Mateusz Urbaniak VS Rzeczywistość

55

Dnia 3 listopada na portalu www.nowadeba.com.pl ukazał się tekst Pana Mateusza Urbaniaka pt.: „\”Infonowadeba.pl oszukuje Czytelników!\””.

Już sam tytuł, który jest nie tylko obraźliwy, ale i nieprawdziwy, odsłania intencje autora, którego zamiarem nie jest dotarcie do prawdy, lecz chęć aktywnego włączenia się w kampanię wyborczą. Kierując się pańską metodą zadawania insynuacyjnych pytań, aż ciśnie się na usta „Ile pan za to dostał?” lub „Co panu za to obiecano?”.

Urbaniak VS Rzeczywistość 0:3
2 listopada 2010 roku przed godziną 23.00 jeden z Internautów dodawał komentarze korzystając z zarejestrowanych nazw użytkowników jak: pansa sanczo, Thorgal, MarekOstapko czy Administrator. W pierwszym momencie wydawało się, że ktoś włamał się na Info. Szybko ustaliśmy, że mamy błąd na stronie polegający na tym, że po wpisaniu w nicku odpowiedniej liczby (np. 22, 24, 55 itd.) i po dodaniu komentarza jako autor wpisu ukazywał się jeden z zarejestrowanych użytkowników. Na przykład po wpisaniu nr 22 autorem komentarza zostawał pansa sanczo. (zobacz grafika)


Wykorzystując tę dziurę w naszym systemie jedna z osób spamowała forum dodając treści podpisane zastrzeżonymi nazwami. Administrator na bieżąco usuwał spam. Kilka minut po północy błąd został naprawiony.

Mistrz chybionych strzałów
Pan Urbaniak puszczając wodze fantazji napisał, że „właściciel portalu” dodaje komentarze łamiące normy społeczne, „narażając na niepowodzenie” samorządowców itd. Normy społeczne i prawne po raz kolejny złamał Pan Urbaniak stawiając zarzuty nie poparte dowodami.

Panie Mateuszu! Rozumiem, że może Pan odczuwać dyskomfort związany z tym, że portal InfoNowaDeba prosperuje lepiej niż strona prowadzona przez Pana. Ale zamiast obrażać i opluwać innych proponuję zabrać się do pracy. Jeśli kasuje Pan komentarze, bo się Panu nie spodobały lub grozi ludziom odpowiedzialnością prawną i sądami,i to niech się Pan nie dziwi, że dyskutują w miejscu, gdzie nie ma cenzury.

Panie Mateuszu zarzuca Pan „właścicielowi portalu” podbijanie liczby komentarzy. Wczoraj od godziny 17.30 do 22.30 wraz z ponad setką mieszkańców naszego miasta świetnie bawiłem się na rozgrywkach Nowodębskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. W tym czasie na portalu InfoNowaDeba.pl dodano w JEDNYM tylko temacie 28 komentarzy. Myślę, że to wystarczająca odpowiedź na pańskie brednie. Aczkolwiek zawsze może pan insynuować, że dodawałem je np. siłą woli. Jednak w takim przypadku pomóc może tylko lekarz…

Zabawmy się w Pana Urbaniaka:
Otóż każdy Internauta wchodząc na nowadeba.com.pl może skopiować istniejące tam komentarze, a następnie wkleić do edytora tekstów lub przesłać na gadu-gadu. W tym momencie jego oczom ukaże się IP autora komentarza. Na podstawie tego faktu, wzorując się na Panu Urbaniaku, można dokonać następującego zabiegu:

Przykładowy tytuł: NowaDeba.com.pl NARAŻA CZYTELNIKÓW!

Przykładowy tekst: Skandal! IP użytkowników NowaDeba.com.pl ujawnione! Wystarczy skopiować kilka komentarzy dodanych na portalu i wkleić je do Worda, notatnika lub przesłać na gadu-gadu, aby naszym oczom ukazało się IP autora tekstu. Znając numer IP (tzw. adres komputera) możemy bardzo szybko namierzyć autora komentarza i poznać jego prawdziwą tożsamość. Czy proceder ujawniania IP mieszkańców Nowej Dęby dalej będzie miał miejsce? „Czy złamali prawo?”

Grafika: Komentarze pochodzą z artykułu \”29-letni Marcin M. z Nowej Dęby skazany został za rozbój\”. W celu bezpieczeństwa ich autorów część cyfr zostało zamazanych.


