Taki to „gospodarz”. Bo kanalizacja = ciężka praca, a na koniec nawet nie ma jak wstęgi przeciąć i zdjęcia do echa dnia zrobić.

 2. Tyle razy władze, zarządcy , i inni przejeżdżają tamtędy i nikt się nie zainteresował co tak śmierdzi wokół ronda, śmierdzi niech se śmierdzi.

  • Zagraża. I to koło szpitala!!!!! Ale Tomczyk liże rowa Ordonowi to cicho siedzi bo to jedna ekipa. Panie Tomczyk !!!! Niech pan jako dyrektor szpitala zareaguje. Za to panu płacą podatnicy !

 3. Nie wymagajcie od Ordona żeby się domyślał co jest ziemią, że jakieś rury, jakas kanalizacja…. Tego nie widać!!! Widać za to betonplatz , to miał być hit na wybory. Ale chyba nie będzie.

  • On sie nie domyśli bo nie ma czym ale miał informacje że kanalizacja się sypie i nie podjął stosownych działań. Ten gość się nie nadaje.

 4. Aby rozwiązać problem kanalizacji na osiedlu proponuję podnieść opłaty za ścieki i z tych pieniędzy systematycznie wymieniać sieć kanalizacyjną w mieście.
  Nauczono mieszkańców w PRL-u że wszystko mieli za darmo, teraz mają demokracji. Domagaj się ale i płać.

  • Podwyżki za wodę i ścieki już Ordon robił. Niech odpowie razem z Kapusta gdzie są pieniądze z tych opłat. Mieszkańcy w rachunkach płacą na amortyzacje sieci. Panie Ordon gdzie ta kasa? Podwyższać ludziom rachunki potrafiliście. A sieci nie remontowaliście. Gdzie sie podziala ta kasa?????

 5. U nas na wsi tak nie śmierdzi, bo już w sumie nie ma bydła tylko domki jednorodzinne, cisza i spokój i pachnie zielenią. Kanalizacja i wodociągi w świetnym stanie, wszystko odnowione i gmina zadłużona na 0. No ale wy miastowi się smiejecie jacy my to zacofani i w tej wsi. Za to macie teraz kupe
  szamba na których się wychoduja piękne dorodne komary i wam to gowno prosto pod skórę zaaplikuja.
  „Jestem z miasta ……”

  • Dobra,dobra az tak pieknie nie jest,chociaz lepiej jak w Dębie!!!Nie ma takiej gminy ktora nie jest zadłużona. Fakt faktem Majdan jest piekny i najlepszy!!!!!

  • Majdaniarz ma racje, ja mieszkam w Nowej Dębie, ale jak się wjedzie w powiat kolbuszowski czy do majdanu to widać praktyczne inwestycje. Pobudowane drogi, wąskie dróżki są poszerzane, ładnie zadaszony plac targowy, chodniki. Pieniądze wydawane są na inwestycje z których ludzie korzystają na codzień , a nie na planty które są poraz 3-ci przebudowywane i zamienione w beton platZ. Majdan i Kolbuszowa odstawiają dębę już nie na krok . Nowodębianin!!!

 6. To skandal, żeby w mieście nie działała kanalizacja!
  Po co tyle betonu wylano na plantach???
  Pilniejsza była wymiana kanalizacji!!!!!!!!!!!!

  • Ludzie, na portalu kłamią! To nie kanalizacja wylała tylko Ostapko przyjechał szambowozem w nocy i wylał g*no. Obiektywne są zdjęcia i smród, który tam się roznosi, bo twój komentarz na pewno nie.

  • a przepraszam kim Ty jesteś, że twierdzisz iż jedynym obiektywnymi komentarzami twierdzącymi że wszystko jest ujowo są ludzie którzy tutaj wypisuja co im ślina na język przyniesie.

 7. A gdzie są słuzby ochrony środowiska ,gdy by to było koło urzedu to Ordon by cos robił ,a ze to juz zarondem to juz ma wszystko w d…e. Zajmują sie pierdołami i widac ze to całeszambo.

