Najwięcej zdolnych uczniów jest w Nowej Dębie!

61

Sześćdziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tarnobrzeskiego odebrało dziś na zamku w Baranowie Sandomierskim stypendia za dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe i artystyczne. W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i 2 w Nowej Dębie, oraz Zespołu Szkół w Gorzycach. Ideą trwającego już trzeci rok szkolny programu stypendialnego jest przede wszystkim promowanie i wspieranie uczniów uzdolnionych oraz motywowanie ich do dalszej sumiennej pracy. Po raz pierwszy o stypendium mogli ubiegać się również uczniowie, którzy w poprzednim roku szkolnym z wyróżnieniem ukończyli gimnazjum i obecnie uczęszczają do szkół średnich prowadzonych przez powiat tarnobrzeski.

Najwięcej stypendiów, bo aż 47 otrzymali uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie. Dyrektor placówki Janina Lubera nie kryła zadowolenia z tego faktu i podkreśla, że tak dobry wynik to zasługa współpracy dyrekcji, nauczycieli i uczniów: – Ogromnie się cieszę. Gratuluję swoich uczniom, gratuluję stypendystom z pozostałych szkół podległych powiatowi. Jest to dla nas święto. Święto naszej szkoły.

Stypendia będą wypłacane po 50 złotych miesięcznie, przez cały rok szkolny. Podczas spotkania w Baranowie Sandomierskim władze powiatu podziękowały także działającym w regionie firmom które wspomagają finansowo program stypendialny.

Źródło: Radio Leliwa

61 KOMENTARZE

 1. Szkoda tylko że starostwo tak „żydzi”kasę na naszą 1-kę , nie ma dziennika elektronicznego , klasy są łączone licealne z technikami …

 2. Pod tym tematem władzom starostwa należy się uznanie bo wygospodarowało 3 tyś. miesięcznie na zdolną młodzież swoich szkół.

  Gratulacje dla młodzieży i dla fundatorów nagród.

 3. Szkoda tylko, że obecnie rządząca koalicja w powiecie PO + Forum Samorządowe prawdopodobnie zamknie jedną ze szkół średnich w Nowej Dębie.

 4. Te stypendia i zdolna młodzież to przede wszystkim zasługa rodziców a nie P.LUBERY.Trzeba wysyłać młodzież na dodatkowe lekcje żeby nadrabiać słaby poziom w liceum nr1.PANI LUBERA UPOLITYCZNIŁA SZKOŁE DLATEGO ZAINTERESOWANIE NASZYM LICEUM SPADA Z ROKU NA ROK.WSTYD TYKO PRZYNOSI NASZEJ STAREJ BUDZIE(tez tam chodziłam).P.LUBERA ZANIEDBAŁA SZKOŁE .POWINNA ZREZYGNOWAĆ Z DYREKTOROWANIA. TERAZ SIE SZUKA POKLASKU PRZED WYBORAMI.

  • Myślisz kobieto, że jeśli używasz wielkich liter , to masz rację ??? Ja też kończyłem kiedyś tę szkołę, szkołę jedną z najlepszych w okolicy,po niej tedż skończyłem studia w Krakowie,ale to było kiedyś.Teraz wszystko schodzi na przysłowiowe psy, popatrz szerzej na to co cie otacza. Czemu prywatnie chodzisz do lekarza czy dentysty, czemu prostej rzeczy w urzędzie trudno ci jest załatwić, czemu wiele rzeczy działa do gwarancji, a potem już nie, czemu ludzie skaczą sobie do gardeł, czemu nadużywają władzy, kombinują i okradają innych, no czemu ??? Za wszystko jest winna p. Lubera, na pewno ? Pomyśl i nie daj się manipulować, przecież skończyłaś liceum, prawda .

 5. ULICE LEŚNĄ TEŻ ZANIEDBAŁA JAKO RADNA.JESZCZE PUBLICZNIE KLAMAŁA ŻE TO ŁONA WSZYSTKO I DZIEKI NIEJ.NIEŁADNIE PANI DYREKTOR TROCHE KULTURY.ŻAL TYCH UCZNIÓW i sąsiadów

 6. Za tak dobre zarządzanie szkołą i rekordową liczbę stypendystów w powiecie mimo obcinania kasy na nowodębskie szkoły przez Sudoła i spółkę pani Lubera powinna dostać medal.

