Mateusz Maćkowiak trzeci w Beskida Downhill

5

Piękna słoneczna pogoda, tłumy ludzi na trasie i ostra rywalizacja o zwycięstwo. Tak w skrócie wyglądał finał Rockstar Beskidia Downhill.

Zakończenie całego cyklu w rowerowym zjeździe, który wcześniej miał miejsce w Bike Parku Palenica w Ustroniu, odbył się w Brennej na Starym Groniu. – W edycji finałowej wzieło udział 130 zawodników. Cały cykl przebiegł na wysokim poziomie, co uznajemy za sukces – powiedział Wiktor Zemanek, organizator.

Kolejny sportowy sukces odniósł nowodębianin Mateusz Maćkowiak.

hobbyhardtrail

Downhill (DH, po polsku „zjazd”) – jedna z ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego, polegająca na indywidualnym zjeździe rowerem na czas po stromych, naturalnych stokach. Ścieżki zjazdowe są często bardzo wąskie, kamieniste czy poprzecinane wystającymi korzeniami. Nierzadko są też urozmaicone uskokami o różnej wysokości (dropami), które są najbardziej widowiskowe, lecz są też powodem najbardziej niebezpiecznych wypadków w zjeździe. Startujący zazwyczaj wypuszczani są na trasę z przerwami 30 sekundowymi (od najwolniejszego do najszybszego), jeden przejazd zazwyczaj zabiera od 2 do 5 minut. Czas przejazdu jest mierzony za pomocą „bramek” przez które przejeżdża zawodnik (podobnie jak w zjeździe narciarskim). Miejsca w klasyfikacji są poukładane według najszybszych czasów, wyścigi często wygrywane są ułamkami sekund. (Źródło: Wikipedia)

5 KOMENTARZE

    • Jeżeli to Pan z firmy P&B lub reprezentant tej firmy to wyniki powinny iść w parze z solidnością usług.Jeżeli się mylę to najmocniej przepraszam.Oczekuję bluzgów w odpowiedzi gdyż jest to mocną stroną tego portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here