Mirosław Pluta starostą

17

Zamiast Wacława Wróbla na fotelu starosty powiatu tarnobrzeskiego zasiądzie Mirosław Pluta- dotychczasowy burmistrz Baranowa Sandomierskiego.

Wszystko za sprawą koalicji jaką zawarły komitety Forum Samorządu Powiatu Tarnobrzeskiego, Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wyniku podjętych ustaleń na urząd wicestarosty po latach przerwy powrócił Jerzy Sudoł, prezes Nowodębskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Powiatu Tarnobrzeskiego pokieruje Dariusz Bukowski, dotychczasowy wiceprzewodniczący rady.

/Info

17 KOMENTARZE

 1. Bravo Jerzy ! Mam nadzieje, że teraz droga powiatowa z jadach do Tarnobrzega będzie lepiej odśnieżana niż za Wróbla. W końcu sam Vice będzie nią codziennie jeździł. Teraz jest tragedia. Jerzy gratulacje.

 2. Co będzie z Wackiem? Jest jakiś stołek szykowany? Szkoda chłopa troszkę, co nie? Może coś na parafii się uda? Np. Kościelny.

 3. Wacek zawsze mógłby w hotelu robić. Np w tym na strefie mógłby nosić bagaże. Ale pod warunkiem, żeby miał jakiś gustowny strój. Moja propozycja:
  [img]http://www.ryneksztuki.lodz.pl/images/Mikulski/19-kamerdyner.jpg[/img]

 4. Ale sobie pogrywają nasi wielcy politycy. Poprzednio Wróbel wykopał z wice Sudoła, teraz Sudoł tą samą metodą załatwił Wróbla. Szkoda ,że nie angażują się tak aktywnie w pracę jak w intrygi i sianie zawiści. Nie przepadam za Wróblem ale Sudoł to też przeżytek i nudziarz, wypłynął na niwie kościoła i nie potrafi odejść z godnością.

 5. I TAK OTO NAJ …LUDNIEJSZA -WIĘKSZA- BOGATSZA GMINA W POWIECIE POZBYŁA SIĘ STAROSTWA PRZEZ CHOROBLIWE AMBICYJKI OSPAŁEGO P.JERZEGO.

 6. [quote]#6 | Pola dnia 12/02/2010 22:15
  Ale sobie pogrywają nasi wielcy politycy. Poprzednio Wróbel wykopał z wice Sudoła, teraz Sudoł tą samą metodą załatwił Wróbla. Szkoda ,że nie angażują się tak aktywnie w pracę jak w intrygi i sianie zawiści. Nie przepadam za Wróblem ale Sudoł to też przeżytek i nudziarz, wypłynął na niwie kościoła i nie potrafi odejść z godnością.[/quote] Pola widzę że masz coś wspólnego z" POLA" a więc WRÓĆ do ziemi !!! To co P.Sudoł zrobił dla Miasta to ty sobie możesz tylko POMARZYĆ…!!! a to nie BOLI tak nawiasem mówiąc piszesz o KOŚCIELE jak chcesz się czepiać osób którzy wypłynęli na "niwie kościoła" to czep się NASZYCH RADNYCH SKMINY I FLISA tu możesz coś powiedzieć !!! a teraz np możesz być spokojny o LOSY DĘBY…!!! bo wiemy że jest tam ktoś od NAS co nie POWIEMY O RADZIE MIASTA gdzie wszystkie funkcje PEŁNI WIOSKA…!!!:( możemy powiedzieć spokojnie że nie jest to RADA MIASTA a rada wiejska…!!! :o i to BOLI a nie Jurek Sudoł w Powiecie…!!! bez szacunku:P Drutek ;0)

 7. Bravo Jurek od razu widac poprawe odsnieżania na drodze powiatowej z Jadach do Tarnobrzega, tak trzymaj, Głosowałem na Ciebie, nie zawiedx mnie. Pozdro…

 8. Za kadencji Wacława byłaby juz zrobiona , tylko układy polityczne PO na to nie pozwoliły, a szkoda że nowodebianie nie mogą się dogadać tylko szukają szczęścia z Baranowem……….

 9. Panie Wróbel, wiem że Pan sie tu czaisz na forum, wyczuwam nosem ten psi zapach! Sluchaj no! A odpowiedz mi wszo plugawa co zes robil w czasie ostatnich wyborow? Czemu sluzyly Wasze Sprawki? Szkalujac poczciwego Jozefa Czekalskiego i innych szanowanych ludzi w naszym miescie co zes chcial osiagnac? I mam Ci przypomniec jaki miales zacny komitet redakcyjny Waszych Sprawek? Niejaki Wieslaw Ordon, Baracz Redaktor Naczelny – Adam Michnik z Tarmowskiej Woli?…. Jeszcze Wam brakowalo TWN24 zalozyc! (Tarnowska Wola News 24) Co?? Szpital ****es, ty wszo paskudna, porzadna Pania Dyrektor zwolniles! Pamietamy Twoje "zaslugi"! I bedziemy Ci sie bacznie przygladac i monitorowac Twoja dzialanosc! Auguscie bynajmniej nie Mocny! Mocny ale chyba ze w szkalowaniu innych… Chciales teraz koalicje rozbijac Forum z PO….Intryg mistrzu! No, no…ale rozumiem…masz za duze dlugi do splacenia za pierogi i zurek w jednym hotelu w ktorym w czasie ostatnich wyborow namietnie przesiadywales i myslales z innymi mędrcami jak tu Sudoła wy****c na margines! Panie Wrobel, kwity z tamtych spotkan sa, wyjda kiedys na swiatlo dzienne! Klamstwo ma krotkie nogi…i duza łysine.

