Nagrania z sesji w Internecie

23

25.03.2011r

Mieszkańcy i wszyscy zainteresowani mogą odsłuchiwać posiedzeń nowodębskiej rady miejskiej w Internecie. Nagrania z obrad zamieszczane są w Biuletynie Informacji Publicznej.

O zamieszczenie nagrań z obrad sesji na stronie urzędu miasta postulował w interpelacji jeszcze w styczniu Marek Ostapko, przewodniczący Klubu Radnych \”Ratusz”. – Zaproponowałem, by nagranie było zamieszczane na stronie w formacie mp3, tak by jak największa liczba mieszkańców i dziennikarzy, mogła nagranie odsłuchać bez zbędnych formalności – tłumaczy radny Ostapko. – Naszym celem jest jak najszersza aktywizacja mieszkańców i włączenie ich w proces decydowania o kierunkach rozwoju gminy. Uważamy, że budowanie społeczeństwa obywatelskiego i poszerzanie świadomości to bardzo istotna sprawa.

Tomasz Licak z \”Ratusza\” dodaje, że umieszczanie nagrań na stronie urzędu miasta pozwoli mieszkańcom na odsłuchanie ich u siebie w domu, na spokojnie. Przyczyni się to również do zwiększenia jakości obrad.

Do tej pory nagrania z sesji były udostępniane zainteresowanym osobom po wypełnieniu wniosku, który należało złożyć w biurze rady miasta.

/info

Nagrania z sesji są do odsłuchania na stronie Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba
www.nowadeba.pl———————————————————————————————————-

————————————————————————————————————-

23 KOMENTARZE

 1. Stuki puki,
  trzeaski praski
  Jak na dzisiejsze możliwości techniczne to te nagrania przynoszą według mnie tylko wstyd radzie.
  przecież żeby coś usłyszeć to trzeba by było te nagrania przesłać do komisji badającej katastrofę Smoleńską aby je odczytała.

 2. Przesadzasz. Słuchałem i wszystko da się zrozumieć bez żadnego wysiłku. To co mamy jest wystarczające jak na dębskie potrzeby.

 3. Przepraszam żę nie na temat .Zgodnie z przepisami art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z późn. zm.) nauczyciele szkoły, w organizacji której przewidziano ferie szkolne korzystają z urlopu wypoczynkowego w tym okresie, zatem dni rekolekcji nie są dla nich czasem wolnym od pracy. To co robią jak dziećmi z ustawy powinni zajmować się w tym czasie katecheci .A jeżeli nauczyciele zajmują się dziećmi to gdzie w tym czasie są katecheci :|?
  .

 4. Ilu jest katechetów a ile dzieci?
  Jeśli jest 1 katecheta to nie ma on prawa wziąć pod swoją opiekę ponad setki dzieci.

 5. Hm… Rekolekcje-ok….w tym czasie dzieciom "mija" W-F, historia, polski, matematyka itd… no i? czy o to chodzi? czy dzieci ,wykształcone,zdrowe to nie nasza przyszłość?…Ja wiem ….,ale religia też jest w szkole…

 6. co ma piernik do wiatraka…… temat o nagraniach z sesji a goście czepili się katechetów…. nie chcesz jeden z drugim chodzić na rekolekcje to nie chodź … i po co anonimowo wylewać swoje żale bez sensu

 7. najlepszy tekst jaki ostatnio słyszałam ::::: [b][size=16]KURY ROZDZIOBIO[/size][/b] kogo wy w tej radzie macie ? OLABOGAAAAAAAAAAA dobrze ze Burmistrz odniósł się do tego tekstu z dystansem —– tak na marginesie ——– toż to wstyd dla miasta że poziom wypowiedzi niektórych radnych jest co najmniej KOMICZNY

 8. sorry,ja również nie na temat, ale DON Q. uwziął się na [b]katechetów[/b] i ich NISZCZY BRUTALNIE! a przeca to bogu ducha winne sługi.. Oj!oj Don czy aby pan nie'' namawia''?100 dzieciaków na Celibata.. :)

 9. w życiu są ważniejsze sprawy niż czas pracy katechetów. chciałabym zeby moją głowę zaprzątały tylko takie sprawy. pozdrawiam ps i dq

 10. [center][size=16][b]KURY ROZDZIOBIO[/b][/size][/center]
  panie administratorze poprosimy o zamieszczenie tego fragmentu sesji na stronie info zeby wszyscy mogli sie dowiedziec kto pracuje w radzie MIEJSKIEJ

 11. [b][size=16][center]SWOJO OSOBO[/center][/size][/b]

  kwiatek na kwiatku.. prosze o zamieszczenie fragmentu zeby wszyscy wiedzieli o czym jest mowa

 12. [url]http://www.nowadeba.pl/z_zycia_samorzadu/sesje_rady_miejskiej/art28.html[/url] ……. temat "9. Interpelacje i zapytania radnych." ….. nagranie na samym końcu

 13. Mądrych katechetów i proboszczów nam brak bo ichnie nauki można zorganizować o 16 wzorem mądrych proboszczów i katechetów a naukę prowadzić normalnie to bardzo proste i stosowane w innych parafiach rozwizwiązanie.

 14. Radna Tłusta siedzi w samorządzie już drugą kadencję i jeszcze zadaje burmistrzowi pytania o podpis sporządzającego projekt uchwały i obecność rzecznika z urzędu na sesji, ręce opadają. Czego radna jeszcze nie wie?

 15. Jakim prawem radny Flis stawia zarzut Markowi Ostapce o naciąganie gminy na koszty z powodu nieobecności na szkoleniu, to już skandal. Kto go upoważnił do publicznego rozliczania radnych z absencji? z racji jakiej funkcji wypowiada się w ten sposób? Dlaczego nikt na to nie reaguje? a gdzie jest komisja etyki? Zachowanie Flisa to zmowa, czy bezczelność?
  Panie Flis daruj pan sobie te popisy na sesji z wielkimi podziekowaniami za szkolenie, bo jest to waszym psim obowiazkiem ,żeby sie edukować i podnosić poziom w szeregach somorządowych, a pan szczególnie pod tym względem ma powody ku temu.

 16. Gbyby radny Flis był dobrym kolegą, to przekazałby panu Markowi materiały i informacje z tak ważnego szkolenia, które go minęło (z ważnych przyczyn) a nie jątrzył na sesji o koszty. Szkoda ,że przedstawiciele Naszego Samorządu nie świecą dobrym przykładem dla młodszych radnych ( i społeczeństwa, które ich wybrało) i nie mają chęci wspólpracy z innymi.
  Chcemy widzieć twórczą pracę radnych na sesji a nie teatr politycznych rozgrywek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here