Jak Pan widzi Panie Mateuszu błędy w programowaniu zdarzają się każdemu. Ale nie każdy odkrywając czyjś błąd, tworzy festiwal kłamstw, oszczerstw i pomówień.

55 KOMENTARZE

 1. Sprawdziłem, czy z tymi IP to prawda i proszę, co znalazłem.

  najpierw wrzucam screen'a z komentarzami pod tym felernym artykułem:
  [img]http://img534.imageshack.us/img534/5215/32821993.jpg[/img]

  a teraz po skopiowaniu do notatnika:
  [img]http://img560.imageshack.us/img560/5390/78428453.jpg[/img]

  przedostatnie cyferki są zamazane, by nie łamać prawa

  ale co to??? popatrzmy na dwa wpisy od dołu!!!!!!!!!!!!
  MAJĄ TO SAMO IP!!!!!!!!!!!

  czyżby ktoś pod artykułem o tym ze Ostapko wklepuje kilka wpisów sam dopuścił się tego czynu????

  Nie możliwe! na tym świętym portalu takie rzeczy się nie zdarzają…

  ciekaw jestem tylko jakie IP ma redaktor Urbaniak bo mi coś tu pachnie ze to jego sprawka

  hahahahahaha

 2. cczemu dopiero teraz piszecie o tych adresach ip? duzo razy tam pisałam a teraz sie okazuje ze znaliscie moj ip z nowadeba.com.pl. Tez jestescie nie fair p. Ostapko ze znaliscie taki mankament i nic nie pisaliscie. Pewnie sobie pan sprawdzal kto co pisze! :/ Spoko!!!!!! Wogole teraz to sie uprzedzilam do obu portali. Wszyscy jestescie siebie warci! Taka prawda! Wyscig szczurow po wladze! ://///////

 3. Ja np. patrzyłem na IP w komentarzach pod niektórymi tekstami na com.pl, ale nie sprawdzałem gdzie jeszcze są używane, bo mnie to nie podnieca, a za to miałem świetną zabawę, widząc, jak niektóre komentarze, wpisywane niby przez różne osoby, były pisane z jednego komputera :D. Wyobrażałem sobie wtedy tego sfrustrowanego chłopca, który toczy swoją walkę spocony przy swoim komputerku, wymyślając sobie różne nicki i rozmawiając sam ze sobą… Ale to dobrze, że ma co robić, w życiu trzeba mieć jakąś pasję.

 4. Nie trzeba niczego kopiować, wystarczy w przeglądarce wybrać opcję "źródło strony" i mamy cały kod. Wynika z niego, ze na nowadeba.com.pl ukrywanie ip jest tylko "opcja wizualna". ;)
  Sam kiedyś aktywnie tam komentowałem, ale dałem sobie spokój po kilku akcjach zamykania niewygodnych artykułów na komentowanie i usuwaniu niewygodnych komentarzy. Mam to do siebie, że lubię konstruktywnie skrytykować, pospierać się i dyskutować. Tam się nie da więc, po cholerę się udzielać? Żeby jakiś ministrant ze Ślęzaków czuł się dowartościowany?
  Urbaniak po raz kolejny pokazał swoją twórczość i po raz kolejny przekonał mnie, że Kasparowem to on nie jest, Sherlockiem chyba też nie zostanie, chyba że nawiąże współpracę z Policmajstrem… :D

  PS. Komentarze na nowadeba.com.pl mogły mieć to samo ip bo były pisane z sieci helionetu, domyślnie użytkownicy nie mają tam przydzielonych zewnętrznych ip i korzystają z kilku helionetowskich.

 5. Jak już piszemy o IP to należy wspomnieć że np. neostrada ma dynamicznie przydzielany adres i za każdym logowaniem dostaje się inny. Teoretycznie można pisać jeden artykuł pod drugim łacząc się za każdym razem od nowa i będą inne numery. Można też być w sieci, która publicznie identyfikuje się jednym numerem i wtedy nawet jak piszą różne osoby to pokazuje się jeden numer. To że są numery to nic nowego. Administratorzy serwisów kryją się w ten sposób przed nieodpowiedzialnością internautów którzy piszą co im na myśl przyjdzie a co niekoniecznie jest prawdą. Jeśli już ktoś się zbulwersuje i pójdzie z tym na policję to admin daje taki numer i mają gościa jak na tacy. Znając numer można ustalić kto kiedy i skąd. Na szczęście aby to poznać trzeba mieć wgląd do danych operatorskich a taki ma tylko policja i służby bezpieczeństwa. Ot cała filozofia. Na miejscu Marka przeprosiłbym za zdarzenie i nie robił tego więcej a na miejscu Mateusza zająłbym się ważniejszymi sprawami bo przez te dymy ognia nie widać.