 7. prawda jest taka że to dzięki kasie rodziców i korkom te efekty wszyscy wiedzą jaki jest faktyczny poziom zapytajcie najlepszych wszyscy chodzą na korki

  • Z „Kopernika” wszyscy chodzą na korki, a 15 osób oblało tam maturę. W ZS1 bez porównania lepiej zdają :)

 8. Szczerze mówiąc to jest jakiś żart. Jaka współpraca nauczycieli z dyrekcją i uczniami? Gdyby szanowna pani Lubera zostawiła na chwilę politykę i się zajęła szkołą (czyli de facto swoim obowiązkiem), to zauważyłaby coś co widzą wszyscy. Że zwalniani są nauczycieli nie mający kompetencji a zostawiani nauczyciele, którzy o przekazywaniu wiedzy zielonego pojęcia nie mają. Przykład? Pani Beata Suska- bodaj najlepszy matematyk i pedagog w tej szkole musiała odejść, żeby została pani Danuta Boryńska-Dzięgiel. Faktyczne umiejętności i chęci pracy schodzą na dalszy plan, liczą się układy i poparcie Ratusza. Cieszmy się, że są tam jeszcze nauczyciele, którzy mają wystarczająco odwagi, żeby się nie poddać temu trendowi, ale znając życie podzielą los p. Beaty Suski. (Która swoją drogą pewnie cieszy się, że się uwolniła z tej chorej atmosfery).

  • To nieprawda, uczy dalej tylko nas nie chciała bo jesteśmy słabi. Wzięła tylko mocne klasy. To nazywasz świetnym pedagogiem, brawo

  • Tylko czy naprawdę jest tak, że to p. Suska wybiera jakie klasy uczy? To dlaczego wychowawcami obecnych pierwszych klas są p. Janina Lubera i wspomniana p. Dzięgiel? Bo nikt inny nie chciał? Bo klasy były tak słabe i one się zlitowały?

  • Obie średnie szkoły w mieście są potrzebne. Słyszałem o zakusach władzy, aby jedną zlikwidować. To już w mieście nic nie zostanie, tylko zaorać i na saksy.

  • po co te kłamstwa, nikt nie musiała odejść to p.Suska
   zrezygnowała sama. Ma dziś półtora etatu cały etat w LO,
   w Tarnobrzegu i pól w Dębie w LO!!!!!!!!!!!!

  • Prawda, zgadzam się. Zwalniani są najlepsi nauczyciele.. Nie tylko p. Suska. Popatrzmy na polonistki, pani Babula tak samo miała być zwolniona, lecz udało się jej zostać też na pół etatu.. Czy inne polonistki umieją uczyć? Nie odpowiem. Pani Szpyt niestety już nie uczy, a pani Zięba, moim zdaniem nie radzi sobie z nauką hisu. Ale panią katechetkę trzeba zostawić, bo doktora zwolnić nie można..
   pani Beata może się cieszy, ale uczniowie się smucą. Nie ma drugiego takiego nauczyciela w tej szkole jakim jest ona. Pani Lubera interesuję się tylko klasami wojskowymi i teraz swoją klasą ( przypadek, że profil wojskowy? )
   Nie mówiąc już o tym, że w tej szkole nic się nie da załatwić. Prośba nie wystarcza.
   Przy ponownym wyborze szkoły średniej, poważnie bym przemyślała jej wybór. Coraz gorzej tu jest..

  • Wręcz przeciwnie- krytykuję jednostki a doceniam większość. Ale jak mówi Pismo Święte jedno ziarno może zniszczyć cały plew, podobnie jak słabsi uczniowie ciągną lepszych w dół, a nie odwrotnie.

  • Przykre jest to, że p. Lubera uważa ludzi i uczniów za czarną masę, która nic nie widzi i nic nie rozumie. Uczniowie potrafią ocenić kto ich uczy dobrze i kto się stara, a kto nie, zresztą widzę, że ktoś tu nie docenia siły poczty pantoflowej. Fakty o których piszę nie są wiedzą tajemną, ale najłatwiej zaatakować piszącego komentarz, niż odnieść się do treści wypowiedzi.

  • profesorem? zwykły nauczyciel z licencjatem tylko … Ten nauczyciel obraża wielu uczniów, nie tylko wyrażaniem swojej negatywnej opinii o kościele. Broń was byście na lekcji jakiegoś kotka obrazili.. życia nie macie.

  • Wzorem do nasladowania , klasy, etyki zawodu powinna być pani Krząstek zarówno dla pana R.R i pami A.W.