 10. [quote]#12 | heca kieca z AlfredĂłwki piecaC dnia 12/03/2010 23:14
  Panie Wróbel, wiem że Pan sie tu czaisz na forum, wyczuwam nosem ten psi zapach! Sluchaj no![/quote]..WOW!!! a to coś nowego i ciekawego czyżby WRÓBLE zaczęły ZNOWU SIADAĆ NA GRZĘDZIE…!!!:( WOW!!! i na dodatek SPISKOWIEC Oj nie ŁADNIE WACŁAWIE NIE ŁADNIE:P ale poczekamy to się MOŻE JESZCE COŚ ROZWINIE I jakieś NOWOŚCI się dowiemy:@ bo to że SZPITAL RO****CZYŁEŚ :oto WIEMY ale że z ciebie taki INTRYGANT tom se nie MYŚLAŁ .A teraz NOWE WŁADZE w Powiecie będą musiały ten ROZ**** NAPRAWIĆ liczymy na to bo DYRCIA W TECZCE to se możesz ZABRAĆ w KIBINI a najlepiej to lećcie gdzieś ODPOCZĄĆ po tak S****J ROBOCIE , proponuję gdzieś kraje trzeciego świata tam ZAŁÓŻCIE SOBIE KLINIKĘ i podrasowujcie MAMUTY…!!! Pozdrawiam i gratulacje dla Pana Jurka Sudoła…!!!:D;) Drutek ;0)

 11. NIE WIEM DRUREK ,ŻE "DYR. Z TECZKI " PRZEMALOWAŁ SIĘ NA" PO" I CHRONI GO ZAPLUTY STAROSTA.WRoBELEK JUŻ BY GO WYĆWIERKAŁ PRZED WYBORAMI ALE SIĘ NIE DAŁO .

 12. Pozdrawiam cie i szanuje ale do Sudoła mnie nie przekonasz. Byłam jego uczennicą w liceum i odbyłam z nim wiele nudnych lekcji języka polskiego (mam porównanie z innym polonistą) ,gnębił moją koleżankę za klepanie wierszyków na pamięć. W szkole nazywali go "Szczurek" za złośliwość. Myślę,że natury człowieka nie da się zmienić i to co my w nim widzieliśmy negatywnego pozostało. W środowisku nauczycielskim z którego się wywodzi różne ma opinie, ja znam dużo niepochlebnych, no ale rozumiem jednych się lubi innych nie, więc tu nie dyskutuję.
  Pokaż mi te jego wielkie zasługi dla miasta? bo jakoś nie widzę. Gdyby były tak wielkie to pewnie Nowa Dęba by teraz kwitła a ludziom się żyło dostatniej. Poza tym nie pamiętam, żeby miasto go jakoś doceniło za te zasługi, bo przez 20 lat trwania samorzadu nie był uhonorowany odznaczeniem (chyba ,że się mylę,to przepraszam). A przecież był kiedyś radnym, czy tak się wyróżniał na tle innych? To, że był wicestarostą i wykonywał swoje obowiązki za kasę to jeszcze za mało,żebym się zachwycała. Owszem pan Sudoł zalożyl stowarzyszenie w mieście ,w którym skupia grupę ludzi i to pochwalam.
  A tak w ogóle to jestem za likwidacją powiatów, zbędnej gałęzi administracji, pochłąniającej ciężką kasę z naszych podatków (głownie na ich wysokie wynagrodzenia). Może nie jesteś zorientowany ale tak naprawdę oni tam nie mają za wiele do roboty.W latach tworzenia powiatów zabrano wiele zadań gminom, ku szkodzie ich mieszkańców -tak uważam. Ale to nie bylo ważne, bo trzeba było rzesze panów pousadzać na stołkach. Dlatego teraz musisz jechać do powiatu załatwiać wiele spraw urzędowych (np. komunikacja, budownictwo,geodezja) zamiast to zrobić u siebie w urzędzie. I nikogo, to nie obchodzi,że nie masz na bilet do Tarnobrzegu, że musisz brać wolne w pracy , tracić czas na załatwienie spraw, że starsi chorzy ludzie, inwalidzi mają problem z taką wyprawą – że jest to dla nas utrudnienie życia.
  Jeżeli Pan Sudoł zrobi coś na tym polu dla nas zmienię o nim zdanie.Pozdrawiam.

 13. …Witam[quote]#15 |[/quote];) no z tego co czytam to w Tobie tylko złość szkolna została , mnie też uczył no ostatni rok ale BYŁO TO ZA CZASÓW KOMUNY w STANIE WOJENNYM wiedział dużo o Mnie i Kmplu Robercie i nam POMAGAŁ…!!! a co zrobił widzę że nie w temacie jesteś za czasów kiedy On był STAROSTĄ lu wi-cek to zawsze były dla DĘBY PIENIĄDZE jak mógł to nawet WYKOPAŁ…hihi (żarcik) dbał o SZPITALE i tak w OGÓLE BĘDĄC TAM NIE ZAPOMNIAŁ że jest DĘBIANINEM!!!! to tyle Pozdro!!! z SZACUNKIEM!!! Drutek ;0);)

 14. Gmina ma wicestarostę więc na jego barkach spoczywa obowiązek do pilnowania spraw Gminy. Remont drogi powiatowej relacji Jadachy-Ocice wysuwa się na pierwszy plan starań Pana Sudoł .Wyborcy liczą na Pana za angażowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here