 6. Czy wypowiedz i zachowanie Konrada jest kulturalne tytułując swój post " Wal się cwaniaku " Zaznaczam, że tylko przy jego poście nie ma adresu IP. Tekst został skopiowany w środę 17 Marca 2010 r.

  [quote]Ważna informacja
  Konrad Wesołowski
  Środa 17 Marzec 2010
  Jak sami zauważyliście zostały zamknięte komentarze pod tematami związanymi z basenem w Nowej Dębie. Podjąłem taka decyzję, gdyż poziom wypowiedzi spadł grubo poniżej norm szeroko pojętej kultury osobistej. Anonimowe obrażanie osób nie będzie tolerowane nieważne czy są one przychylne portalowi czy nie. Publikowanie wpisów obrażających i pomawiających konkretne osoby jest niedopuszczalne i będzie usuwane, a tematy zamykane przed komentarzami.
  Portal nowadeba.com.pl został utworzony po to, aby informować, a nie tworzyć wydarzenia. Sytuacja na basenie ukazała pewne niedociągnięcia, które zostały lub w najbliższym czasie zostaną naprawione. Nie pozwolę, aby ktokolwiek używał Portalu do wyładowywania swoich emocji i niespełnionych ambicji. Może i zalatuje to cenzurą, ale nie wyrażę zgody na stoczenie się tego miejsca do poziomu brukowca. Od założenia byliśmy skierowani na informacje raczej pozytywne i choć mniej ochoczo czytane, to wnoszące więcej do środowiska aniżeli jad. Nie zmienimy tego kierunku, mimo wielu prób podważania celowości naszej pracy.
  Nadchodzący rok będzie owocował w wiele wydarzeń medialnych i będziemy je śledzić na bieżąco, starając się przekazać je w sposób rzetelny, bez wskazywania "właściwych" racji. Żyjemy w małym społeczeństwie, które nie może sobie pozwolić na wojny i tak szeroką wrogość. Widzę słuszność naszej pracy i jestem przekonany, że jest ona w stanie wnieść wiele dobrego w życie społeczne. Wszyscy wiemy, że masa komentarzy wychodzi od garstki osób, które chcą narzucić pozostałym czytelnikom ich zdanie lub ich punkt widzenia. Doskonałe posunięcie "piarowskie", lecz powoduje emocje, które lepiej wyładować we wspólnym działaniu i wspólnych celach dla dobra ogółu, niż własnych interesów wąskiej grupy działania, której celem jest zaistnieć na scenie politycznej w nadchodzących wyborach.
  Dziękuje wszystkim za wysłuchanie i jeszcze raz bardzo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi.
  Komentarze
  Obserwując Zamieszanie
  admin wszystkich adminów
  Środa 17 Marzec 2010 9:22:57 pm
  83.28.???.???
  Kondrat? O jakiej prawdzie mówisz?
  O takiej która Ci odpowiada?
  Każdego witaj stwierdzeniem

  "Niestety ale trafiłeś/aś w niewłaściwe miejsce"

  Gdzie jest Twoja tolerancja?

  Co z tego że portal był pierwszy?

  To jakiś wyznacznik? prawdy?

  A meritum sprawy… Dyskusja będzie prowadzona na poziomie?

  Czy każdy kto tutaj zagląda będzie się musiał zniżać do Twojego?
  Może Mateusza poziomu?
  O jakim Ty w ogóle poziomie mówisz?
  Wydaje mi się że poziom komentarzy = się poziomowi pisanych przez was artykułów…
  Jeżeli kreujecie rzeczywistość to dlaczego się dziwicie obużeniem ludzi?

