Tytuł Szachowego Mistrza Nowej Dęby zdobyty !!!

12

27-01-2013

Rozgrywki Nowodębskiej Amatorskiej Ligi Szachowej zostały zakończone i poznaliśmy pierwszego zdobywcę tytułu SZACHOWEGO MISTRZA NOWEJ DĘBY, którym został pan Bogdan KACZMAREK.


Na zdjęciu: Bogdan Kaczmarek – Szachowy Mistrz Nowej Dęby w 2012 r.
Źródło: Podkarpacki Związek Szachowy.

Dość długi czas w rozgrywkach zdobywca tytułu zajmował drugą lokatę w tabeli, tuż za młodym obiecującym zawodnikiem Przemysławem Nowakiem, jednakże gdy doszło do pojedynku pomiędzy obydwoma graczami większymi umiejętnościami wykazał się Bogdan Kaczmarek, który utrzymał pierwszą lokatę do samego końca rozgrywek NALSz.

Poza umiejętnościami aktualny Mistrz Szachowy wykazał się również świetną strategią gry, albowiem o ile w turniejach szachowych może zdarzyć się, iż zawodnik może trafić na „słabszy dzień” o tyle liga szachowa wymaga konsekwencji i stabilizacji formy, czym właśnie wykazał się Bogdan Kaczmarek.

Jak sam wielokrotnie podkreślał samej umiejętności gry w szachy nabył od swojego taty i to do dziś procentuje.

Drugie miejsce w lidze zajął Bronisław SZYMAŃSKI tym samym zdobywając tytuł Szachowego Wicemistrza Nowej Dęby.


Na zdjęciu: Bronisław Szymański – Szachowy Wicemistrz Nowej Dęby w 2012 r.
Źródło: Podkarpacki Związek Szachowy.

Bronisław Szymański długi czas plasował się na miejscach poza podium, jednakże w decydujących ostatnich kolejkach ligi szachowej zdołał uzyskać wystarczająca liczbę punktów dającą mu tytuł wicemistrzowski.

Jak zdradził nam w rozmowach pan Bronisław był wielokrotnym uczestnikiem turniejów szachowych ówczesnego województwa tarnobrzeskiego, w których zajmował miejsca na podium pokonując bardziej utytułowanych kolegów.

Trzecie miejsce w lidze z takim samym dorobkiem punktowym zajęło dwóch zawodników czyli Zenon Bogacz oraz Przemysław Nowak.

Same rozgrywki Nowodębskiej Ligi Szachowej cieszyły się – jak na ich pierwszą odsłonę – dużą popularnością, a sami zawodnicy chcieliby ich kontynuacji. Taka sytuacja cieszy, gdyż w dobie wspierania różnych dyscyplin sportowych niekoniecznie związanych ze współzawodnictwem drużynowym, nijako zapomina się o roli tych w których zawodnicy muszą wykazać się wysokim intelektem.

Nad prawidłowością przebiegu rozgrywek podczas ich trwania czuwał prezes POGONI Wojciech Bulanowski.

Jednocześnie informujemy, że uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w najbliższym czasie z której to uroczystości zamieścimy relację, ale już teraz pragniemy zaznaczyć, że bardzo cenną nagrodę dla Szachowego Mistrza Nowej Dęby ufundowała Spółka BEGG z Nowej Dęby za co pragniemy złożyć gorące podziękowanie, gdyż zawsze możemy liczyć na przedstawicieli tejże Firmy, która to niejednokrotnie wspierała miejscowe Stowarzyszenie Sportowe „POGOŃ”, ale także legendarny polski Klub Sportowy – Dumę Lwowa – „POGOŃ” Lwów.

Zwycięzcy – Szachowemu Mistrzowi Nowej Dęby – Bogdanowi Kaczmarkowi , Wicemistrzowi Bronisławowi Szymańskiemu oraz pozostałym zawodnikom w imieniu członków i sympatyków SKF „POGOŃ” z Nowej Dęby składamy gorące gratulacje.

SKF „Pogoń”
Foto: Podkarpacki Związek Szachowy oraz SKF Pogoń

12 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here