Powstanie Miasteczko Ruchu Drogowego

5

05.04.2011r.

Decyzją powiatu tarnobrzeskiego w Nowej Dębie powstanie miasteczko ruchu drogowego.

Pomysł jest taki aby takie miasteczko powstało w każdej gminie. Chodzi o to by dzieci mogły się szkolić w zakresie zasad obowiązujących na drodze – mówi starosta powiatu tarnobrzeskiego Mirosław Pluta. – Chcemy aby miasteczka o ile to możliwe powstawały przy szkołach podstawowych, ale o ostatecznej lokalizacji będą decydować radni powiatowi z zainteresowanych gmin– dodaje.

Wedle informacji udzielonych nam przez wicestarostę Jerzego Sudoła nowodębskie miasteczko ruchu drogowego zostanie ulokowane w pobliży krytej pływalni – To miejsce ma charakter rekreacyjno-sportowy dlatego uważamy, że to najlepsze rozwiązanie– mówi Sudoł i zaznacza, że szczegółowe ustalenia jeszcze trwają. Wicestarosta dodaje, że powiat planuje również wykonać w Nowej Dębie tzw \”białego orlika\” (lodowisko).

Szacowana wartość inwestycji wynosi 50 tys złotych. Gmina Nowa Dęba dołoży do realizacji tego zadania symboliczny 1 tys zł. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem miasteczko powstanie jeszcze w tym roku! O szczegółach będziemy informować.

/rek
fot.: z otwarcia MRD w TBG

5 KOMENTARZE

  1. Koło "dwójki jest dużo miejsca do zagospodarowania (m.in miejsce gdzie stały kiedyś "murki") Wszędzie buduje sie takie rzeczy przy szkołach a u nas niby centrum przy basenie. To dzieciaki na lekcjach maja się, według założeń reformy oświaty, uczyć przepisów o ruchu drogowym) Będzie nowa hala, obiecane boisko po hoali, no to i zbudujmy tam to miasteczko. W końcu nasze dzieciaki będą miały dobre warunki do rozwoju. Przecież to dzieciaki z podstawówki a nie z gimnazjum ani liceum maja korzystać z miasteczka ruchu drogowego. A może problemem jest, że przy dwójce nie może być, bo starosta Sudoł jest z osiedla Dęba i jak nie może być przy trójce to i nie będzie przy dwójce. Może się czepiam, ale po co kombinować.
    Niektórzy powiedzą , że pod basen jest blisko z dwójki, ale każde wyjście ze szkoły poza jej teren niesie za sobą stratę czasu i problemy z tym związane. Przepisy są przepisami i tego nie obejdziemy. Kolejnym argumentem jest to, że można w ten sposób próbować skonsolidować obiekty SP2, basenów z Orlikiem i Gimnazjum 1 i ZS1.

  2. byla radna powiatowa z Cyganow obiecala nie tylko silownie w starej remizie OSP ale tez miasteczko ruchu drogowego i co i nic.miasteczko bedzie w Debie.obiecanki cacanki a glupiemu radosc //czasem przyslowia sie sprawdzaja.

  3. A ja uważam, że najlepszym miejscem pod miasteczko rowerowe jest miejsce obecnego DIRTPARKU, którego inicjatorem-pomysłodawcą był wiceburmistrz. Miejsce to, jak samemu można zobaczyć nie sprawdziło się i nie sprawdza (jedynie zagraża życiu i zdrowiu użytkownikom) mało kiedy można zobaczyć tam jakiegokolwiek rowerzystę, tylko zgraję amatorów tanich trunków z %. Więc wyrównać i zrobić miasteczko rowerowe, niech dziecka się uczą przepisów.

  4. dajta ludziom w debie robote zeby mieli za co zjesc i rachunki zaplacic a nie pitolicie o jakis tam obiektach co nam to da !! jak luddzie z nowej deby to ledwo przeda. aaaaa szkoda gadac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here