Młodzież na rzecz Rozwoju- WYNIKI

5


Po długich przesłuchaniach komisja rozstrzygnęła konkurs \”Młodzież na rzecz rozwoju miasta i gminy Nowa Dęba\”.

Finałowy etap konkursu odbył się 18 czerwca o godz. 16:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba w Sali narad. W skład jury weszli: starosta Wacław Wróbel, zastępca burmistrza Zygmunt Żołądź, II przewodniczący rady miejskiej Tomasz Gazda, prezes TKP Ratusz Jacek Lubera i przedstawiciel portalu Info Marek Ostapko.


W drugim etapie udział wzięło pięciu zawdoników: Aleksandra Gierach, Anita Kapusta, Kinga Katra, Konrad Kopeć i Dorian Tissot. Każdy z uczestników miał 10 minut na przedstawienie swojego pomysłu. Do dyspozycji młodzieży był laptop i projektor. Przesłuchania odbywały się w kolejności alfabetycznej. Po zakończonej prezentacji każdy z młodych ludzi stanąl w ogniu pytań komisji konkursowej.
Następnie zawodnicy zostali poproszeni o wyjście z sali aby dać jurorom możliwość naradzenia się i podjęcia ostatecznych decyzji.

Decyzja nie była łatwa, gdyż każdy z finalistów był świetnie przygotowany do obrony prezentowanych przez siebie pomysłów. Po burzliwych konsultacjach komisja ustaliła co następuje:
Pierwsze miejsce zajęła: KINGA KATRA uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Kinga perfekcyjnie stowrzyła i opracowała pomysł Ogrodu Sesnorycznego Salutis. Szczegółowość i innowacyjność proponowanych rozwiązań została dostrzeżona przez komisję czego efektem jest główna nagroda. Jednocześnie podjęto decyzję o przyznaniu dwóch drugich miejsc Aleksandrze Gierach i Konradowi Kopciowi. Zrezygnowaliśmy z miejsca 3 i 4 przyznając wyróżnienie dla pomysłów Anity Kapusty i Doriana Tissota. (wszystkie prace do wglądu w poprzednim artykule).


Wszystkie prace (również te, które nie znalazły się w II etapie) zawierają elemnty które w mniejszej lub większej części zostaną zrealizowane w przyszłości przez władze samorządowe. Wspólnie z przedstawicielami władzy lokalnej i młodzieżą ustaliliśmy, że wkrótce spotkamy się w szerszym gronie by pomysły te skonsultować, omówić i zastanowić się nad ich wdrożeniem. Być może 16 uczestników konkursu \”Młodzież na rzecz rozwoju miasta i gminy Nowa Dęba\” stanie się grupą inicjatywną która powoła do życia Młodzieżową Radę Miasta. Wszystkie te wizje zweryfikuje czas jednak jedno jest pewne: młodzież ma mnóstwo ciekawych pomysłów i dlatego powinna być bardziej zaangażowana w sprawy lokalnej wspólnoty. Konkurs ten prznajmniej w drobnej mierze był pewnym wyzwalaczem i jesteśmy przekonani, że będzie kontynuowany w latach przyszłych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w konkursie. Każda praca była oryginalna i wartościowa. Każda z 16 osób biorących udział w rywalizacji jest w naszym odczuciu zwycięzcą. Pokazaliście, że nie jest wam obce twórcze myślenie i że potraficie zrobić użytek ze swojej wyobraźni. A jak mawial Albert Einstein: Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona. Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe. Dziękjuję za to, że poświęciliście swój czas i odważyliście się wziąć udział w konkursie.

W imieniu TKP Ratusz dziękuję wszystkim podmiotom które włączyły się w ogranizacje tego wydarzenia. Dziękuję p. Stefanowi Dembowskiemu ze Stowarzyszenia Demokracja USA (za laptopa) oraz samorządowcom (za ufundowanie nagród oraz za wkład logistyczny i merytoryczny): burmistrzom Wiesławowi Ordonowi i Zygmuntowi Żołądziowi; staroście: Wacławowi Wróblowi; przedstawicielowi Rady Miejskiej: Tomaszowi Gaździe. Dziękuję również patronom medialnym: Redakcji Radia Leliwa, Echa Dnia i Tygodnika Korso. Dziękuję również Pani Elżbiecie Czekalskiej i Wojciechowi Śmiechowi, którzy postanowili ufundować nagrody dla młodzieży.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej

Marek OstapkoOd lewej: Aleksandra Gierach, Anita Kapusta, Kinga Katra, Konrad Kopeć, Dorian Tissot.

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

5 KOMENTARZE

  1. Bo w tym konkursie nie chodziło o wygranie, ale o zrobienie czegoś dla ciagle narzekajacej ciemnej masy jak ty. Ciesze sie ze ktos wkoncu zauwazyl ze mlodzi w debie tez potrafia myslec ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here