  Sprawa ratowników… nie dało się tego inaczej załatwić? Skoro widzieliście 5 komentarzy mówiących wam żebyście to sprawdzili, że to jest nie prawda… To nie dało się tego sprawdzić? Tylko na co czealiście.. to chyba normalne że ludzi trafia szlak jak czyta się u was takie bzdury…

  A tak prywatnie już do Ciebie… weż sobie Mateusza na dywanik i porozmawiaj z chłopcem aby wychamowach troszeczke ze swoim fantazyjnym światem.
  cenzura cenzury
  poprawność apolityczna
  Środa 17 Marzec 2010 9:19:56 pm
  195.205.??.?
  ,,Portal nowadeba.com.pl został utworzony po to, aby informować, a nie tworzyć wydarzenia. Sytuacja na basenie ukazała pewne niedociągnięcia, które zostały lub w najbliższym czasie zostaną naprawione. Nie pozwolę, aby ktokolwiek używał Portalu do wyładowywania swoich emocji i niespełnionych ambicji."

  Konrad z pierwszym zdaniem zgadzam się w 100%. Tylko czy tak jest obecnie???
  Drugie zdanie – informacja niepełna i niejasna. Co było popsute???
  Trzecie zdanie – pozwalasz Konrad pozwalasz i to od dłuższego czasu. Zgadnij komu???

  Blokuj i cenzuruj artykuły, a nie komentarze. Pozdrawiam serdecznie.
  Komuś się pomerdalo
  gosc
  Środa 17 Marzec 2010 8:55:00 pm
  15.212.??.??
  Komus sie pomyslila demokracja i wolnosc slowa z rynsztokiem i anarchia. Konrad nie daj sie trzymam kciuki.
  I co dalej?
  [b][color=#660000]Konrad Wesołowski
  Środa 17 Marzec 2010 8:49:06 pm
  Wal sie cwaniaku
  Najprostsza metoda to powtarzać wielokrotnie to samo kłamstwo, aż słuchacze uwierzą i będą taktowac je jako prawdę. Niestety trafiiłeś w niewłaściwe miejsce. Nudne się robią Twoje nudne wywody. Raczej nikt do mnie nie zadzwonił, bo utrzymuje kontakt tylko z ludźmi na poziomie. Portal jest najlepszym i najtrwalszym serwisem internetowym w naszym mieście. Był tez pierwszy.
  Ponadto sznuję inteligencję wszystkich ludzi, również tych, którzy mają odmienne poglądy ode mnie. Jak już wspomniałem będę moderował komentarze, aby dyskusja prowadzona była na poziomie. [/color][/b]
  cenzura

  Środa 17 Marzec 2010 8:48:48 pm
  195.205.??.?
  Konrad z całym szacunkiem, ale blokowanie komentarzy wtedy jak ich treść nie jest wam na rękę to zagrywka nie w państwie demokratycznym o które tak silnie walczysz. Społeczeństwo gdy wyraża swoją opinię nawet w sposób negatywny, odmienny niż twój i twojego redaktora Urbaniaka nie blokuje się tylko dlatego, że jest inny. Ale to Ty dobierasz sobie przecież redakcję i jesteś odpowiedzialny za swoich ludzi i to co piszą, odpowiadasz za kształt tego portalu. To ty jesteś administratorem portalu i każdy obraźliwy komentarz możesz usunąć, ale nie powinieneś blokować wszystkich komentarzy.
  Takim postępowanie na pewno w zbliżających się wyborach nie przybędzie Ci zwolenników, ale raczej przeciwników, nawet gdy będziesz kandydował na radnego do rady miasta, ponieważ zamykanie społeczeństwu swobodnej wypowiedzi bardzo źle się kojarzy z poprzednim systemem, a jeszcze żyją ludzie którzy pamiętają tamten system.
  Ja osobiście gdybym miał teraz wybierać w wyborach, to po takim zamykaniu głosu społecznego na pewno nie zagłosował bym na twoją kandydaturę i każdą inną która blokuje społeczeństwo w swojej wolnej wypowiedzi. Mówię Dość Już Cenzury.
  Dzienikarstwo
  ananke
  Środa 17 Marzec 2010 8:42:32 pm
  83.11.???.???
  Jako " dzieniarz obywatelski " pytam.. PANI ^^ W czym problem?
  Jako "dzienikarz obywatelski" pytam…Pani^^ ' O co chodzi"?
  Jako " dziennikarz obywatelski" pytam…Pani ^^ " Czy czyta Pani " infonowadęba"?
  Niech się Pani zastanowi- bo od tego zależy treść nastepnych 100 pytań…
  ^^