  • No bo to już jest prawe teren wsi Dęba, czy tam jak kto woli dzielnicy, a przynajmniej w jej kierunku. A we wspomnianej wyżej wiosce rządzi nieprzerwanie od wielu, wielu lat radny, niejaki Flis Jan, co bawi sie w strażaka ( chociaż tuż za płotem jest wojskowa zawodowa straż pożarna, a na zakładach druga) dobrze trawę kosić potrafi i posłusznie wykonywać władzy różnej maści polecenia i rozkazy. Niestety samodzielne myślenie jest ponad jego siły.

 8. Wyciąć ten yebany las aż po samą siatkę Inwalidów od szpitala aż po Stokrotkę, wymienić te stare rury i sprzedać te tereny pod zabudowę handlową.

  • Wara od Ordona wy KUNDLE OSTAPKOWE,PSY ZAPCHLONE,BURKI NIE NAZARTE,JAMNIKI SZAMBOWATE,sracie od 10 lat jedno i to samo bo Ostapce marzy sie fotel Burmistrza a nie doczekanie wasze i jego

  • @szambowoz,nick idealnie dobrany do szamba w Twojej głowie.Nie jestem zwolennikiem radnego M.Ostapko lecz nie tędy droga, mongole.Nie obrażaj śmieciu przeciwnika gdyż może to obrócić się przeciw Tobie.Chciałeś więc masz.
   Podejrzewam jednak że jest to zamierzony wpis zwolenników Ratusza mający na celu dolanie oliwy do ognia i rozpętanie wzajemnego plucia na siebie nawzajem.Pamietajcie jednak,kto mieczem wojuje,ten od miecza ginie.

 9. Za bardzo chciał się przypodobać ludziom (patrz rewitalizacja plant i zalew) nasz burmistrz to teraz za to płaci i będzie płacić. Ludzie mu tego nie zapomną. Mógł już qurfa nic nie robić to by był tylko 4 lata na stołku.

  • I tak nic nie robił tylko brał kase. Jakby pracował to by nie było takiego bałaganu. Spieprzył wszystko.

 10. Zresztą, my tu o gównie a tu reklamy szamb betonowych !! Przypadek ? Nie ! Nagła potrzeba producenta który widzi niezły zarobek.

 11. Krótka piłka – kto jest odpowiedzialny za ten „stan rzeczy” ?
  Ordon? – PUDŁO!
  OSTAPKO? – PUDŁO!
  Odpowiedzialni są wyborcy którzy zadecydowali jaka perspektywa ich jara!
  „Ładne” Planty!!! Tyle hajsu z U.E. poszło w pizdu!
  Umyj się najpierw Nowa Dębo a później na miarę Garnitur zakładaj..Syf spod dywan zmiatany pęcznieje..

 12. Po pierwsze ja tam widzę wodę z obfitych opadów deszczu, która po ich ustaniu po części wsiąknie i wyparuje, użyźniając okoliczny drzewostan.Czyli żadnej tragedii tylko same pozytywy.
  Po drugie artykuł do złudzenia przypomina wcześniejszy, ironiczny i z drwinami na temat podtopień na Placu Gryczmana w trakcie prowadzenia robót budowlanych.
  Reasumując, każda okoliczność dobra do przywalenia.
  Co jeszcze będzie w tą ulewę ?

  • @cyspendor
   Tak trzymać!! o jote sie nie ugiąć.
   kanaliza jest Ha! Doskonała! Tylko ten deszcz.. (po chu.a on pada i mnoży problemy?}
   Problem w tym,że kanaliza jest starsza od Ciebie i jej – choć byś się – zes*ał – nie przekonasz. Ot! taka,olewana rura powiedziała -DOŚĆ!
   Dziwisz się jej?

  • Wiesław Ordon jest 8 lat burmistrzem i co zrobił? Wielu radnych jest kilka kadencji; i co zrobili?

  • Czekalski chyba nie był mentorem radnego a on był przedtem przy władzy, a za jego czasów zreszta jeszcze niebyło źle z kanalizacja, problem powinien być rozwiązany przez Ordona, bo za jego czasów nastąpiła śmierć techniczna kanalizacji. Miał 8 lat żeby poznać problem i zmierzyć sie z nim. A on opowiadał jakie materiały wytrzymałe, ze dobre wszystko, ale głupek.

