MOTO CROSS QUAD 2011

21

12.04.11r.

Największa na Podkarpaciu impreza motokrosowa MCQ (Moto Cross Quad) odbędzie się po raz kolejny 8 maja 2011r. o godzinie 10.00 (niedziela).

W niedzielę, 8 maja 2011r., na specjalnie przygotowanym torze, niemal w centrum miasta, będziemy uczestniczyć w amatorskich zawodach w kategorii cross, quad i miniquad. – mówi Konrad Wesołowski, pomysłodawca i organizator MCQ. Jako organizatorzy zapewniamy dobrą zabawę, piknikową atmosferę, a przede wszystkim sportową rywalizację. – dodaje.

Wydarzenie to jest kontynuacją cyklu pod hasłem „Piątek w mieście Nowa Dęba” organizowane przez Stowarzyszenie „Dąb” z Nowej Dęby od 2007 roku. Z każdym rokiem impreza zyskuje na popularności i na stałe wpisała się w kalendarz sportów motorowych naszego regionu.

Budowany na to wydarzenie tor crossowy został nieznacznie zmodyfikowany, tzn. poprawiony, z uwzględnieniem sugestii uczestników i wzbogacony o kilka atrakcji. Wszystko to dla lepszej widowiskowości zmagań, a przede wszystkim poprawy bezpieczeństwa, na które organizatorzy kładą szczególny nacisk.

Tor, którego jedno okrążenie liczy ponad 1,4 km, wydaje być się dziecinnie proste, lecz po przejechaniu pierwszych zakrętów wszystko staje się jasne. – Z opinii uczestników poprzednich edycji wynika jasno, że trasa jest wymagająca i bardzo męcząca fizycznie. – podkreśla Andrzej Puzio, organizator. Ostre zakręty i łagodne łuki, nawroty, piaszczysta i szutrowa nawierzchnia, strome podjazdy, przeszkoda woda, skocznie i odcinki proste potrafią szybko zweryfikować umiejętności zawodników i stan maszyn.

Organizatorzy podkreślają również, że miłośnicy 4×4 znajdą coś dla siebie. – Wyodrębniona część toru została naszpikowana przeszkodami, których pokonanie wiąże się z techniką jazdy oraz przygotowaniem samochodu. Ze względu na fakt, iż zawody skierowane są w stronę amatorów, również poziom trudności pozwala na pokonanie wszystkich przeszkód, lecz nie jest to proste i czasem do gry musi wejść łopata i pomoc.

Imprezy sportów crossowych nawiązują do historii miasta Nowa Dęba, w której istniała sekcja crossowa, a zawodnicy liczyli się w rozgrywkach krajowych. Wówczas wszystko skupiało się wokół Zakładów Metalowych „Dezamet”, gdzie produkowane były między innymi silniki motocyklowe. Dziś organizatorzy wskrzeszają na nowo ten sport, co zaowocowało powołaniem sekcji crossowej w ramach Stowarzyszenia „Dąb”.

Oczywiście nie samymi crossami bije serce wydarzeń i zawsze mile widziani są też inni kierowcy jedno- i dwuśladów. – Zawsze przy zmaganiach crossowych uczestniczą także miłośnicy równiejszych nawierzchni, dla których przygotowaliśmy wydzielony parking, zaraz przy torze. – mówi Jarosław Mączka. Spotkania, rozmowy, prezentacje maszyn tworzył przyjazny klimat i niepowtarzalną atmosferę. – Dla widzów przygotowaliśmy specjalne strefy bezpieczeństwa, które zapewniają bardzo dobrą widoczność, a jednocześnie maksymalną ochronę. – dodaje Andrzej Puzio.

Dzięki współpracy organizatorów z Burmistrzem Nowej Dęby oraz Starostą powiatu tarnobrzeskiego, Zarządem Tarnobrzeskiej Spółdzielnie Mieszkaniowej, różnym służbom, sponsorom, a także licznym wolontariuszom imprezę organizatorzy przeprowadzają sprawnie, ciekawie i bezpiecznie. Wstęp wolny dla widzów i brak wpisowego dla uczestników (10zł kaucji za nr startowy) są dodatkowymi atutami tej imprezy.

Zatem w imieniu organizatorów pozostaje mi serdecznie zaprosić i trzymać kciuki, by wygrali najlepsi. Rozpoczęcie zawodów 8 maja br. o godz. 10.00. Zapisy uczestników od godz. 8.30. Gwiazdami tegorocznej imprezy będą takie zespoły jak: SNOW oraz ONE GAIN

21 KOMENTARZE

 1. Proszę o pomoc ,mam do wyboru tylko jedną opcję .Na co się wybrać ?
  Moto Cross B):)
  Spotkanie w sprawie Zalewu B);)
  Spotkanie sympatyków PO:D
  Czy ostatecznie mam wybrać MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ :|
  Jak wiecie taka znamienitość jak ja jest mile widziana a nie chciałbym nikogo zrazić do siebie swoją nieobecnością .;)

 2. I tak trzymać Panie i Panowie Tak Trzymać. Ale z psychiatry i MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEj chyba zrezygnuję bo dość mam rocznic patosu i patetycznych odruchów ale jak tak pomyślę ……Dawno nie widziałem proboszczów może przytyli ?:|

 3. od kiedy I komunia Św jest [b]IMPREZĄ[/b]………. jest to przyjęcie [b]Sakramentu Świętego "Eucharystia [/b]/(gr.) εὐχαριστία (eucharistĂ­a) – dziękczynienie…" …… gdyby ktokolwiek na Sakrament powiedzial tak ARABOWI to by mu łeb ścieli przy pierwszym wyjściu za CHAŁUPY.

 4. "…na specjalnie przygotowanym torze, niemal w centrum miasta,…", no właśnie gdzie jest takie drugie miasto, które takie imprezy robi w centrum, oraz nieopodal szpitala. Momentami mam wrażenie, że tym miasteczku ,delikatnie rzecz ujmując jakieś dziwne ludki zamieszkują. Takie pojęcia jak empatia czy szacunek dla innych to dla nich rzeczy zgoła kosmiczne. Ale i oni tez kiedyś będą starzy, chorzy i słabi – może wtedy zrozumią.

 5. wam to w żaden sposób nie dogodzi! jak nic się nie dzieje to marudzicie że Dęba do starzejące się miasto, nuda bla bla bla jak coś zorganizują to za blisko tego bloku za daleko od tamtego, szpital, kościół, brak szacunku i już sami nie wiecie do czego by się tu przyczepić! nie podoba Ci się to miasto to się przeprowadź do innego. pzdr

 6. Byle gdzie, byle jak , byle by było. Chleba i igrzysk.A ruszyć trochę cztery litery, nie łaska. Mamy wszak taki piękny poligon i jego okolice.

 7. Szkoda tylko, że w tym czasie będzie Pierwsza Komunia dzieciaków. Duży plus za inicjatywę, mały minus za rozpoznanie kalendarza imprez.

 8. Przypominamy o imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie "Dąb".
  Szczegółowe informacje u Organizatorów:
  Konard- 509 253 755
  Jarek- 607 444 442
  Andrzej- 509 253 750

 9. Wybrałem Jarka iprezę bo lubię człowieka i szanuję. Nie to co ten Zielak.
  Szacuneczek Panie Jarku i zdrówka życzę:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here