  Środa 17 Marzec 2010 8:32:58 pm
  83.28.???.??
  Wy chyba macie klepki poprzestawiane;D haha ratownisie mają dużo humoru;D lol weście sie w garśc razem z tym Ostapko;D I nauczcie sie czyatć;D <zal>
  POSZŁY KONIE….
  ananke
  Środa 17 Marzec 2010 8:22:57 pm
  83.11.???.???
  To jak "szczekają " na innych to ok. ,jak wraca rykoszetem to "zamykamy " komentarze… żenada! Masz odpowiedz, dlaczego Twój portal jest taki nijaki…
  Jacy redaktorzy- taki portal…. coś w tym jest…
  A więc " Witamy w oficjalnym portalu miasta" to co to znaczy?
  Zaczne jak wasz redaktor-pytaniami…
  1. Co to znaczy oficjalny?
  2. Kto wydał rekomendacje/
  3. Oficjalny Portal Miasta…-też pytanie…(serio.)

  Ps. Pytanie dla pana redaktora U…-"jak na imię miał Adam Mickiewicz…?"
  Podowiedz:
  1.Adam
  2.Czesław
  3.Anastazja
  Ps.2. Nie znoszę Narcyzów….
  ///
  ///
  Środa 17 Marzec 2010 8:05:53 pm
  90.209.???.??
  konrad pewnie odebral telefon i przestraszyl biedaczek ;;;;;
  cenzura
  Franek
  Środa 17 Marzec 2010 7:45:00 pm
  188.33.???.??
  Proszę uszanować inteligencje nowodębian. Blokujecie komentarze wtedy jak ich tresć jest wam nie na ręke. Do momentu gdy wyrazają wasz sposób myslenia (nawet w formie obraźliwej dla adwersarzy) to wszystko jest OK. Problem pojawia się gdy zaczyna przeważać spojrzenie z którym sie niezgadzadzie. Taka prawda
  [/quote]
  Chcę nadmienić, że po tych komentarzach Konrad Wesołowski podjął decyzję o usunięciu i zablokowaniu dodawania komentarzy.
  Nie będę się rozpisywał. Ocenę działalności portalu nowadeba.com pozostawiam dla Was.:(

 7. Urbaniak wstawił film który miał skompromitować Ostapkę tymczasem film potwierdza wersje Marka, że ktoś wpisując liczby podawał się za użytkowników. Brawo Mati! Gratuluje!

 8. [url]http://www.wiadomosci24.pl/autor/347012.html[/url]
  [url]http://www.facebook.com/people/Mateusz-Urbaniak/100000239356294[/url]

 9. zgadzam się z nr 13. Panie U. co chciałeś pokazać poprzez ten film chyba to, że M.O. napisał prawdę bo z tego filmu jasno i dobitnie to wynika….. czy to ma znaczyć że Ostapko cokolwiek zrobił źle. Przestań człowieku bo się kompromitujesz a teraz osiągnąłeś chyba swój szczycik…………

 10. Marku Ostapko i Mateuszku Urbaniak
  ;Dzieci! Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. – Coś z tego zawsze się stanie&#8221;. Niech Wam słowa Janusza Korczaka służą za motto .
  Mateusz w przeciwnym razie zostanie ci to, co Grzesiowi ,Mateusz poczytaj wierszyk , nie daj sobą manipulować ,wyrośnij z tego tak jak wyrósł Marek .

  Idzie Grześ
  Przez wieś,
  Worek piasku niesie,
  A przez dziurkę
  Piasek ciurkiem
  Sypie się za Grzesiem.

  "Piasku mniej –
  Nosić lżej!"
  Cieszy się głuptasek.
  Do dom wrócił,
  Worek zrzucił;
  Ale gdzie ten piasek?

  Wraca Grześ
  Przez wieś,
  Zbiera piasku ziarnka.
  Pomaluśku
  Zebrała się miarka.

