Nagrania z sesji będą zamieszczane w Internecie

16

Od drugiego kwartału br. nagrania z obrad sesji będą zamieszczane w Biuletynie Informacji Publicznej.

19 stycznia przewodniczący Klubu Radnych Ratusz Marek Ostapko złożył interpelację, w której postulował zamieszczanie nagrań z obrad sesji na stronie urzędu miasta-Wnoszę o zamieszczanie nagrań na stronie w formacie .mp3 w celu umożliwienia mieszkańcom i dziennikarzom odsłuchania obrad bez zbędnych formalności. Proponuję, aby zamieszczony plik można było nie tylko odsłuchać, ale również pobrać– czytamy w piśmie Ostapki.

Naszym celem jest jak najszersza aktywizacja mieszkańców i włączenie ich w proces decydowania o kierunkach rozwoju gminy. Uważamy, że budowanie społeczeństwa obywatelskiego i poszerzanie świadomości to bardzo istotna sprawa. Chcemy bardzo szybko nadrobić kilkunastoletnie zaległości, stąd też po inicjatywie uchwałodawczej przyszedł czas na publikację nagrań z sesji– mówi Tomasz Licak z \”Ratusza\” i dodaje, że umieszczanie nagrań na stronie urzędu miasta pozwoli mieszkańcom na odsłuchanie ich u siebie w domu, na spokojnie. Przyczyni się to również do zwiększenia jakości obrad – Świadomość kontroli społecznej jest bardzo ważna– uważa Licak.

Obecnie nagranie z sesji jest udostępniane zainteresowanym osobom na wniosek w trybie określonym w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o udostępnianiu informacji publicznej –Od II kwartału br. będziemy zamieszczać w Biuletynie Informacji Publicznej na bieżąco nagrania z sesji rady– zapewnia kierowniczka referatu organizacyjnego Barbara Sudoł.

KK

16 KOMENTARZE

 1. [quote]Od II kwartału br. będziemy zamieszczać w Biuletynie Informacji Publicznej na bieżąco nagrania z sesji rady- zapewnia kierowniczka referatu organizacyjnego Barbara Sudoł. [/quote]

  Wniosek znamy. Jest precyzyjny i jasny w treści. Wydawałoby się, że odpowiedź urzędnika też taka powinna być. A tu figa z makiem. Dalej nie wiadomo czy nagrania audio, czy wideo, czy audio-wideo, czy całość sesji, czy tylko część.

 2. Skoro mówimy o jawności i społeczeństwie obywatelskim proszę o relację ze spotkania radnych Ratusza z mieszkańcami, które miało miejsce – ilu było mieszkańców i jakie sprawy zgłaszali.

 3. do xyz o sprawach się nie dowiesz bo nie każdy sobie życzy aby jego problemy poruszać na forum publicznym. reszty być może dowiesz się w co miesięcznym sprawozdaniu klubu

 4. Do Gościa. Nie chodzi o wskazania imienne lecz o charakter (społeczne, indywidualne, dot. spraw ogólnych, czy osobistych) zgłoszeń oraz zakres tematyczny. Również dane ilościowe są istotne – ile osób, ile jakich spraw? A relacja winna mieć charakter rzeczywisty i bieżący.

 5. O Ratusz się nie martw, sprawozdanie będzie to sie dowiesz wszystkiego. Międzyczasie możesz zapytać o sprawozdania pozostałych 12 radnych co robili i z kim się spotykali i w jakich sprawach?

 6. Skieruj też swój wniosek do przewodniczącego rady żeby zaczął w końcu informować mieszkańców w swoich sesyjnych sprawozdaniach z działalności ilu przyjął petentów i w jakich sprawach i jak rada zajęła się ich problemami.

 7. Do wpisu powyżej. Każdy pyta za siebie – masz ochotę to pytaj. Ja pytam radnych Ratusza i nie widzę żadnych związków zależności w możliwości zapytania radnych Ratusza.

 8. Jak xyz bardzo się tym interesuje mógł przyjść na spotkanie albo zadzwonić lub napisać do radnych z ratusza. to takie proste. myślę, że na forum nie uzyska odpowiedzi na swoje pytania.

 9. Do Gościa powyżej. Zapytanie na forum jest niewygodne ?! A nawiasem mówiąc to ciekawie (pomijając trywialną formę) brzmi wypowiedź "Wesoło mi".
  P.S. Nie chodzi tu o interesowanie się "kogoś" "czymś". Chodzi o informacje publiczną z działalności publicznej.

 10. Ratusz co miesiąc składa sprawozdania ze swojej działalności i pewnie będzie tam napisane o spotkaniu.
  Co do tematu: Dobrze, że nagrania będą zamieszczane w sieci. Myślę, że najlepsze wypowiedzi będą wyłaniane i powstanie ich ranking… Coś w stylu "złote usta"

 11. Zgadzam się – nic dodać nic ująć – z przyjemnością się dowiem co robią radni za moje podatki.
  P.S. Nie wszystkie wpisy są komentarzem. Są i takie, które dokładnie pokrywają się w swym założeniu z treścią przedmiotowej interpelacji rozszerzając jej zakres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here