 9. P.LUBERA POWINNA Z CZEGOŚ ZREZYGNOWAĆ.ALBO SZKOŁA ALBO POLITYKA.WCIĄGANIE POLITYKI DO SZKOŁY TO ZŁY POMYSŁ!!!
  NASZE LICEUM WIELE STRACIŁO NA TYM I NIE MA DOBREJ OPINI!
  ZNAJOMI REZYGNUJĄ Z NASZEGO LICEUM NA ŻECZ TARNOBRZEGA.
  SŁABY POZIOM NAUCZANIA I WCIĄGANIE UCZNIÓW W SWOJE GIERKI POLITYCZNE POWAŻNIE ZASZKODZIŁO JEDYNCE!!!
  JEŻELI NADAL BEDZIE UCZYŁA TAM P.LUBERA SWOICH DZIECI TAM NIE POŚLE!

  • Zanim człowieku zaczniesz doradzać komuś po dobrych studiach skończ może gimnazjum, bo ortografię masz na poziome 4 klasy SP.A twoje dzieci dobrze ,że nie do naszego LO nie pójdą, bo już by tej szkole nic nie pomogło, nawet profesorowie z Oxfordu.

  • Twoja i tobie podobnych osób ocena mojego poziomu mało mnie interesuje. A tak do wiadomości, maturę zdałam na 5, 5, 5, 4 i studia dzienne i to nie w Rzeszowie ukończyłam ze średnia 4,83. Świadectwa i dyplom do wglądu na życzenie.

 10. Widzę, że gorąca atmosfera trwa:) I że chyba nauczyciele Dwójki, czyt. „oxford” się spisują. Wyznacznikiem poziomu szkoły są jej wyniki w niezależnych od nikogo egzaminach państwowych. Z tego, co wiem, Jedynka spisuje się najlepiej ze wszystkich w powiecie. Jeśli o korepetycjach mowa, to chodzi większość uczniów ze wszystkich szkół państwowych. W obecnej sytuacji szkoły przyjmują wszystkich chętnych, tych z dwójami z góry na dół też, nawet sławetny Kopernik. I tak się składa, że w Jedynce co rok prawie 100% z nich zdaje maturę. Zanim zaczniecie Państwo szkalować innych radzę sprawdzić wyniki szkoły w porównaniu z krajem, województwem i innymi szkołami na stronie OKE Kraków. JEDYNKA jest najlepsza w powiecie i nie ma co dyskutować, nieważne jak bardzo to przeszkadza Pani K. i Oxfordowi. Nauczyciele w szkołach powiatu tarnobrzeskiego zmagają się z obcinaniem godzin, łączeniem oddziałów , śmiesznym narzucaniem zasad organizacji pracy szkoły przez Panią Skarbnik w imię „oszczędności”, a i tak JEDYNKA radzi sobie super. Uważam, że brak jest dalekowzroczności dyrektorów obydwu szkół nowodębskich, brak pomysłu na szkoły, a przede wszystkim brak współpracy. Tym sposobem korzystają szkoły tarnobrzeskie i pojawiają się plotki o rzekomym zamykaniu jednej czy drugiej szkoły w Dębie, a przecież najważniejsza jest młodzież. Dlaczego nasze dzieci mają jeździć do szkół w Tarnobrzegu, skoro na miejscu jest wszystko, co im potrzebne ?????Nie pozwólmy jednej czy drugiej nieudolnej dyrektorce zaprzepaścić wieloletniej tradycji naszych nowodębskich szkół. Żadna z nich się nie sprawdziła. żadna z nich nie przyczyniła się do rozwoju szkoły. Każdy sukces szkoły to przede wszystkim sukces UCZNIÓW, RODZICÓW , nauczycieli. I to na ich plecach dyrektorki się pną. Może ktoś ma pomysł na zmiany w szkołach w Dębie???

 11. A jeśli chodzi o medal za stypendia dla p. Lubery, to sorry, ale za co?… Za bajzel w szkole jakiego nigdy dotąd nie było? Za lekceważenie nauczycieli i kolesiostwo? Oczywiście sukces ma wielu ojców……. I wiele matek;) GRATULACJE dla młodzieży, która pomimo zawieruchy i złych warunków osiąga sukcesy .

  • oj ty szczęsliwa , ciekawe jakim ty jestes czlowiekiem ….
   na ile uczciwa, pracowita i sumienna ze tak surowo oceniasz innych – moze spojrz do lustra i………..
   i zastanów sie za nim pojdziesz do komuni w niedziele…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here