  Idzie Grześ
  Przez wieś,
  Worek piasku niesie,
  A przez dziurkę
  Piasek ciurkiem
  Sypie się za Grzesiem…
  I tak dalej… i tak dalej…
  Idzie Grześ" Julian Tuwim
  Pozdrawiam Don Quijote
  ip static83.12.214.202

 11. Mówić strażakowi,że powinien się leczyć przyniesie taki sam efekt jakbym to powiedział Grzegorzowi policmajstrowi.

  Pozdrowienia dla zapisujących IP :)
  podpowiem dostawca helionet :)

 12. Zachęcam wszystkich mieszkańców Nowej Dęby, Rozalina, Alfredówki, Jadachów, Cygan do oddawania swoich głosów w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego na Bożenkę Kapuściak startującą z listy Nr 5 tj. Prawa i Sprawiedliwości, nauczycielkę w Szkole Podstawowej Nr 11 w Tarnobrzegu, m.in. członkinię Klubu "Gazety Polskiej", Dekanalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń, Prezes Akcji Katolickiej w Parafii Miłosierdzia Bożego, bo to dobra i mądra kobieta.

  http://tpp.tarnobrzeg.pl/pages/wybory-do-sejmiku/bozena-kapusciak.php

  Pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców Nowej Dęby, Rozalina, Tarnowskiej Woli, Alfredówki, Jadachów, Cygan … :-)

  [size=24][b][color=#3333ff]Bożenę Kapuściak &#8211; Lista Nr 5 Pozycja Nr 6 – Kandydatka do Sejmiku Województwa Podkarpackiego
  [/color][/b]
  [/size]

 13. Urbaniak powinien chyba zająć się nauką. Języka polskiego w szczególności.
  Wymieniony przez niego błąd niby czego miał dowodzić? Większość komentarzy krytykujących kogokolwiek jest pisana przez NIEZAREJESTROWANYCH użytkowników, co widać nawet tutaj. Po cholerę miałby udawać, że pisze post jako, ktoś zarejestrowany? Żeby narazić się na pozew o naruszenie dóbr osobistych z jego strony? To wydaje się absurdalne i nielogiczne.
  Gdybym był na miejscu Marka sprawa znalazłaby swój finał w sądzie, a Mateusz jako osoba pomawiająca musiałby przedstawić dowody, potwierdzające jego tezę – czyli złą wolę MO. Jak na razie tego nie zrobił i nie zrobi bo w tym przypadku jest to niemożliwe do stwierdzenia. ;)

 14. …hihi to coś ale KISZKA…!!! WOW [quote]#15 | Zobacz Mateuszka Urbaniaka! dnia 11/03/2010 17:52
  http://www.wiadom…47012.html
  http://www.facebo…0239356294[/quote]o KUNA ale LOLEK…WOW!!! DZIĘKI teraz wiem jak to coś wygląda… a tak nawiasem mówiąc kiedyś wpisałem TAM U PANA URBANIAKA…hihi coś na temat szpitala i zarok się ZMAZAŁO…!!! cu cóś takiego A MOŻE TAM UŻYWAJĄ SPECJALNEGO ATRAMENTU…hihi Pam MATEUSZ ROBISZ i jesteś BŁEEEEEEEEE !!!!!!! SadPfft Drutek ;0):D

 15. [quote]Panie Mateuszu zarzuca Pan &#8222;właścicielowi portalu&#8221; podbijanie liczby komentarzy. Wczoraj od godziny 17.30 do 22.30 wraz z ponad setką mieszkańców naszego miasta świetnie bawiłem się na rozgrywkach Nowodębskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. W tym czasie na portalu InfoNowaDeba.pl dodano w JEDNYM tylko temacie 28 komentarzy. Myślę, że to wystarczająca odpowiedź na pańskie brednie. Aczkolwiek zawsze może pan insynuować, że dodawałem je np. siłą woli. Jednak w takim przypadku pomóc może tylko lekarz…[/quote]

  Marku! 10/10 za ripostę. Zwłaszcza motyw z siłą woli i lekarzem.:D

 16. Hola Hola ludzie nie za bardzo się rozpędzacie z tymi linkami odnośnie Mateusza ???
  Lepiej popatrzcie sami na siebie jakie macie gęby zakłamane &#8230;&#8230;&#8230;&#8230;.kochani synkowie rodziców , Mateusz się stara jak tylko może chłopak biega i ma informacje z 1 reki i na bieżąco a wy co ,cos się dowiecie napiszecie i się podniecacie ,a to ze sami piszecie pod tymi artykułami to już inna bajka i teraz już wiadomo skąd niby 50 komentów pod jakimś mało interesującym artykułem .Wczoraj np. informacja o wypadku śmieciarki ,artykuł już był na stronie łącznie z fotkami jakieś 20 minut od zdarzenia i to się nazywa profeska a nie jakieś ujadanie na burmistrza i radnych i czekanie na głodne psy co wszystko łykają .