  • @Canal + nie odwracaj kota ogonem.Internauta @kanal dobrze wie o jakie osoby chodzi.I Ty również dobrze wiesz lecz obiektywna prawda nieważna,byle doebać obecnym władzom miasta.
   Żeby nie było wątpliwości,w poprzednich władzach miasta byli i Pan P.Grzęda i Pan W.Wróbel.

  • Poprzednie władze zrobiły taki błąd że zatrudniły nieroba Ordona. Czekalski zrobił błąd żego nie wywalił na zbity pysk po objęciu władzy. Zostawił go z litości ze względu na rodzinę Ordona. Potem Ordon wbił mu nóż w plecy. Ordon rządzi 8 lat. Przez ten czas nie zajął się kanalizacją bo wolał rozwalić planty które były dobre. Niech wraca do Tarnowskiej karmić kury bo do rządzenia się nie nadaje.

  • A co to jest brukPRL? Za PRL to raczej granitu nie znali, nawet nagrobki robili z lastryko.

  • @haleegovski skoro taka mądrość przemawia w każdym Twoim poście wytłumacz łaskawie.Co to jest bruk PRL-owski.
   O ile mi wiadomo ulice i większość brukowanych dróg w DĘBIE i okolicy powstała w okresie budowy COP-u.Okoliczni mieszkańcy całymi dniami obrabiali materiał granitowy ręcznie,efektem tego trudu są istniejące do tej pory drogi i ulice.To w PRL- zniszczono to co zbudowano przed wojną,resztę dokończyły posierpniowe rządy „demokratyczne”

  • @Krzysztof
   @Wesoły Romek
   Dobra przeszarżowałem..Na odbudowę Stolicy zdzierali kostkę,cegłę z t.zw. Ziem Odzyskanych a majstrów zostało niewielu lecz – dali rade.
   Jednak pytanie pozostaje otwarte – jakim trzeba być BARBARZYŃCĄ by rwać bruk – który stanowi o historii naszego rodzinnego miasteczka?? Proszę mi odpowiedzieć na te pytanie. A pytanie pierwotne było o cene ,ów cholernej kostki granitowej..

   ps. moje pytanie jest o tyle zasadne,że jestem pracownikiem FIZYCZNYM i (inne rzeczy instaluję) widzę jak bruk kroją na dwie połówki aby „brukarzom” przed garażem – materii stało..
   Zadowolony?

  • @NIE NJWB
   Ta kostka- ee,yyyy ,znaczysie spróchniała..

   -To stara ta kostka była i spróchniała – co się dziwić – tyle lat leżała panie w ziemi..
   To człowiek w ziemi zniszczeje a ona?Kostka ?? – samotna..
   -Panie! Ta ładniejsza, tylu absztyfikantów się obok niej kręciło.. Ludzie to serca całkiem nie mają..Kupka została.
   – Że brzydka /tam od razu brzydka,doświadczona .No grzech nie zabrać.A leży biedna samotna na pryźmie i porasta mchem..
   Ludzie mijają ją obojętnie..Wstyd.

   :)
   Kostka jest fanaberią autora tego posta i nijak ma się do rzeczywistości.

  • mama Twa lała mnie z za niepoprawną odpowiedź – co prawda pytania dotyczyły Narwii lub Eufratu i Tygrysu -wolisz dwóje czy wskaźnik .Wolałem dwóję i wskaźnik Co do innych egzotycznych rzek – absolutnie miała racje..
   do Regan/hali.

 13. Mam nadzieję że jak tak szambo wywali na mieście to Ordon, Żołądź, Serafin i Mroczkowa osobiście, własnymi rękami będą to sprzątać. Jak Ostapko od początku kadencji mówiłh że się trzeba zabrać za kanalizację to oni rżnęli głupa że wszystko jest git.

  • I lepiej beda rosly jagody i grzybki,a wiec do lasu srac to kanalizacja jeszcze wytrzyma 100 lat

 14. Ostapko sadzi sie na stołek burmistrza. Dobrze, że trzeba będzie sie zająć kanalizacją bo gdyby nie to to miałby g….no do roboty. Będzie mógł sie zajmować ze swoimi kolesiami tylko pierdołami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here