Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem w Nowej Dębie

4

05-02-2013

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie od wielu lat realizuje cele strategiczne zawarte w Narodowym Programie Zdrowia. Jednym z celów strategicznych Narodowego Programu Zdrowia na lata 2007-2015 jest „ Zmniejszenie zachorowalności i przedwczesnej umieralności z powodu nowotworów złośliwych”.

4 Luty to Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji w tym roku zorganizowaliśmy spotkanie Lekarza Ginekologa z Oddziału Ginekologiczno- Położniczego w Nowej Dębie Pani Małgorzaty Wilk-Zębik z dziewczętami z Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie. Dziewczęta dowiedziały się, jak ważne są badania profilaktyczne, jak wygląda statystyka zachorowalności w Polsce i na świecie. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczestniczki otrzymały materiały edukacyjne tj. ulotki oraz kalendarzyki. Mamy nadzieję, że spotkania organizowane przez nas przyczynią się do większej świadomości a przez to do zdrowszego w przyszłości społeczeństwa.

BM

4 KOMENTARZE

  1. Ponoć. Po tych dniach walki z rakiem szpital w ND zaczyna inną kampanię . A mianowicie Dni Walki z Łapownictwem , ciekawe co na to ci pseudolekarzowiny na polanie by powiedzieli ?

  2. nastolatek nie ma co straszyc rakiem…Lepiej niech im pogadankę zrobi o antykoncepcji :) A o raku niech gada 40-50 l.kobietom ktore od lat sie nie badały "bo jeszcze cos mi wykryją"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here