Głosujemy na jedyne na świecie Muzeum Bombki Choinkowej

0

Nowodębskie MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ należące do FIRMY BILIŃSKI bierze udział w plebiscycie na najlepszą atrakcję województwa Podkarpackiego!

Spośród stu przedstawionych atrakcji turystycznych regionu internauci typują te, do których mają szczególny sentyment. – Chodzi o miejsca, do których chętnie wracamy, z którymi wiążą się wyjątkowe wspomnienia lub te, które zrobiły na nas niezwykłe wrażenie, czyli takie osobiste Podkarpackie Ulubione – tłumaczy Anna Brzechowska-Rębisz z PROT.  Wśród osób biorących udział w głosowaniu zostaną rozlosowane nagrody: pobyty weekendowe w Siedlisku Janczar w Pstrągowej i ośrodku Polanka i Konie w Horyńcu Zdroju. Głosowanie potrwa trzy miesiące do 17 października i dzięki temu jesienią przekonamy się, które atrakcje turystyczne w województwie cieszą się największym uznaniem.

januszbilinskiprzypracy

Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie – prywatne muzeum położone w Nowej Dębie. Placówka jest przedsięwzięciem Janusza Bilińskiego – właściciela przedsiębiorstwa Firma Biliński, produkującego ozdoby choinkowe.

Muzeum powstało w 2012 roku i jest owocem kilkunastoletniej pasji kolekcjonerskiej jego właściciela. Wystawa obejmuje kilka tysięcy eksponatów, umieszczonych na choinkach. Część choinek jest ubrana tematycznie, m.in. w stylu amerykańskimfrancuskimnorweskim,witoriańskim czy nawiązującym do Halloween. Wśród eksponatów wyróżniają się wyroby na rynek duński: stylizowane na jaja Fabergeoraz wyprodukowane z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena. Znajdują się tu również ozdoby w kształcie budynków z terenu Podkarpacia (m.in. zamków w Krasiczynie i Łańcucie oraz kościoła w Komańczy) oraz bombki firmowe.
Integralną częścią zwiedzania muzeum jest prezentacja procesu powstawania i zdobienia bombek. Muzeum jest obiektem całorocznym, wstęp jest bezpłatny.

Wybierz MUZEUM BOBMKI CHOINKOWEJ  i zyskaj szansę na nagrodę! Głosować można na stronie: 

http://konkurs.podkarpackie.travel/