 17. Ostapko oszukujesz ludzi! Zgodzę się z komentarzem #25 tutejszy portal nie ma kultury a co najważniejsze jego cel to dorwać sie do władzy! Wielce zapomnieliście co było 2 tygodnie wstecz? To ugryść burmistrza to ugryść radnych no a co aby tylko dorwać się do władzy! Wasze artykuły zawsze mają odnośnik do źródła 4 razy w miesiacu z wielka łaską cos napiszesz Ostapko czemu tak mało? Sprawdzasz błędy? Czekać tylko aż ktoś Cię pozwie do sądu, a wtedy i ja poprę tego kto Cię pozwał!

 18. Na infonowadeba.pl ludzie wchodzą po to, żeby się dowiedzieć co NAPRAWDĘ WAŻNEGO dzieje się w tym mieście. Rozwaloną śmieciarkę to może sobie każdy zobaczyć, wyglądając przez okno. Tym się między innymi różnią te portale: na jednym opisuje się prozaiczne wydarzenia, bez wpływu na życie większości mieszkańców i przyszłość miasta, a na drugim można znaleźć informacje o istotnych problemach, wnikliwe analizy rzeczywistości, a pod spodem jeszcze każdy może zabrać głos bez obawy, że jego opinię ktoś uzna za niepoprawną i jego komentarz wytnie.

 19. Wiedziałem od dawna że tutejszy admin dodaje komentarze pod swoimi artykułami komentarzea atakujace wszystkich tylko nie ich padaja tu 10 razy na codzien ale PRAWDA BOLI i rycerzyki pobiegli na alarm kłamcom i się rozpisują! Ostapko nie po twojej myśli myslaleś że nikt się nie dowie będziesz cacany i wszystko będzie pięknie a tu staneło ci na drodze!

 20. na ndcom.pl wylaczyli komentarze …. hahahahahahah
  w artykulach matiego o info..
  zawsze tak robia gdy rozmowa idzie nie po ich mysli
  ciekawe co maja do ukrycia

 21. rozmowa z Mateuszem Urbaniakiem jest na poziomie rozmowy z Grzegorzem Pol.., tak więc szkoda marnować czasu i energii na jego temat. Tak więc nie ma co marnować energii na kogoś takiego jak Mateusz Urbaniak :P

 22. Wyłączenie możliwości komentowania artykułu Urbaniaka, gdy coś idzie nie po myśli – brawo, większego "dziennikarskiego" buractwa nie jestem sobie w stanie wyobrazić.

  [b]Urbaniak vs Rzeczywistość 0:5[/b]

 23. bystry nie jestem ale..
  Z jakiego wypadku trzeba wyjść,jaką traumę w dzieciństwie przeżyć,jak mocno i dotkliwie zostać skrzywdzonym przez rówieśników bądź dorosłych-by czynić takie rozpaczliwe gesty jak pan redaktor strażak bez matury Urbaniak.

  Matura żaden wykładnik wiedzy -ale faktem jest ,że jej nie ma :)

 24. Wasze walki międzyportalowe są chore i powinniście się leczyć.
  To że Info jest portalem tylko do walki politycznej to widać gołym okiem i tłumaczenia Pana Ostapki że jest inaczej są poprostu śmieszne.
  Przed reaktywacja był to ciekawy portal a teraz jedna wielka walka o władze i plucie na wszystkich co nie są z wami.
  Portal nowadeba.com.pl przez walkę z wami stracił również w moich oczach bardzo wiele choć z ich portalu można się sporo dowiedzieć o tym co się w mieście dzieje a dla osób takich jak ja wywodzących się z Nowej Dęby a mieszkających poza granicami kraju.
  Władzy możecie nie zdobyć a przez takie ujadanie jeden na drugiego to możecie stracić tylko osoby odwiedzające oba portale i może wtedy się obudzicie.

 25. Właśnie dobrze, że jest chociaż jeden portal na którym pokazuje się dobre i złe strony tego co się dzieje a nie tylko dobre jak na dwóch pozostałych. Jak Ci nie pasuje to spadaj tam. Ja sie ciesze ze tu nie ma takiego wazeliniarstwa i lizania tyłka jak tam… ciekawe skąd się to bierze. czyżby zlecenia na jakieś usługi od samorzadu? A może fakt, że przecież redaktor naczelny szedł z komitetu obecnie rządzących. Nie ważne. Są portale różne i można wybierać.

 26. [b]A Ja Pytam ?Jeżeli stronka nowadeba,com popiera PO .Pan Wesołoswski.Pan Mączka .Pan Nowak i inni .To jak to się ma do wspólnych imprez w których mamy za niedługo uczestniczyć konkretnie 11 listopada. Jak to się ma do deklaracji o wzajemnym poszanowaniu,nie atakowaniu się wzajemnie przed wyborami .Stowarzyszenie Dąb, Towarzystwo Ratusz i Nowodębskie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne.Razm w pluralizmie się organizują i do wyborów popierają czy nie popierają ? proszę o odpowiedź bo przebieram nogami z ciekawości. czy to czasem nie pic na wodę ze strony tych Panów aby pod szyldem Ratusza załapać się na wdzięczność mieszkańców. Bo teraz to tak wygląda jakby ci Panowie byli rzazem i nie byli , popierali Burmistrza i PiS i nie [/b]popierali .:|

 27. Drogi Quijote,
  próżne twe czekanie, odpowiedzi żadnej nie uzyskasz, bo prawdą jest to co piszesz, wcale się nie zdziwię jak Ratuszowi odbije się czkawką za to wspólne organizowanie 11 listopada – no ale sami zobaczymy tą wspólną imprezę.
  Pozdrawiam

 28. On gapi/ słowa nic do pansa…Panie Mateuszu – przepraszam, że pozwoliłem sobie na taką – ot prowokację 2 posty – bata nie ma – czytasz/śledzisz/knujesz?B)
  i ja Pansa S. zadowolony jestem ,że – ot! tak – wstyd…
  I 'nie gap się tera!'' zdziwiony.

  :) – On gapi ..

 29. Oszczerstwa w sieci mają dużą siłę rażenia. Urbaniak o tym wie i dlatego to zrobił. Ale jest powiedzenie " Jaką bronią wojujesz, od takiej broni zginiesz".

 30. ahahahahaha co za żal typka.
  mateuszek widze usiłuje na chama dowartościować swoje spróchniałe ego, jednak po raz kolejny wychodzi na jaw prawda, mateuszek=idiota!!!
  to już nie pierwszy raz kiedy to Urbaniak wychodzi na deb**ila..
  takich sytuacji było wiele.. i nie tylko mam tu na myśli nd.com

 31. … kuna ZGADZAM SIĘ…!![quote]#17 | Don Quijote dnia 11/03/2010 18:30
  Marku Ostapko i Mateuszku Urbaniak
  ;Dzieci! Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. – Coś z tego zawsze się stanie&#8221;. Niech Wam słowa Janusza Korczaka służą za motto .
  Mateusz w przeciwnym razie zostanie ci to, co Grzesiowi ,Mateusz poczytaj wierszyk , nie daj sobą manipulować ,wyrośnij z tego tak jak wyrósł Marek/quote]!

 32. Easily won the game can let us have [url=http://www.usaguccihandbags.com/]Gucci Handbags[/url] far more stamina and power to prepare for the Champions League, yes, we are much more concerned now is the Champions League." Mourinho after the match. An easy victory, plus a temporary improve within the integral advantage of Barcelona [url=http://www.usaguccihandbags.com/]Gucci Bags[/url] to 13 points, [url=http://www.usaguccihandbags.com/]Gucci Outlet[/url] which are really excellent mood for the Portuguese. Yet another positive of this game could be the meaning of the traditional primary Dimaliya and Hedi la two final season is officially back

 33. The only match up in person in order to ensure error.Mask [url=http://www.michaelkors-outletstore.us/][b]Michael Kors Factory Outlet[/b][/url] type glasses curved, most veneer of glasses, one [url=http://www.michaelkors-outletstore.us/][b]Michael Kors Outlet[/b][/url] wearing a mask-style glasses,[url=http://www.michaelkors-outletstore.us/michael-kors-hamilton-bags-c-4.html][b]Michael Kors Factory Outlet Online[/b][/url] the whole eye are under the protection of glasses, can immediately create a feeling of cool, full of star children.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here